Air STRIPPERS

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Не знам дали съсвсем точно се изразих, но мисля резонно кръстих "подскачането на цевта нагоре" при изстрела - откат. А при 55J Бога ми си го има. Не че ме хвърля назад примерно ;), но нарочно с Петко наблюдавахме дулния срез и мисля не си внушихме, че с компенсатора, като че ли се поукроти. Може би заради равномерното разпръскване на въздуха - има 6 канала/прореза за отвеждане. Все пак трябва да пробвам на спокойно на по-близки мишени няколко групи със и без и ще се изясни. Затова и уточних че наблюденията ни са "груби". Може би не е без значение и че е тежичък, а цевта е освободена.
 

DANNY

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
..............
Все пак трябва да пробвам на спокойно на по-близки мишени няколко групи със и без и ще се изясни. ...............................
Може би не е без значение и че е тежичък, а цевта е освободена.


Ами това е.

Аз направих моя заглушите/Ер Стрипер. Бях пуснал скица в темата за заглушителите.
тук:
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=66.435
scan0022.jpg


Сега и аз трябва да тествам. Със и без заглушител.
Като изработка ми хареса как го направиха. НО по-важното си остава- крайния резултат.
 

andi

Редовен Потребител
Акраба, колко мм остава от дулния срез до конуса на детаила ( колко мм минава съчмата свободно) ? И колко мм е разпробит канала и колко е дълъг ?
 

DANNY

Редовен Потребител
andi написа:
Акраба, колко мм остава от дулния срез до конуса на детаила ( колко мм минава съчмата свободно) ? И колко мм е разпробит канала и колко е дълъг ?

Детайла който намерих за заготовка и от него направих конуса вътрешния му отвор съвпада с този на шайбите /оригиналните/ т.е. 6,4 или 6,5мм.
За разтоянието от дулния срез не мога да ти кажа. Конуса започва някъде от средата на предната голяма камера на заглушителя. Той нали е с 3 камери 2 големи и една малка посредата.
67318_demper_binnenkant_123_981lo.jpg

Само моя дето е от новите. СЪс сините "ролки за коса".
 
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
Не знам дали съсвсем точно се изразих, но мисля резонно кръстих "подскачането на цевта нагоре" при изстрела - откат.
Всъщност, доколкото си спомням от часовете по балистика, това движение нагоре е последствие от отката. Откатът е движението назад. Но понеже опорната точка е под нивото на цевта, това движение преминава в повдигане.
Откатът е предизвикан от реактивната сила на излизащите газове. Еърстрипърът ги насочва встрани и намалява тази реактивна сила - откатът назад и повдигането намаляват.
Ако излизащите газове/въздух се насочат нагоре, това повдигане може съвсем да изчезне.
 

ангел иванов

Потребител
Кондора рита битер магаре.запознати колеги с материала,ми обясниха че е така,защото е стрелял с огромен разход и преразход,затова включих преразхода във въпроса си.
Разбрах,че не е само от него,благодаря за обясненията.Явно при мощностти 60+ джаула,няма как да се избегне отката-ритането :(.
 
A

Anonymous

Гост
По принцип може.
Хората овладяват отката и на 600, и на 6000 джаула.
Един дулен спирач може да свърши известна работа.
Аз по принцип смятам, че откатът на пневматиката и реактивната сила на излизащия въздух не са кой знае какви и такива неща са в голяма степен излишни. Но ако е достигнат максимума на пушката откъм разход (т.е. откатът не е от преразход) и собственикът й иска още от нея, тогава един компенсатор/дулен спирач (макар и малко) може да подобри нещата.

П.П. Но някакво отклонение все пак ще остане. Компресионният Зораки има малка мощност и май няма ударник, а ако има е с много слаб удар, но все пак леко се отклонява нагоре при изстрел.
 

DANNY

Редовен Потребител
Току що се връщам от бонсови поляни. Освен че си пострелях по трасето което Милен е наредил. Много лесно беше. Само 1 пропуск от 15 мишени минати 2 пъти ;) Може и да не съм открил всичките мишени

Стрелях и за група без Air STRIPPER и със Air STRIPPER този който съм сложил в заглушителя.
Първото ми впечетление е, че много намали звукът на стандартния Раухски заглушител. На няколко метра в страни където седеше Иляна пушката въопще не се чува. Чувасе само попадението в/у дървото. :yahoo:
Определено спомогна за заглушаването.

Групата според мен също се сви, макар че се свали надолу и леко в дясно.
Първо бях стрелял на 25м но разликата ми се стори малка и реших да видя на по-голяма дистанция. Сложих мишена на 34м.
Има ефект!
Групата се свива. Малко но е свита!
В момента не мога да пусна мишените. Скенера ми е откачен от компютъра.
По-късно след като го вържа ще пусна и снимките.
 

lynx

Редовен Потребител
Благодарим ти Дани!
Тази информация ще е интересна за всички. Чакаме мишените с интерес.
Само ще ти препоръчам сега да си замериш скоростите, предполагам че с тази интервенция може да си слезнал малко под "международния клас".
:cheers:
 

ангел иванов

Потребител
Най-после полево изпитание-тьй отдавна го чаках.Браво на колегата Акраба1.
Дори и да е намалил скоростта,важното е че се постига към каквото се стремим-свиване на групата.
 

DANNY

Редовен Потребител
Ето и снимките

Лек "шарен" вятър.
Пушка -Air Arms S400 16j
Чашки- JSB EXACT 4,52

Първата мишена е на 25м
Стрелях мишените по ред -2-ра, 3-та, 8-ма, 13-та. без да слагам заглушител.
След това сложих заглушителя и стрелях по 18-та мишена.
В първия момент не повярвах на резултата, бях много доволен. Групата видимо се събра.
После стрелях по 23-та и 24-та мишена. Малко се разочаровах. Мисля, че и се бях отпуснал вече от добрия резултат на 18-та мишена.
scan0023.jpg



Ето и как изглеждат групите отблизо
-без Air STRIPPER
scan0023bez.jpg


-С Air STRIPPER

scan0023SuS.jpg




Втората мишена е на 34м
Първо стрелях прострелачно в 17-та мишена и после в горните прострелачни мишени без да слагам заглушителя.
Сложих заглушителя и стрелях в 12-та мишена групата рязко падна в 13-та мишена.
Стрелях в 13-та мишена а групата слезе в 14-та мишена.
Групите от 17-та мишена и горните 2 /прострелачни/ мишени има доста по-голямо разсейване в сравнение с мишена 14 или 7-ма където по-високия изстрел е моя грешка.
scan0024.jpg


-без Air STRIPPER
scan0024BEZ.jpg


-С Air STRIPPER
scan0024SUS.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Преди малко се върнах от стрелба и един от експериментите бе да стрелям с и без отсекател /компенсатор/ или кой както иска така да му вика.
Първото нещо което забелязах без отсекатела е, че пушката определено започна да подскача повече /имам предвид върха на цевта/.
Второто нещо което ми направи впечатление е, че се промени и звука. Започна да плющи повече. Не съм стрелял по мишени за да кажа как влияе на група, но определено ми се влоши точноста. Стрелях на 150м. по патронче от тия газовите гьозчета :) и с отсекателя го целех по-често
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
xman написа:
Преди малко се върнах от стрелба и един от експериментите бе да стрелям с и без отсекател /компенсатор/ или кой както иска така да му вика.
Първото нещо което забелязах без отсекатела е, че пушката определено започна да подскача повече /имам предвид върха на цевта/.Второто нещо което ми направи впечатление е, че се промени и звука. Започна да плющи повече. Не съм стрелял по мишени за да кажа как влияе на група, но определено ми се влоши точноста. Стрелях на 150м. по патронче от тия газовите гьозчета :) и с отсекателя го целех по-често

Ей затова говорех по-горе.

MAD MAX написа:
Днес в Русе най-после севтосах компенсатора с Ер Уолфа 5.5. Духаше много силен вятър, и прострелвах на 75 м., но засега повърхностните ми наблюдения са, че посъбра групата и намали отката(който при 55J на Уолфа си е осезаем). После пробвах и без него гледайки отстрани - цевта пак почна бая да подскача. Не съм снимал, но другия път. Доволен съм.
MAD MAX написа:
Не знам дали съсвсем точно се изразих, но мисля резонно кръстих "подскачането на цевта нагоре" при изстрела - откат. А при 55J Бога ми си го има. Не че ме хвърля назад примерно ;), но нарочно с Петко наблюдавахме дулния срез и мисля не си внушихме, че с компенсатора, като че ли се поукроти. Може би заради равномерното разпръскване на въздуха - има 6 канала/прореза за отвеждане. Все пак трябва да пробвам на спокойно на по-близки мишени няколко групи със и без и ще се изясни. Затова и уточних че наблюденията ни са "груби". Може би не е без значение и че е тежичък, а цевта е освободена.
 

DANNY

Редовен Потребител
@xman Пусни снимка на твоя отсекател.
Гладиатора до колкото знам няма отсекател.
Освен тоя Muzzle flip но той се поръчва отделно като екстра, до колкото знам
http://www.fxairguns.com/accessories.asp
Такъв ли е?


Точно такъв е.


FX905.JPG
 
A

Anonymous

Гост
Е те същата джаджа е. Ама не знам защо шведите не са го направили от Джелязо, а са решили да е алуминиев. Тежи едва 28гр. И да, без него си върви гладиатора. Поръчах го с пушката. Иначе е много точно изработен ама лек.

П.П. Ако беше железен щеше да е някъде около 100-120гр.
Ако някой го интересува: отвора отпред е точно 6,9мм. не 7
 

poacher

Потребител
Абсолютно същият дойде с моятa BSA Scorpion T10, но не съм го ползвал, защото съм навил модератор на Weihrauch.
 

lynx

Редовен Потребител
poacher написа:
Абсолютно същият дойде с моятa BSA Scorpion T10, но не съм го ползвал, защото съм навил модератор на Weihrauch.
poacher , направи им едно сравнително тестче, 3 групи по 5 изстрела със заглушителя и с надулника за да се види има ли "ефект или дефект".
На по-голямо разстояние от мишената се виждат истинските разлики при експериментите.
Предполагам, че ще е интересно за всички. ;)
:cheers:
 

ангел иванов

Потребител
А ей тоя токмак отпред е пълен боклук,предлагащ се за истински отсекател,ама не! :(
 

Attachments

  • Condor_BountyHunter.jpg
    Condor_BountyHunter.jpg
    19.8 KB · Прегледи: 456
A

Anonymous

Гост
Тук ще проявя умерен скептицизъм.
Нещата нещо не се връзват.
В началото показват как преди изстрела цевта започва силно да вибрира и създава допълнително отклонение.
Аз се питам как нещо, което ползва налягането на изходящите газове или въздейства върху техния поток, ще успее да предотврати ефект, проявяващ се преди излитането на проектила (и съответно газовете) от дулния срез???
 
Нагоре