AGN Technology - VULCAN

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Излезе на бял свят чешкия братовчед на Щурчо. Конструиран и изпълнен е от Евгени Пигров, бивш конструктор от Калибъргън, отделил се и направил нова фирма и изделие.
Ето инфо, което имам засега:
Technical characteristics VULCAN:
cal .177 – V:282-283 m.s – 22J – 150 shots (250-90 bar)
cal .22 – V:282-283 m.s – 41J – 90 shots (250-120 bar)
cal .25 – V:272-273 m.s – 61J – 40 shots (250-150 bar)
Barrels – only CZ, L=450mm. (all calibers)
Walnut stock only.
Prices for our rifles:
1-4 pcs - € 1,200
5-9 pcs - € 1,100
10 pcs and more - € 1,000
Package includes: rifle, quick fill station, 2 magazines (clips), plastic case.
All rifles (regardless of caliber) are available in version 7 joules.
Maximum power is achieved by replacing the spring drummer. These springs will be sent additionally and are included in the set.

Прави впечатление добрата окомплектовка(2 барабана, куфар, зар. ст-я с щуцер).
Лоста за зареждане е изнесен отпред, може да се сменя ляв/десен, има и предпазител. Вижда ми се. че предната пробка на модера може да се развива...
В момента производителя има акция.
При плащане до 22.12.2014 дава отстъпка и цената е 950 Евро независимо от броя в поръчката. След това си остават другите цени.
Има готови на склад и от трите калибъра, само чака към след 20.01.2015 да излезат експортните разрешителни. Експедицията ще е края на Януари и затова който плати сега взима на добрата цена.
Това са цени без ДДС, без доставка и без банкови разходи.
Ако има мераклии, да звънкат за повече подробности. Най-късно до Четвъртък може да се формира заявка.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    118.1 KB · Прегледи: 836
  • 2.JPG
    2.JPG
    109.1 KB · Прегледи: 802
  • 3.JPG
    3.JPG
    141 KB · Прегледи: 784
  • 4.JPG
    4.JPG
    131.6 KB · Прегледи: 780
  • 5.jpg
    5.jpg
    121.4 KB · Прегледи: 768
  • 6.JPG
    6.JPG
    219.1 KB · Прегледи: 755
  • 7.jpg
    7.jpg
    153 KB · Прегледи: 747
  • 8.jpg
    8.jpg
    178.7 KB · Прегледи: 757
  • VULCAN.pdf
    1.1 MB · Прегледи: 30
Последна промяна:

Loki

Потребител
Най после някой да направи булпап както трябва- т.е. лоста за зареждане да се изнесе там където трябва, а не при задтилъка, че да жонглираш с цялата пушка докат заредиш.. Защото по принцип булпап концепцията е измислена за автоматично милитари огнестрелно оръжие...!
 

lynx

Редовен Потребител
Изглежда отлично и е с обещаващи данни, офертата е много добра за парите си.
Братовчедът да не изяде хляба на братовчед си? :)
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Айде вкара ме във филма. Започвам да медитирам да си го избия от главата. Много добра оферта. Предполагам че ще се съберат меракли. ;)
 

andi

Редовен Потребител
Голяма крачка напред е с това изнесено зареждане , и опцията ляво -дясно .

Но заради ергономиката трябва да е доста по-напред , с малко по-дълъг ход и по-мека пружина .
На това място където е сега трябва да се обърне отдясно, и да се зарежда с стрелящата ръка (нейния ъгъл ще позволи повече сила и скорост) - с другата се държи мерната линия .
В 4,5 и 5,5 ще идеална , но в 6,35 цевта според мен е къса и оттам не могат да достигнат оптималните дж за калибъра . Явно конструктива - дължина на цев , диаметър на модера , обем на резервуара , обем на З. камера и проходни отвори - е мислен за 4,5 и мах за 5,5мм .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Eто и първите впечатления на Алекс(http://www.alexxxus.cz/Vulcan-AGN-AirGunt-technology-bullpup), след като я има от седмица и е засега единствения, докато излезнат разрешителните(помага при документацията та за затова я има в ръцете преди другите).
Вижда се на снимките, че има показалец когато е заредена, предпазителя блокира спусъка, има и блокировка за превъртане на ротора на пълнителя. Той е от типа с пружина и се поставя за 3 сек. с едната ръка. Манометъра е луминисцентен(доста хора ще го оценят). Пуснал е засега само една нецяла кутия чашки и вече съжалява, че в Чехия не е разрешен пест контрола като в САЩ, закъдето заминават повечето FAC бройки, защото побирал без проблем дълги проектили, че и Полимаг и Металмаг.
Единствените оплаквания засега са субективни - на него му е ниска и регулируем задтилък би бил добър ъпгрейд. Топчето на лоста също му било малко и металния набузник не бил приятен на допир по това време. Все неща, които могат да се доискусурят вече по индивидуални предпочитания. Засякъл е по 8 барабана(88 изстрела) с едно пълнене до 250 бара при 40 джанки.
ПП. Цевта е вкарана на същия принцип като Крикета в цевната кутия. Все пак са брачеди(и с Колибрито във варианта с ръчно презареждане).
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Ако информацията в официалния сайт този път е вярна то VULCAN е по лека от Щуреца с 1.4кг или с монтирана оптика пак ще по лека поне с половин кило +1

http://www.airguntechnology.com/pcp-bullpup-vulcan

И още, изнесеното зареждане с опция ляво/дясно, разглобяем модер (според мен копнат от Edgun), предпазител, блокировка за превъртане на пълнителя, дървен приклад, луминисцентен манометър - плюсовете спрямо братчеда са доста, но явно Чехите са решили да не подобряват вече утвърдилия се на пазара Крикет и са подходили комерсиално като са направили нова марка и модел. Цената от 950 евро за пушката с два пълнителя, включена зарядна станция и куфар + всички гореизброени за мен предимства според мен си заслужава при сегашната официална цена. Да не забравяме че в разрез на очакванията ни Крикет да смъкнат цените се получи точно обратното и мисля че с тази пушка ще е същото.
Намерих доста форуми където е писано за пушката веднага след изложението IWA 2014 но все още няма снимки на цевна кутия, редуктор, БК .... и другите чаркалаци което най много ме интересува ;)
Надявам се да я видим в притежание на колега от форума.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не знам защо, но явно не четете а само ви капят лигите - тази цена е франко фабриката и е без ДДС, както е при всеки производител.
Дори и на място да отидеш да си я купиш кеш, ще начислят още 21% чешко ДДС. Дойде ли до Бг фактурирана на фирма, дължими са още 20% наше ДДС + другите разходи според бройките. Така че крайната цена пак ще е минимум 1180-1200 Евро до Бг.
Само сега, ще излезе по-евтино от Крикет. След това даже и отгоре(но все пак има куфар и ЗС в повече).
Който се чуди още да побърза. Засега 1 в 5,5 е сигурна, 2-ра чака финансиране.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Пеца, ДДС в EU се плаща само веднъж. Никой, по никое законодателство не може да те принуди да го плащаш два пъти. Информацията ми е от агенция митници.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е аз какво съм написал - да ти иска някой 2 пъти ДДС? Затова Производителите фактурират без ДДС и всеки си го плаща колкото е в страната, когато издават фактура на фирма от EС. Ако искаш без ф-ра или на физ. лице - тогава си плащаш чешкото ДДС и производителя си го внася.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Айде сега, разделил съм 2-та случая в две изречения. Много добре схващате за какво става дума, когато ти напишат че цената е без ДДС.
Ето ви го дебело написано за не схващащите:
Купуваш там или без ф-ра - плащаш отгоре на тези 950 Евро чешко ДДС 21%(длъжен е продавача да го начисли)+ разходи за преводи и доставка
Купуваш на Бг фирма - плащаш отгоре на тези 950 Евро 20% ДДС(длъжен е купувача да го начисли) у нас + разходи за преводи и доставка.
До Петък, след това базата си отива на обявените цени.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Не знам защо, но явно не четете а само ви капят лигите - тази цена е франко фабриката и е без ДДС.......

Петко що се впрягаш излишно, прочетох още в първия ти пост че това е цената "без ДДС, без доставка и без банкови разходи" и не сметнах за необходимо да упоменавам повторно вече написаното.

Който се интересува чете.

http://airgun-hunting.pl/vulcan-czeski-bullpup-od-airgun-technology-t2243.html

http://airgun-hunting.pl/vulcan-czeski-bullpup-od-airgun-technology-t2243-15.html#p40841

http://nzairgun.com/forum/index.php?topic=1015.0

http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1396851154/SURPRISE, i have information on the vulcan that i want to share

http://forum.gunshop.cz/vulcan-airguntechnology-t22776.html

Периодично ще допълвам с линкове макар в момента да са все още бедни на информация.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Готови са с разрешителните и почват да експедират.
Скоро ще се тестват и тук....
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Регулатор на какво?
Редуктор за налягането има.
Регулиране на мощността чрез натягане на пружината на ударника също си има.
Регулиране на спусъка също.
Няма само регулиране на задтилъка на приклада.
 

lynx

Редовен Потребител
Не може да няма редуктор, като се напраска на 250 бара прави 88 изстрела с 40 джаула.
 
Нагоре