Air Arms - S200, CZ S200, CZ S200T.

A

Anonymous

Гост
Възможно ли да се вдига енергията на пушката посредством регулиране обема на клапана с пружината в резервоара изглежда лесно има резба там?
CZ200S-Plakat_US_part2.jpg
 

harry_cool

Потребител
Да ти кажа там има доста "месо", така че може да се разпробие и да се сложи клапан с по-голямо фи.
 

cdman

Администратор
Днес отново правил измерване за плато - тоя път вече с работеща помпа и с чашки JSB Exact тъй като стрелям само с тях напоследък.

тежеста им е 0.547 грама

ето резултата:
AA_S200_plato_s_jsb.jpg


с Fatalen се опитахме да намерих най подходящото място за стрелба и както се вижда от картинката чак на изстрел 32 имаме скорост 238 метра / сек и продължаваме до изстрел 68 включително след който вече скоростта пада отново под 238 метра за секунда - това прави общо 36 добри изстрела в плато от 5м/сек и то в най високите скорости.

Измерихме и налягането и установихме че като почнем от 200 бара - стигаме до платото на 165 бара (32 изстрел) и приключваме на 120 бара ( 71 изстрел )

Незнам как се смята точно разхода на въздух и дали това е нормално и добре - но това което виждам е че от номер 1 до номер 31 са загубени изстрели - чудя се дали има начин да се постигне по голямо плато с тоя резервоар който е 120 мл.
 

Attachments

  • AA_S200_plato_s_jsb.xls
    22.5 KB · Прегледи: 189

Propar

Потребител
Моля Акраба 1 или Милен , ако може да пуснат едно такова замерване като на cdman , на тените Air Arms 16j . Извинявам се за спама :sorry:. След няколко дни модераторите да изтрият поста ми ;).
 

DANNY

Редовен Потребител
Още не мога да и се нарадвам :-[, че да почна с хроното. За сега само стрелям :rambo:
Замервана е само на първото излизане но то е не реално. Все още пружината е доста стегната и не улегнала, държи малко по-висока скорост.
Събраха ми се две неща на веднъж за които да се радвам -добра пушка и добра оптика ^-^
А милен в другата тема е пуснал замерванията на неговата пушка. Значително по-добри са.
Като мине и състезанието в София след 2 седмици и това ще направя. Но при нашият модел добрите изтрели са почти двойно на брой.
На Светльо също е 16j!
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
dp1962gb написа:
Здравейте колеги, реших да пусна темата за CZ, за да получа малко повече информация от извора. Ако някой познава пушките на CZ (CZ 200 S Hunter, CZ 200 S ili CZ 200 S FS) моля да пусне малко информация, ТТ данни , възможности , цени начин на доставка и др.
http://www.czub.cz/en/catalog/84-air-gu ... UNTER.aspx

Премествам въпроса тук. Колегата чука на отворена врата.
 

cdman

Администратор
Директно отговарям на колегата :) , Ако прочете темата от началото ще разбере за ТТ данни и възможности както и снимки и изработка по моето ревю в началото на статията.

На въпроса от къде може да се купи има няколко варианта. VIP-а внасят от време на време - на цена около 850-950лв в зависимост от моделите - проблема е че обикновенно нямат и трябва да чакаш около 6 месеца. Тази пушка не може да се купи от чехия лесно - защото е трудно да си я пренесеш - аз лично срещнах голям проблем като пробвах. Остава само пътя с внос от щатите през PyramidAir - от там става с помощ от приятел известен тук във Форума , но цената от щатите + доставка идва около 1000-1100лв - което е малко повече от стандартната цена на AA S400 която се купува от Airgunbyer за същите пари - само дето дава малко повече качесто + възможности.

Накрая с няколко думи - много хубава пушка - аз още си я имам и няма да я продавам :) малка е и лека - много удобна за жена ми и евентуално дъщеря ми. Дава малко изстрели в плато - само 35, цената на която я купих беше колкото сега си купувам S400 от Англия - която е видимо по качествена - дава около 80 изстрела в плато и лично за мен ми е малко по удобна заради по дългия приклад. S400 освен това има много по добро закрепване за оптиката и доста по добър спусък - въобще изработката си личи че е една идея по нагоре.

Личния ми съвет - купувайте направо S400 Classic!
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Благодаря за информацията, много е полезна. Грешката е моя, не съм обърнал внимание, че има информация в съществуваща тема. Може би ще преосмисля избора.
 

DANNY

Редовен Потребител
news from CZ!

We as a manufacturer of sport and air pistols are working right now on brand new rifle which will be completely our production. There will be several models aviable.
- Hunter (FT rifle with match grade choked Lothar Walther 550mm, Morini trigger system weaver rails etc)
- Hunter LUX (FT rifle with match grade STAINLESS STEEL choked Lothar Walther 550mm, Morini trigger system weaver rails etc)
- Junior (this one will be lighter version of Hunter)
- Night Hunter ( this one will have a shorter barrel with integrated silencer on it)
- Match ( target rifle only in cal 4,5mm)
- Match Junior ( Lighter version of Match)
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Хайде и аз да се похваля официално, след много чакане накрая дойде CZ 200 S Hunter 0.177 16J. Разликата спрямо CZ 200T и 200S е в приклада и окомплектоването с по-големия резервоар. Пушката е доста прилична за цената си и на мен ми допадна. Днес постреляхме добре с Вальо (Valens196:cool:, а после пострелях през хронографа. Прилагам таблица със замерванията. Така стреля пушката от кутията за сега. Надявам се с помощта на съветите ви да подобря нещата по отношение на платото. Във тази връзка искам да попитам притежателите на тази пушка някой правил ли е външен редуктор обединен в един корпус с бойния клапан и приставка за зареждане монтирана между манометъра и резервоара. Изчел съм всичко по руските форуми, но конкретна информация в смисъл на чертежи не намерих. Слагам снимка на пушката от сайта на CZ защото фотоапарата ми не е в ред в момента.
 

Attachments

  • Plato 1.xls
    28 KB · Прегледи: 101
  • CZ_200_S -HUNTER.jpg
    CZ_200_S -HUNTER.jpg
    19.7 KB · Прегледи: 246
  • plato.jpg
    plato.jpg
    165.7 KB · Прегледи: 284
  • plato_gr.jpg
    plato_gr.jpg
    201.1 KB · Прегледи: 217

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Та ти от 4 до 24 изстрел имаш 20 изстрела в плато след което още 15, след което цели 52 ... Разликата в тия 3 плата може да си я коригираш с клик и си готов ... Малееее искам и аз такава пушкаааа...
 

DANNY

Редовен Потребител
Браво :bravo:
Честито!
:cheers:
Пушката изглежда много добре.

Само да те предопредя, по-внимкателно с дърпането на болта за зареждането! Прави го само така като е показано в книжката/ръководството! Като го дърпаш с палеца и показалеца едновремено!
Иначе се разбива в алуминиевата част, там където го хващаш покрай стоманената ос бързо става луфт. И почва да хлопа.
После трябва струговане на нови части ;)
Светльо cdman вече го е разбил. Макар неговата да е Air Arms - S200 е със сходно зареждане.
 

cdman

Администратор
akraba1 написа:
Светльо cdman вече го е разбил. Макар неговата да е Air Arms - S200 е със сходно зареждане.

Интересно как стигна до тоя извод :) , Мк3 версията се прави само с метални накрайници за зареждане ( болт ) и не съм чувал да има тоя проблем. А че по свободно върви зарядния механизъм от S400 според мен си е следствие от дизайна на пушката.
 

DANNY

Редовен Потребител
cdman написа:
akraba1 написа:
Светльо cdman вече го е разбил. Макар неговата да е Air Arms - S200 е със сходно зареждане.

Интересно как стигна до тоя извод :) , Мк3 версията се прави само с метални накрайници за зареждане ( болт ) и не съм чувал да има тоя проблем. А че по свободно върви зарядния механизъм от S400 според мен си е следствие от дизайна на пушката.

Ха така, ч ме изкарайте и мен, че лъжа :)
Нали заедно го гледахме /твоя/ болт на едно от състезанията на Бонсови поляни.
Първото след като си бях взел моята пушка.
А после даже те снимах с твоята пушка. Снимката я има в галерията.
http://gallery.airguns.bg/displayimage. ... fullsize=1
и
http://gallery.airguns.bg/displayimage. ... fullsize=1
Ако не помниш тия 2 снимки са направени от мен след като коментирахме пушките ;)
Заедно го коментирахме, че се разбива от не правилно дърпане. Когато го дърпаш само за топчето.
Имам ясен спомен от тогава :) ако не бе така, едва ли щях да го пиша и да споменавам името ти :)
Говоря за разбиване на алуминиевата дръжка на болтовото зареждане при шестограма отзад.

Ако сметнеш, че не е така просто изтрий поста! И двата
:cheers:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Много е важно да се дават ценни съвети ;)
На тези снимки пушката на Светльо едва ли има настрел повече от 500-1000 чашки,
ама ето вече от неправилно зареждане е успял да разбие болта :lol:
По това време моята е имала поне 10000-120000 и нищо точно в тоя възел не е мръднало.
Да, там може да се появи проблем ако искаш да изкараш 25-30 дж.и пружината е мноого "зла",
ама това се отнася за всяко едно нещо което изнасилваш ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
Хайде и аз да напиша нещо за зареждането. :)
На моята нямах проблеми с накрайника, но и не съм я зареждал като хващам само края на лоста. Едва ли това може да се брои като доказателство, но да я вкараме в статистиката. :)
За сметка на това обаче имах проблем със счупване на топорния б олт, който заключва затвора при изстрел. Моята пушка беше регулирана на малко по-висока мощност, но само с регулировки, без никъква намеса по пружини и преходни отвори.
Лично за мен не е препоръчитлено да се правят опити за тунинг на тази пушка. Вероятно би понесла добре един редуктор, но това би я оскъпило приблизително до нивото на една евтина редукторна пушка, така че и това е под въпрос.
ПС. Въпреки няколкото дребни проблема напоследък изпитвам носталгия по тази пушка, та нищо чудно след време да се сдобия с още една но този път в 4.5мм.
 

cdman

Администратор
Дани вероятно има предвид че като се зарежда само с един пръст и не е добре стегнат шестограма може да се разхлаби и почва да трака - това разбира се не е трайно увреждане и при стягане на въпросния болт изчезва постоянно. Моето хлопаше в началото още защото явно така е дошла пушката , след като забелязахме и стана много хлопащо просто го стегнах по здраво и повече не се е разхлопвало. Пушката вероятно е 1:1 с моята само дето приклада е по различен.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
akraba1 написа:
Светльо cdman вече го е разбил. Макар неговата да е Air Arms - S200 е със сходно зареждане.

Aха,точно заяждане си е :p
При толкова безапелационна констатация "cdman вече го е разбил" няма как да бъде друго ;)
Е това според теб може да не е лъжа, но въобще не отговаря на истинския технически проблем.
По този начин подвеждаш с невярна информация за нещо което си държал веднъж
преди повече от година в ръцете си.
А зареждането не е сходно. То е едно и също :exclaim:
Това е една и съща цевна кутия без никакви разлики.
:stop:Разбирач :bravo: ;)

А колкото до това " :p "- :rose: ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
:bravo:
:rose:Ооооо, най-мъдри и най-знаещи, падам на колене пред ВАС :rose:

ВАС ви гони параноя "Кой какво е казъл" :p :lol:

П.П Добре, че ме "светна" за цевната кутия, иначе нямаше да го знам, благодаря ти! :rose:
 
Нагоре