Air Arms - S200, CZ S200, CZ S200T.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
akraba1 написа:
:bravo:
:rose:Ооооо, най-мъдри и най-знаещи, падам на колене пред ВАС :rose:

Чак на колене...........
Е нямаше нужда ама щом си решил :bravo:
Според мен просто можеше да кажеш:
-извинете ме колеги :sorry: Може и да съм се заблудил. Все пак пушката не е моя.
Нека по-добре Светльо обясни какъв е бил проблема.Още веднъж :sorry:
 

cdman

Администратор
Мисля малко по късно да поразчистя темата :) надявам се никой да няма против.

:cheers:
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Знае ли някой какви са размерите на резервоара на cz200 - вътрешен диаметър на резервоара, резбите на тапата с манометъра и задната с бойния клапан . Манометъра как е монтиран на тапата и как се демонтира?
 
A

Anonymous

Гост
Манометъра е на резба, но не помня размера. Тези дни мога да направя някои замервания и да ти драсна.
 

cdman

Администратор
Понеже явно сърце юнашко не трай! - след като си взех Ева реших да тунинговам леко АА S200 , първата стъпка беше нов задтилък на приклада И нивелир за 11м релса - взех ги от airgunbuyer.com и струваше 15 паунда.

s200n4.JPG

s200n7.JPG

s200n6.JPG


Следват нов спусък - стандартния не ме кефи никак много е тънък, затова намерих този - ще събирам от закуски че е 80лв. ;)
s200-rowan-trigger.jpg


И ако навия същите момци да преправят новия си Air Stripper от 10мм на 15мм цев , ще има и нов AirStripper.
s200-air-stripper.jpg


Хамстера вече е в проект и надявам се скоро да е на пушката , а новите монтажи на оптиката също сребрист цвят летят вече насам :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Браво :bravo:
Стрипера ми харесва. Не, че и другите неща не ми хресват.
Добре става.
 

angelmr

Редовен Потребител
Остава да кажеш че и редуктор ще и сложиш. Добре и тогава след всичко това за какво ще ти е ева? ;) Тъкмо ще ти станат две "хай енд" пушки и ще се чудиш с коя да стреляш. :bravo:
 

cdman

Администратор
Редуктора се обмисля сериозно :) , целта е поне 80 добри изстрела с един резервоар. В момента пушката прави 35 изстрела в плато между 237-241
 

cdman

Администратор
Още незнам със сигурност - Тук имаше няколко купени от един руснак адриус само че той иска размерите на резервоара с голяма точност а аз все още не съм ги свалил :) , Другия вариант е да взема разни схеми от темата и да тръгвам по стругари.
 

lynx

Редовен Потребител
И другите стругари също ще искат точния вътрешен диаметър на резервоара, не е само Аудриус ;)
С шублер няма да може да го измериш , защото ти е нужен диаметъра след резбите/по навътре/.
Попитай някой стругар дали има индикатор-вътромер и го помоли да ти го премери.
Ето това представлява инструмента:
cat01_indicator_wytromer01.png

Аз имах преди време доста инструменти, но ги "дарих".
 

ангел иванов

Потребител
Колега Cdman,ако тръгнеш за редуктор по стругари,с извинение ще го забръснеш,точно като мен.Уви,това изделие си остана точно толкова сложно и непонятно за изработка с малки изключения тук и там от началото на създаването на темата за редукторите.Колегата Аудриус си остава най сигурният източник.
Мое мнение,но мисля че той много добре знае всякакви диаметри на резервоари и предполагам че му е необходим модела само на марката оръжие,оттам нататък...
Няма да имаш никакви спънки по отношение на монтажа.
П.П Ти си наясно с английския,пусни му имейл. :)
 

cdman

Администратор
Ето го файла и на нашия сайт: http://www.airguns.bg/files/cdman/aa_s2 ... _cz200.pdf

Файла е изключително полезен и задължителен за всеки собственик на тази пушка. В понеделник резервоара ми излетя към Англия за поставяне на редуктор , надявам се до края на другата седмица да си го получа и да пиша резултатите от процедурата.
 

cdman

Администратор
След почти 2 месеца чакане :) и моткане от страна на Български Пощи - резервоара на моята S200 успешно се разходи до Англия и обратно и в момента е при мен. Процедурата беше направена от техния шаман на редукторите Tweaky от форума AirArmsOwnersClub за скромните 110 паунда. Очакванията са за около 80 изстрела при скорост 240м/сек с половин грамова чашка, при положение че ще пълня резервоара на 200 бара.

Пристигна подходящо опакован в картонен цилиндър с пластмасови капачки :) явно пощите в Англия са една идея по напред защото на цилиндъра пише че е купен именно от тях. По това което виждам на първо четене редуктора е сложен навън от резервоара в някакво удължение на което в единия край се забелязва много малка дупчица. Предполагам това е въпросният отвор който е нужен за правилната работа на редуктора. Бойния клапан не изглежда външно променен - вътре незнам как е. При първа възможност ще го монтирам на пушката и ще замеря скорости и брой изстрели в режим на регулация. Довечера ще има и снимки на пушката в тоя етап на проекта :) остават ми спусъка и отсекателя.

aa_s200_tube1.jpg


aa_s200_tube2.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Най-сетне...
Браво :bravo:
Дано да направи необходимия брой изстрели. Които хич не са малко за този резервуар.
И най-важното да са в добър коридор! :)
Как ще е на дължина резервуара в сравнение с цевта?
Някой трябва да черпи :cheers:
....Пепи де... ;)
 

cdman

Администратор
За дължината на цевта направо ще ти отговоря с актуални снимки на пушката, до момента доработките са: хамстера, задтилъка и редуктора. Следват спусъка и отсекателя.



 

cdman

Администратор
Таблицата е с дотове да - и вече е остаряла :) просто не сме я махнали след цялата операция по тунингите и смяната на оптиката.
 

lynx

Редовен Потребител
Светльо, хамстера "Made in Loki" ли е?
Отлично е станало всичко.
 
Нагоре