Air Arms - S200, CZ S200, CZ S200T.

apapazov

Редовен Потребител
Кутията е алуминиева. 99% съм сигурен, но може и да бъркам понеже я имах преди няколко години.
Пробвай я с магнит. Цевта е 15мм и е доста тежка а влиза сант- сант и половина. Аз бих си оставил осмицата макар и освободена. Мое мнение
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Кутията е алуминиева. 99% съм сигурен, но може и да бъркам понеже я имах преди няколко години.
Пробвай я с магнит. Цевта е 15мм и е доста тежка а влиза сант- сант и половина. Аз бих си оставил осмицата макар и освободена. Мое мнение
Моята кутия на ЧЗ-та е 100% стоманена (доста е тежка), пробвал съм я с магнит макар че няма нужда, 1 седмица работих по нея докато я напасна на новия приклад. Освен да си пробвал кутия на АА 200S, а тя да е била алуминиева. По пушката няма НИТО ЕДНА алуминиева част, всичко е стомана и бронз...е по моята вече има добавен алуминиев преходник за куйкфил и външен редуктор. ;)
 
Последна промяна:

buff

Потребител
Пушката за която говори Антон е в мен и наистина кутията не е стоманена. Заради вас току що я минах с магнита. :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, срам-несрам...длъжен съм да си призная грешката. Пробвал съм веднъж до сега моята цевна кутия с един малък много мощен неодимов магнит, тогава залепна. Преди малко я пробвах пак, пак залепна магнита...НО... не залепва на самата кутия, а през стената на парчето от стоманената цев която е в кутията. :-[
 

glavanov

Потребител
Здравейте господа.
Искам да Ви помоля, ако някой има възможност да ми даде следните размери:
CZ 200S.jpg
Камъкът, който е монтиран на цевта може ли да се мести по дължина на цевта, като се разхлабят стопорните болтове?
Под стопорните болтове има ли центрови отвори на цевта?
Предварително благодаря за съдействието!:cheers:
 

glavanov

Потребител
Междувременно, ровейки докопах CAD файл на ресивъра с основните елементи и цевта. На някой може да му е полезно...
Тук слагам *.STEP, IGES и един *.STL само на ресивъра.
Повечето CAD програми ги отварят.

Линк: https://drive.google.com/drive/folders/176oP3mWO1CfOssSuiXdvIrRz06YUC4tT?usp=sharing
 

sts1969

Редовен Потребител
,камъка може да се регулира на две позиции,със стопорни болтове е ...да има отвори
http://cz200.info/public/images/reference/sm/box.jpg
http://cz200.info/public/images/reference/sm/tn_kiwi_sight-base.png
Не мога да уголемя снимката от първият линк за да са четливи размерите, къде е проблема?

Под стопорните болтове има ли центрови отвори на цевта?
Имай в предвид че е много коварен този подвижен елемент, на мен ми се разхлаби преди 2 години и ми провали цяло състезание. Сега съм захванал оптиката само на цевната кутия.
 
Последна промяна от модератор:

glavanov

Потребител
И аз не успях да намря тази картика по-ясна, но реших да не нахалствам, а и като намерих файловете въпроса отпадна.
С лепило за резби минимално количество, че после няма развиване.
Няма месо за още стопори...
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
http://cz200.info/reference.html
В горният ляв ъгъл има бутони ,Справочник,Статии и Галерия ,влизате в Справочник тук от дясната страна излиза Съдържание, последните две позиции са наличните схеми.В цялото съдържание има доста интересни неща.
 

sts1969

Редовен Потребител
С лепило за резби минимално количество, че после няма развиване.
И аз така и мислех, но след 400км. друсане в кола и натоварена с 1кг. оптика...се развиха и двата винта. Когато свалих оптиката, тази втулка с релсата се въртеше свободно на цевта. ;)
 

glavanov

Потребител
Колегата Kifa е направил на зелената фея нещо, което аз направих скоро на AT-то, за да стабилизирам цевната кутия, където е канала за барабана...
Спънал е тоя камък със цевната кутия с моноблок с един отрязан ринг.Не се вижда ясно на снимката в раздел продава, но прилича на Leapers 30mm tube high profile 21mm
Такъв ползвах аз, със разликата, че е частично фрезован за барабана. Та за това ми трябваха размерите на ресивъра. Имам едни сърбежи. :)
При мен подейства много положително. Kifa да спосдели ако желае, какъв е бил ефекта при него.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
След освобождаване на цевта от осмицата това беше единственият начин да съм спокоен,че още нещо държи цевта,защото като се познавам рано или късно ще чукна цевта някъде.Моноблока го взех най-евтиния 20лв за пробата, временно...(незнам какъв е на кутийката нямаше надписи).Тъй като моноблока е къс, дори камъка съм го хванал само на единият болт( мислих въобще да не го хващам).Немога да кажа каква е разликата защото този захват съвпадна с освобождаването на осмицата,чистенето на цевта и смяната на чашките с друга партида.А и несам толкова педантичен (за съжаление)за да усетя малки разлики.Преди да освободя цевта, дали оптиката е хваната само на кутията или на кутията и камъка, нямаше сериозна разлика на 50м си ги сееше както си науми!
 

glavanov

Потребител
Дълга ти е оптиката и се налага предния ринг да стъпва на камъка, иначе 100% щеше да е по-добре, ако ринга е на цевната кутия, а парчето от моноблока да фиксира камъка, респективно цевта. Така ако чукнеш цевта няма да мърда и оптиката... ама с тоя "телескоп" няма как. :)
 
Последна промяна:
Нагоре