ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

t.marev

Редовен Потребител
Браунинга е с 11 мм, но аз ще сложа оптиката на Артемиса. Той също е 11мм, но си има оригинално в комплекта шина 22 мм, която се поставя отгоре.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
По принцип, не си падам по оптиките и по цялата врътня около тях - па качи, па свали, па нагласявай…..Постоянно нещо се размества, постоянно трябва да се прострелва….:(Вярно че това се отнася за по-евтините и недобре изработени устройства, но всички тези процедури не ме влекат.

Очакваме втора серия. Засега изглежда обещаващо.
 
Последна промяна:

Martin M.

Потребител
Сериозно ме интересува, че обмислям да взимам нещо поне за зебри не баш за слонове Та каква и е реалната скорост наистина и до колко метра е горе долу точна на механични , поне кенче от бира на 50 метра да го целя ще е добре
 

t.marev

Редовен Потребител
Сериозно ме интересува, че обмислям да взимам нещо поне за зебри не баш за слонове ,
За зебри не става, щото няма светещи/цветни/ мерни прибори и черно-бялото ще ти мержелее....:),а иначе кенчето ще го буташ две от три, ако успееш да я зареждаш...На мен ми идва малко дълга и с яката пружина се озорвам при зареждането. Не знам каква и е реалната скорост, но 30-тина джаула има. Като удари - нема лабаво!
 

NME

Потребител
Весела Коледа скъпи съфорумници! Взех си артемис 1600 5,5 от любопитство . След като спря да дизелира, мощността спадна осезаемо. Днес я замерих с хронографа с 5 вида чашки и е 25-26 джаула, а на самата пушка пише 39. Кометата ми е 25 джаула, а е много по-компактна и се зарежда доста по-леко. Някой замервал ли е скорости на тази пушка? Мислите ли ,че има проблем или 39 джаула са маркетингов трик? Ето и линк към клипа.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нормално е да е, около 30 - 32, което е напълно достатъчно и си е доста силно. Възможно е маншетът да е заминал. Колко изстрела направи, с дизелираща пушка?
 

t.marev

Редовен Потребител
Весела Коледа скъпи съфорумници! Взех си артемис 1600 5,5 от любопитство . След като спря да дизелира, мощността спадна осезаемо. Днес я замерих с хронографа с 5 вида чашки и е 25-26 джаула, а на самата пушка пише 39. Кометата ми е 25 джаула, а е много по-компактна и се зарежда доста по-леко. Някой замервал ли е скорости на тази пушка? Мислите ли ,че има проблем или 39 джаула са маркетингов трик? Ето и линк към клипа.
Весела Коледа! Поздравления! От любопитство си си взел чудесна пушка. Това със силата е много относително. Мисля че никъде не пише колко джаула е,, нито метри за секунда. Това дето съм го писал в началото на темата, не помня откъде съм го взел, защото тогава рових много в нета. Има две подобни пушки - Хамерли и май някаква Диана беше, при тях пишеше около 30 - 32 дж. Аз също мисля че е някъде там, макар че не съм мерил моята. Тези 300м/сек. които съм писал съм го прочел някъде, но най-вероятно е дежурната "разсеяност" да се пишат скорости за кал. 4.5мм.
Моята пушка не е дизелирала никога. Вярно че се зарежда трудно, но е много добре направена и не бих я заменил за Комета, дори и за две Комети.:) Имал съм Комета, не е лоша пушка, но усещането което дава Артемис-а е съвсем различно. Между другото Кометата не може да стигне 25 дж. с размерите на нейния компресор, максимума е 20-21 дж.
Моята дойде без заглушителя/супресора, така че око продаваш твоя се нареждам на опашката.:) Съгласен съм и да свалиш размерите и да ги напишеш, за да мога да си направя. Имам някакви приблизителни размери, но ми се ще да са съвсем точни. Благодаря!
 

6tangata

Редовен Потребител
От любопитство, един приятел пита - коя Cometa не може да стигне над 21 джаула, с оригиналните маншет и пружина, без дизел и в кой калибър? Интересува се от тези с пружина, а не газово бутало, изключваме модел 300 и негоподобни "по-слаби". Благодаря за отговора предварително и честита Коледа.
 

NME

Потребител
Cometa fusion premier star с пружина и e както е от магазина. Замервах я лятото на 30 градуса и след почти 1000 чашки. С jsb heavy беше 204м/с (24.4дж) , с 1.03 216(24) и rws hobby 251(24,2). Китайската я мерих на 20 градуса. Мога да ги измерят и едновременно , но имах предвид, че на китайската и има нещо , щом е с почти същата енергия като на кометата. На цилиндъра на китайската пише 39J .
 

Amatama

Потребител
На времето когато въздушните ми пушки бяха интересни остановх че колкото е по тежък куршума толкова по малко "рита" пушката.Стандартната чашка се заввърта по нарезите само в периферията на полата.А ако използвате куршум нарезите се врязват по цялата му повърхност създава се много по голяма компресия и завъртане на коршума.От там и по добра стабилност и точност.Имах доста флоберкови патрони 5,6 long рифле-вадих им кyршумите и стрелях с тях.После започнах сам да си ги отливам в тебишир и бургия 5.5мм от олово.Пушка с начална скорост над 150 м/сек най добрия проектил е куршум.Мисля че има и фабрични такива клас "RABIT".Само се замислете защо огнестрелните оръжия не изсползват чашки а куршуми ? https://www.hn-sport.de/en/air-gun-hunting/rabbit-magnum-II-22
 
Последна промяна:

Amatama

Потребител
Най-добре е да си отливaте куршумите сами-така се налага да "работи" и главата ви! Много е важно да придобивате умения от личен опит !
 

lynx

Редовен Потребител
......Пушка с начална скорост над 150 м/сек най добрия проектил е куршум.
Бате, ти напрау ни върна у първи клас. Кажи ни какви пружинни пушки да си купим, за да ползуваме твоите умения и богат личен опит с крУшумите? :no:
 

t.marev

Редовен Потребител
От любопитство, един приятел пита - коя Cometa не може да стигне над 21 джаула, с оригиналните маншет и пружина, без дизел и в кой калибър? Интересува се от тези с пружина, а не газово бутало, изключваме модел 300 и негоподобни "по-слаби". Благодаря за отговора предварително и честита Коледа.
Кажи на твоя приятел да поразрови малко темата за Комета и ще намери отговора.
Колеги, нека не омазваме поредната тема и коментари за други пушки, други проектили кой е по-по-най, да ги правим в съответните теми..
 

6tangata

Редовен Потребител
Ами моя приятел има 3 комети с пружина и съм ги виждал, обслужвал и стрелял с тях. Те са в 4.5, 5, 5 и 6,35 мм. В калибър 4.5 не минава 21 джаула, в 6,35 и 5.5 мм ако искаш слагаме бас и стреляме, само кажи каква е сумата и къде да се тества. Колеги нека не пишеме глупости по темите. Четенето не е като тестването, както се казва не питай старило , а патило.
Пружини и маншети от Сотис, да не се каже, че има тЮнинг.
 
Нагоре