Benjamin Rogue .357

sts1969

Редовен Потребител
Малко са хората който ползват големите калибри над 6.35...и съответно малко конкретни съвети предполагам че ще получиш от първа ръка. Сещам се за един колега Николай (Gadnqra) който е доста "на вътре" в мощните въздушни пушки и би могъл да ти даде съвет за правилен избор, цени, съответно надеждност и тнт. Имай в предвид че са доста по-шумни от масово разпространените малки калибри 4.5 и 5.5 :cheers:
 

loveca123

Новодошъл
Значи нещо в 6.35 щее по-добре , а мислех и друго защото гледах 2 пушки няма да казвам марки, едната с чупеща цев към 400лв беше 44 джаула дулна енергия , и едно ПЦП към 1600-1800 лв със същата дулна енергия и питането ми е : след като джаулите са еднакви резултата няма ли да е еднакъв, стрелял съм със ПЦП доста пъти ако не се лъжа беше AR6 на 40 метра пробиваше чамова дъска 4-5 см , в същия калибър със същата дулна еднергия и да нее ПЦП според мен логично трябва да е еднакъв резултата.
 

sts1969

Редовен Потребител
:DПредполагам че дълбочината на дупките ще е близка ако не еднаква...но разстоянието м/у попаденията (точността) ще е много различно :cheers:
 

fishermaniac

Потребител
At 44 long,6.35 е твоята пушка.Малко баене ще иска и става както трябва,а относно 5.5,под 50 джаула са слабички.
 

st_beer

Редовен Потребител
За да поразиш мишени с въздушна пушка не ти нужен нито голям калибър нито голяма мощ. Нужен ти е само един единствен прецизен изстрел на правилното място и мишената просто си пада (става дума за метална мишена с убойна зона 20 мм :)). Такъв прецизен изстрел ще е трудно да се постигне с мощна пружина пушка.
Ако започнеш да стреляш за група с пружина пушка и ПЦП с еднаква дулна енергия примерно 45 дж на примерна дистанция 50 м то групите им ще се различават много.
Аз съм почитател на 5,5 калибър и бих ти препоръчал него като универсален за твоите цели.

............................,а относно 5.5,под 50 джаула са слабички.
Стрелям с крикета на 42 дж и мога да уверя,че изобщо не са слабички и си вършат прекрасно работата.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
За неговите цели в 5,5 е оптимално да е около и над 80дж , а в 6,35 - 140 и нагоре . А за пружинка направо да забрави . ако ще и от 4000 лв да е .
 

Plamenf26

Потребител
За подобна пушка /9 мм/ даваща 5-8 мощни изстрела минималната инвестиция е около 300 лв. за бутилка 5-6 л /да може да се занесе на ръка до мястото на стрелба/ и зарядна станция + за БГ по-удобният вариант е пълначка за метан /просто има повече метанстанции, отколкото компресори на 200+ бара/. Оптиката е по твое усмотрение, всяка ще издържи, да кажем мин. 150 лв. Същото важи и за 6,35 мм, и за 5,5 мм. Помпата дава повече независимост, но трябва повече ентусиазъм на всеки 5-8 изстрела да удариш 150, а може и повече помпи...
Това е бюджетния вариант 2-ра ръка, ако искаш ново - кеф цена няма.
 

methaa

Редовен Потребител
За да поразиш мишени с въздушна пушка не ти нужен нито голям калибър нито голяма мощ. Нужен ти е само един единствен прецизен изстрел на правилното място и мишената просто си пада (става дума за метална мишена с убойна зона 20 мм :)). Такъв прецизен изстрел ще е трудно да се постигне с мощна пружина пушка.
Ако започнеш да стреляш за група с пружина пушка и ПЦП с еднаква дулна енергия примерно 45 дж на примерна дистанция 50 м то групите им ще се различават много.
Аз съм почитател на 5,5 калибър и бих ти препоръчал него като универсален за твоите цели.
Стрелям с крикета на 42 дж и мога да уверя,че изобщо не са слабички и си вършат прекрасно работата.

Напълно подкрепям.
Трябва да си магьосник за да накараш пружинка да стреля със същите джаули като пцп в 5.5 и 6.35мм. При по-големите калибри от 6.35 точността не е по висока. Ако обаче ще стреляш на малки дистанции то няма да имаш проблем
5.5 калибър има мнооого добра цена и качество. Имаш много изстрели и ако е хубава пушката няма да имаш никакъв проблем с точността. Пушка с 35 джаула дулна енергия спокойно чупи бирена бутилка на 100 метра (стига да я уцели :) )

Като гледам на къде отива темата, кажи с какви пари разполагаш и на каква дистанция ще я ползваш :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Пас към админа...

последните постове на колегите на са в крак със заглавието на темата.
Определено са за темата "Избор на пушка/пистолет...."
Смятам, че неправилно темата беше заключена.
Последните постове "плачат" да бъдат преместени там и текущо да си "спамим" в нея.
 

dberov

Редовен Потребител
Ето един клип на балистичен тест с чашки JSB 1.175g./ 5.5mm
Който не владее езика може да си преведе текста под него.
Аз съм на същото мнение като на st_beer и methaa, ако изстрела е на точното място повече от 50 джанки не ти трябват.


Пас към админа...
Последните постове "плачат" да бъдат преместени там и текущо да си "спамим" в нея.

Тя цялата тема си е за триене!!!!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Щурчо има на 100м остатък колкото пружинка 21-2джанки от 45.
Прапрадядо има пак там остатък 71-2 "круши"........
 

st_beer

Редовен Потребител
Нищо си и няма на темата. Човека иска да сондира мнение на хора ползващи различни модели и калибри въздушни пушки. Той пита ние отговаряме. Нали точно за това беше създаден точно тоя раздел. Това ,че има нарушения на правилата в началото то те могат да се коригират с намаляне на шрифта и забележка както се постъпваше преди време.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз пък не съм съгласен с последните 2 поста :D тъкмо се освестихте и почна приятен разговор и айде пак да трием темата :D за това се създаде под раздел, ако не сте прочели какво е писал Светльо като го създаде вижте. Избор на пушка стана пълна помия без извинения :D и човека като търси дадена пушка и открил тема за нея никой не е казал, че не може да се предлагат други пушки заместители поради някакви си причини - нали ? Просто е добре модератор да мине и забърше едни неприятни постове в началото и колегата като изгледа клипа на Беров и той да се изтрие няма да е зле. Нека си остане темата според мен за момента :cheers:


ПП: до като съм писал са се появили нови 2 поста за това те да не се броят :) имах предвид постовете на Беров и Станчев дано не мислят че се заяждам - няма такова нещо да знаете :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Давате мнения без да сте стреляли по животни. Едно е по дъска която не мърда, а съвсем друго е прецизен изстрел преценен за секунда в тъмното по лошо виждащ се силует. Най добре се свържи с Ilian. Ще ти обясни, че това което си наумил е много трудна задача. Да не казвам невъзможна. Анди в случая е много много прав.

П.п. В тая другата държава като лова с ВО е разрешен означава едно. Мощните въздушни пушки, ставащи за целта са на същия режим както малокалибрените огнестрелни.

Любо, темата е за Бенджамин ...
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
На ловджиите им е забранено да стрелят в силует! [emoji102] По инструкция стрелят само на сигурно... А някои от тях ползват последното за оправдание при липса на реакция [emoji1]
 

st_beer

Редовен Потребител
Давате мнения без да сте стреляли по животни.
Познаваме с тебе Оги. Знаеш ,че празни приказки не пиша.За да напиша някакво мнение за нещо трябва да съм го тествал.
За съжаление не искам ,а и не трябва да се нарушават правилата и да пишем кой какви и колко мишени има поразени.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Оги темата за бенджамин е в друг раздел, тука си е избор на пушка за НАЧИНАЕЩИ (вярно пише определен модел)- трябва ли да обяснявам, че ако има ново предложение за пушка, търсещия трябва да отваря нова тема ли ? За колко време ще се напълно с темички тука ? като е почнал една тема да си дава в нея, вече и ние я знаем всички нали ;) Айде няма да се обаждам повече, и без това не бях писал толкова много доста отдавна :D
 

dberov

Редовен Потребител
колегата като изгледа клипа на Беров и той да се изтрие няма да е зле.

Бях сигурен че ще има реакция относно клипа но точно този не е забранен с никое от правилата на форума и затова го постнах.
За темата нямах предвид да се трие цялата (Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет) а тази в която пишем сега, но това си е лично мнение и не аз взимам решенията кое да се трие и кое не.
Хайде да не се вживяваме кое е правилно че цяла зима ще е така, няма да убиваме нищо освен скуката ....:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Стига се сърди де. Нали последно Светльо точно това каза. Вече отваряме нови темички. А аз пиша от тапатолка и мен ми излиза заглавие Benjamin Rogue. Мислех че това е темата за самата пушка. Извинявай!
 
Нагоре