Air STRIPPERS

A

Anonymous

Гост
Ето как са го измислили германците:
408111.jpeg
 

братушка

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
http://www.pyramydair.com/s/m/AirForce_ ... unter/1968
За ей това отпред става въпрос.
Струва ми се прекалено елементарно за да има някакъв ефект,не знам затова питам.
Трябва да има ефект.
Когато чашка напуска цевта, газовете вече нямат ограничител и започват да изпреварват чашката, създавайки непредсказуеми завихрения.
Да се намали този ефект може не само за сметка на отсичане на освободения поток, но и посредством разпръскванто му настрани.
Това е вид балистичния тунел.
Основната му идея е, че напускайки цевта кашката попада в тръба не много по-голяма от калибъра, потокът не може да я изпревари отстрани и чашката лети известно време като на въздушна възглавница. В същото време попадайки в по-голямо сечение скоростта на потока намалява и когато чашката стига до изхода скоростта на потока пада до скоростта на чашката и завихрения са значително по-малки.
Има и едно друго свойство на бърз газов поток: когато е в свободно пространство (не е в тръба) той започва да се "залепва" за различни плоскости. На този принцип "работят" например ония древни пиратски пушкала с цеви като фунии: газовете се стичат по стените на фунията настрани значително подобрявайки точността.
Та, тази джаджа е нещо като комбинация на балистичния тунел и газов разпръсквач. Значителната част от газове трябва да се притяга от повърхностите на тези надлъжни цепнатини и да се разпръсква на страни. Трябва да работи.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес ми дойдоха ер-стрипърите(компенсаторите). Понеже са с 1/2 UNF резба ще ги пробвам на всички пушки.

komp16unfm.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Макси имат ли конус във вътрешната страна или имат само странични отвори?
Дай тестове с тях и без тях да можем да направим сравнение реално! Естествено когато си готов


И другия въпрос
От къде и колко? :)

Целите са смазани и опаковани, но мисля че нямат конус. По-скоро си е компенсатор, но ще видим немския техн. гений какво е произвел. Иначе от тук -> http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... 3270909675
 

lynx

Редовен Потребител
Ако се окаже подходящо и подобрява резултатите, може да направим един групаж ;)

Може, може. Тея имат тарикатски неща.
 

prinz Eugen

Потребител
Струва ми се прекалено елементарно за да има някакъв ефект,не знам
Има го при Щаер-Манлихер и за още няколко огнестрелни се сещам идентичен отсекател.
 

Attachments

  • aug.jpg
    aug.jpg
    111 KB · Прегледи: 337
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
Днес ми дойдоха ер-стрипърите(компенсаторите). Понеже са с 1/2 UNF резба ще ги пробвам на всички пушки.

komp16unfm.jpg
Макси ,
успя ли вече да пробваш тези гъдълчета?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Още не съм, че последната неделя не ходих. Но няма да забравя да споделя впечатления.
 

DANNY

Редовен Потребител
Попаднах на няколко доста страни по форма Air STRIPPERа. Просто не мога да не ви ги покажа ;)

Vanquishairstripper.jpg


10-3.jpg


P1040823.jpg
 

andro

Потребител
Ей това първото го има на Шпагина,намалява отката.Второто е елементарно ,но пък сигурно ефективно,нали целта е все една ,да елиминира потока след чашката .Заглушителя не върши ли същата работа?Само предполагам де..
 

lynx

Редовен Потребител
Предполагам, че Макси го е срам да сподели резултата :-[
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес в Русе най-после севтосах компенсатора с Ер Уолфа 5.5. Духаше много силен вятър, и прострелвах на 75 м., но засега повърхностните ми наблюдения са, че посъбра групата и намали отката(който при 55J на Уолфа си е осезаем). После пробвах и без него гледайки отстрани - цевта пак почна бая да подскача. Не съм снимал, но другия път. Доволен съм.
 

ангел иванов

Потребител
Чаакай малко,Макс,обясни. Този айр стрипър е от високо качество,ясно.Би трябвало да събере групата.
Ама защо имаш откат? Не че много разбирам ама откат при пцп-пушките не означава ли че пушката има ненужен преразход?
А твоята да има нещо ненужно :-\ ???.Не разбирам,обяснете за този откат.
 

lynx

Редовен Потребител
Ангеле, пушка с такава висока мощност без откат май няма на пазара.
Чудното ми е, как еър стрипъра ще намали отката.
Не мога да си го представя, щом Макси казва че има подобрение в му вярвам, но предполагам че заради отежняването на цевта с теглото на стрипъра се придобива усещането за по-малък откат.
 

dilom08

Редовен Потребител
Отката се намалява, тъйкато отвежда част от газовете в страни. Ако е бз него газовете които бутат куршума напред, при напускането на цевта започват да бутат пушката на зад и това всъщност е отката.
 

angelmr

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
Чаакай малко,Макс,обясни. Този айр стрипър е от високо качество,ясно.Би трябвало да събере групата.
Ама защо имаш откат? Не че много разбирам ама откат при пцп-пушките не означава ли че пушката има ненужен преразход?
А твоята да има нещо ненужно :-\ ???.Не разбирам,обяснете за този откат.

Откат имат и 8 джауловиоте пушки за стрелба в зала, макар че там се брят с отката по други пътища. :)
 
Нагоре