ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

t.marev

Редовен Потребител
Всичко, вътре в цилиндъра, плуваше в грес, някаква оранжева гняс и стружки. Бутало, цилиндър, газова пружина, маншет, спусък и задна тапа са обилно омазани, с въпросната смес. Дори и с чашка, според мен, не е добре да се стреля с пушка, пълна с такъв коктейл. Дизел ефектът няма да прости на маншета.
Впечатляваща картинка! Нека първо да уточним че това е ARTEMIS SR1000S, а НЕ Е ARTEMIS GR1600W, в чиято тема пишем, за да не стават грешки.
Направо не мога да повярвам че това нещо може да излезе от някой завод! Това не е консервация, това е безсмислено увреждане, направено от неграмотни хора. През комунизма, щяха да го нарекат саботаж. Дали има нещо общо с официалната продукция на въпросната марка?! Защото ако това е "стил" на производителя, то той ще се прояви и при другото им производство.
Интересно, от къде е купена тази пушка? Нека собственика да сподели, а също и колегата NME, който също имаше подобни проблеми.
 

Hidden

Редовен Потребител
Впечатляваща картинка! Нека първо да уточним че това е ARTEMIS SR1000S, а НЕ Е ARTEMIS GR1600W, в чиято тема пишем, за да не стават грешки.
Ти твоята пушка отварял ли си я? ;)
Сега сериозно- това не е изненада за китайците. При някогашните БАМ-ове имаше големи разлики, а уж бяха от една фабрика: качеството на БАМ40 е доста над БАМ30, например.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И аз им се чудя на акъла. Иначе пушката ми направи добро впечатление - стегната, проста и лесна конструкция. Спусъкът има възможност за реглаж и работи много добре. Единствената ми забележка е, че самият спусък е от пластмаса - наистина не ги разбирам тия китайци. Да направиш нещо хубаво и накрая да го омажеш с лайна и да му забиеш едно перо. След почистването, пушката даде скорости 230 - 232 м/с, с проектил JSB 1,175 - около 32 джаула. Според мен, пушката е страхотна за цената си, мощността и качеството си.
 

6tangata

Редовен Потребител
Основната, важна разлика за мен между най- скъпите пружинни въздухарки и класа на най-ниския, визирам BAM и евентуално Artemis е закалка на метала, еластичност и всичко от този род, свързано с метала. Тези свойства не метала не се виждат основно с просто око ;) Помня първия ми БАМ 21, 5.5 мм. Ей Диана 54, 850 лв. някъде, БАМ 21 260 лв....добре изглеждаща пушка на 1/4 цена перфектно. Айде сега чета във форума става пружина от Диана и маншет, перфектно, супер ....беше останала смазна в цилиндъра и какво се случи...сребристия цилиндът се изду като поничка....Та най- лошите неща в една въздухарка за мен са свойствата на металите, които участват в нея, които не се виждат на първо четене. Един приятел, ама рядко пише ;) спомена за Гамо от новите напудрени...няколко хиляди изстрела и край...множество, непоправими дефекти на различни компоненти. Та каква е стоката се разбира след стрелба...на вид може и да се докара нещо.
 

t.marev

Редовен Потребител
Ти твоята пушка отварял ли си я? ;)
Сега сериозно- това не е изненада за китайците. При някогашните БАМ-ове имаше големи разлики, а уж бяха от една фабрика: качеството на БАМ40 е доста над БАМ30, например.
Не съм, но след десетина изстрела свалих приклада и я огледах, защото се чуваше едва доловимо стържене. Нищо особено - шината свързваща предпазителя с цевта, беше леко огъната при монтажа. Изправих я и всичко заспа. Обаче я огледах внимателно, даже си опитах да разчета надписите на газовата пружина. Не забелязах нищо обезпокоително, всичко си беше наред и при заредено и при незаредено положение. Ако имаше такива неща като тези на снимките, щях да ги видя и да я разглобя. Имам инструменти, имам приспособление за сваляне на задната тапа, имам технически умения.....Не бих се поколебал да я отворя. Смазах осичките на зареждащия лост и оста на шарнира с машинно масло, мъничко грес на заключващите зъби и пръснах малко оръжейно масло в кутията на спусъка. С това обслужването приключи. Никога не е дизелирала. Аз не стрелям много с нея, щото около Пловдив няма много слонове :) най-много 150 чашки да съм метнал.
На снимките се вижда едно техническо безобразие. Такава пушка трябва да се върне и да не се продава. Такъв екземпляр, ако попадне на някакъв по-претенциозен пазар, ще се вдигне шум до небесата и вносителя и производителя щяха да имат проблеми. Мисля че китайците го знаят това прекрасно /особено по-големите компании/ затова се замислям за начина как е попаднала тази пушка у нас.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Тоше, повечето са такива. И не само китайските. И производителите го правят напълно съзнателно. Омазват ги с консервираща смазка, за да не ръждясват по складовете и изобщо не им пука, какво става, след като някой я купи. Който иска - да си я почиства, който не иска - да си стреля така.
 

t.marev

Редовен Потребител
Тоше, повечето са такива. И не само китайските. И производителите го правят напълно съзнателно. Омазват ги с консервираща смазка, за да не ръждясват по складовете и изобщо не им пука, какво става, след като някой я купи. Който иска - да си я почиства, който не иска - да си стреля така.
Ники съгласен съм бе брат! То бива, бива, ама бивол за мезе - не бива! Моята пушка изглеждаше нормално иначе нямаше да ми мигне окото да я разпарчосам. Новия Артемис с СО-то, също изглежда перфектен. Не ги ли правят в същия завод!? Или нЕкой е поръчал резервни части и в някое мазе ги сглобяват....Или е купил партида от преди 10 години, стояла в стар влажен склад.
Виж сега, аз мога да си я оправя....Ти също.....Да кажем още някой също може. Но повечето хора не могат, а и не е редно, а е и опасно. Обаче у нас повечето хора са свикнали да им продават боклуци и всеки се оправя както може. Един ако ревне, втори ако го последва, трети да се обади...и нещата ще се променят. И тук не вАжи аргумента - "за толкова пари - толкова!" Изделието трябва да отговаря на спесификациите, техните собствени спесификации.
Като каза за ръжда, на една от снимките, тази зад маншета, ми се вижда ръжда разтворена във смазка....Тоест смазката не е предотвратила ръждясването. Но може да предотврати много продажби....за съжаление. Както и ти каза - пушката не е лоша, но едно такова осиране ще откаже бъдещи клиенти.
 

NME

Потребител
На около 1000 изстрела , се счупи ригела и го заварих. Иначе тъкмо се разработи новото уплътнение и започна да прави написаните на цилиндъра 39 дж. Дали е проблем в конструкцията или дефект ? Изглежда не съм попаднал на бройка.
 

Attachments

  • Screenshot_20240403_171603_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171603_Gallery.jpg
    739.6 KB · Прегледи: 56
  • Screenshot_20240403_171655_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171655_Gallery.jpg
    414.1 KB · Прегледи: 57
  • Screenshot_20240403_171659_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171659_Gallery.jpg
    309.4 KB · Прегледи: 55
  • Screenshot_20240403_171710_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171710_Gallery.jpg
    466.1 KB · Прегледи: 54
  • Screenshot_20240403_171717_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171717_Gallery.jpg
    487.9 KB · Прегледи: 54
  • Screenshot_20240403_171722_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171722_Gallery.jpg
    561.5 KB · Прегледи: 53
  • Screenshot_20240403_171726_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171726_Gallery.jpg
    291.2 KB · Прегледи: 52
  • Screenshot_20240403_171731_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171731_Gallery.jpg
    489.9 KB · Прегледи: 54
  • Screenshot_20240403_171735_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171735_Gallery.jpg
    391.6 KB · Прегледи: 53
  • Screenshot_20240403_171739_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171739_Gallery.jpg
    414.8 KB · Прегледи: 54
  • Screenshot_20240403_171745_Gallery.jpg
    Screenshot_20240403_171745_Gallery.jpg
    416.5 KB · Прегледи: 53
  • Screenshot_20240403_170657_FX Radar.jpg
    Screenshot_20240403_170657_FX Radar.jpg
    76.1 KB · Прегледи: 54
  • Screenshot_20240403_170637_FX Radar.jpg
    Screenshot_20240403_170637_FX Radar.jpg
    107.3 KB · Прегледи: 48
  • Screenshot_20240403_170543_FX Radar.jpg
    Screenshot_20240403_170543_FX Radar.jpg
    119.8 KB · Прегледи: 56

6tangata

Редовен Потребител
Жалко, но общо взето се случва това, което беше в прогнозите....ако почнеш да стреляш малко повече се чупят части......след още 1000 изстреля ще се разбере. Това за мен е пушка да "пукаш" от дъжд на вятър и може би по нещо на самоход.....за стрелба за кеф, честа при това не става, но може и да се греши.....
 

NME

Потребител
Vojda73 ме беше предупредил , че това може да стане, понеже било често срещано при модела. Мисля, че се дължи на 3те пластмасови детайли, по които се движи ригела. Задния е цилиндърче, което е набито в ложата и подпира ригела отдолу и не се движи. Средният (където се счупи) и предният са П-образени и се движат с ригела . Когато се зарежда , средния минава зад цилиндърчето и така се получава огъване. Става като чупене на тел без клещи. Ако още нещо се счупи ,ще я изпратя на моя съмишленик, t.marev , за резервни части.
 

t.marev

Редовен Потребител
На около 1000 изстрела , се счупи ригела и го заварих. Иначе тъкмо се разработи новото уплътнение и започна да прави написаните на цилиндъра 39 дж. Дали е проблем в конструкцията или дефект ? Изглежда не съм попаднал на бройка.
Много пуцаш! С тия темпове на стрелба, ще трябва да внасяме слонове от Индия! Най-добре е да се запишеш в отбора на "солингенките" както казва че е направил Vojda 73. Ама те пък нЕмат толкова джаули.....
Според мен се касае за дефект, произтичащ от неподходящ материал на този лост. На снимката се вижда прекалено зърниста структура на материала, което означава че жИлязото е прекалено крехко, нещо от сорта на чугуна. В линка, който ти бях пратил, онзи руснак показваше подобен случай, но там беше счупена петичката на лоста, която натиска буталото. Същата зърнистост, като там се виждаше частична корозия, което означава че мястото е било спукано предварително и в последствие се е дочупило. Той каза че били направили рекламация и моментално са изпратили нов лост. При тебе се виждат подобни признаци на нееднородност, които вероятно са довели до счупването.
Иначе според мен конструкцията е отлична и осигуряла перфектно водене на лоста, който движи буталото. Струва ми се обаче че сте унищожили гърбицата отдолу, която ляга върху неподвижния пластмасов водач и осигурява оптимална хлабина в в началото на зареждането. Тази повърхност трябва да е гладка иначе ще "изяде" пластмасата. Ще ти пратя снимки на вайбъра.
 

t.marev

Редовен Потребител
Преди двайсетина дена се сдобих с хронограф /нещо от което винаги съм бягал, но пусти бацили...../ и премерих слонската пушка - показа 32-33 дж. 260 - 265 м/сек с 0.95 грама чашка. Мисля че е напълно удовлетворително.
 

NME

Потребител
Най-вероятно и на двамата не са ви верни хронографите.... :) ,шега и наздраве!
И аз това си помислих , даже щях да го напиша . Мисля , че моя не е с големи отклонения . Като меря 16 и 24 дж пушки си показва както трябва . Възможно е да прави номера , понеже е ФХ , а обмислям да си вземам вулкан.
 
Нагоре