AGN Technology - VULCAN

Някой да е пробвал слуговете на avs 62.5 grains .3063 , то си е трудно да се доставят до тука , но казват , че са най-добрите за .30кал. , или ако doom имат надкалибрени как се представя със тях , а ако нямат да се измисли нещо да се направят примерно спициално за вулкана в този калибър , и във .30 кал. да си стреля перфектно , както американците от avs са го измислили , да си имаме и ние тука.
Колега те и за .25(6.35мм) калибър препоръчват надкалибрените но аз най-добра точност със тежки слъгове постигам с 6.34мм(което едвам опира по нарезите).Всичко над този диаметър при мен не се представя добре откъм точност. Питай този продавач дали има нещо което може да ти свърши работа.

Пристигнаха разни пружини на Vulcan 3 HP и реших да сложа пружина с дължина 44мм 1.5мм като капачката остана развита и стърчи около 3мм навън. За целта трябваше леко да се изтърка приклада за да влезе капачката без да опира. Нямаше време да тествам колко изстрела прави с едно зареждане но с 135J спокойно ще направи 4 пълнителя.
 
Колега те и за .25(6.35мм) калибър препоръчват надкалибрените но аз най-добра точност със тежки слъгове постигам с 6.34мм(което едвам опира по нарезите).Всичко над този диаметър при мен не се представя добре откъм точност. Питай този продавач дали има нещо което може да ти свърши работа.

Пристигнаха разни пружини на Vulcan 3 HP и реших да сложа пружина с дължина 44мм 1.5мм като капачката остана развита и стърчи около 3мм навън. За целта трябваше леко да се изтърка приклада за да влезе капачката без да опира. Нямаше време да тествам колко изстрела прави с едно зареждане но с 135J спокойно ще направи 4 пълнителя.
Да , но цевта на вулкана в .30калибър найстина е надкалибрена , иначе във .25кал се чудя също със 290-292 м/с със кой слъгове ще се представи най-добре примерно 55.5грейна (3.596грама) на nsa , ще вади 150джаула със тези скорости , ама дали няма да е твърдя много за пушката да работи с такава сила и как ще е точността.
 
Моя вулкан в 30 калибър с къса цев най-добри резултати дава с 3,8 и 4 грамови слъгове . Леките ги разсейва . Не знам защо така .
 
Може и да изкараш, практиката помни как един Хасан..... Заради него и травмата, която ми остави, дълго време посещавах психолог!
Моя като не може да стреля, поне за снимки става. :cheers:
По баловете е доста зает за фотосесии , после имам няколко сватби и те така....
 
Здравейте братлета!!!!Да ВИ се оплача-Вулкана кихна-взе да изпуска от отвора на редуктора.Поразглобих го и първото ми учудване беше че пенума не е затегнат въобше до упор а е почти опрял в о пръстена на осмицата .Ако го затегнеш по вече разпъваш о пръстена и сглобяването на пушката е не възможно.Поразпитах колегите русенци и те ме успокоиха че си е така и продължих/Единия овъншен о пръстен на редуктора беше гризнат и го смених веднага но другия беше външно о.к. Добре че реших да го извадя за да го почистя от старата обилна смазка и както ми се видя около прустена някакви търди отлагания.След като го извадих видях от долу под пъстена дебел слой воден камък и ли химия под формата на полу месец дебел около 1 мм.Почистих го и прещлайфах дъното на канала със ситна шкурка на стуга и сле дтва сглобих.Всичко се получи но си извлякох поука че това място трябва да се профилактира от време на време за да не се стигне до изработка на нов канал за о пръстен или смяна на редуктор.П.п-А забравихте ли че вече е пролет?и Мусина е една много приятна дестинация в центъра на България за хора дето ги сърбят пръстите????
 
Варовик(котлен камък) ли имаше отдолу? То ако е имало влага във въздуха вътре, щеше да има корозия и по алуминия...Интересно на какво се дължи образуването му?
 
Мисля че е от влага във въздуха.В случая го хванах процеса на време и прешлайфах потъмнялата част.За стругар това не е проблем зашото този канал може да се удълбочи и ошири по семи които съм публикувал преди време и да се мине на о пръстен с друг размер .В случая ми се размина с шлайфане.На компресора имам 2 филтъра но знае ли човек.
 
Миналата седмица правих пълно разглобяване на фх уйлдкат 3 за смяна на о пръстени, че след 2 години изпусна. Пълнен е с GX-E-CS2 с филтър пълен до половината със силика гел, а другата с молекулярно сито. Няма и помен от влага вътре. Фиртъра го ревизирам доста редовно.
 
Колко често?И ако обичаш сподели подробности по профилактиката на филтъра.
Не пълни вулкана от компресора , а само от бутилка и то изправена. Звънни да ти кажа за компресора.
 
Здравейте братлета!!!!Да ВИ се оплача-Вулкана кихна-взе да изпуска от отвора на редуктора.Поразглобих го и първото ми учудване беше че пенума не е затегнат въобше до упор а е почти опрял в о пръстена на осмицата .Ако го затегнеш по вече разпъваш о пръстена и сглобяването на пушката е не възможно.Поразпитах колегите русенци и те ме успокоиха че си е така и продължих/Единия овъншен о пръстен на редуктора беше гризнат и го смених веднага но другия беше външно о.к. Добре че реших да го извадя за да го почистя от старата обилна смазка и както ми се видя около прустена някакви търди отлагания.След като го извадих видях от долу под пъстена дебел слой воден камък и ли химия под формата на полу месец дебел около 1 мм.Почистих го и прещлайфах дъното на канала със ситна шкурка на стуга и сле дтва сглобих.Всичко се получи но си извлякох поука че това място трябва да се профилактира от време на време за да не се стигне до изработка на нов канал за о пръстен или смяна на редуктор.П.п-А забравихте ли че вече е пролет?и Мусина е една много приятна дестинация в центъра на България за хора дето ги сърбят пръстите????
"гризването" на О-пръстена на редуктора на Vulcan 3 е напълно нормално защото по дизайн е така.Всеки пут когато изпускаш въздуха от пушката от отвора предвиден за това редуктора се мести(налягането в бутилката намаля а налягането в пленума си остава докато не натисне редуктора напред) след което въздуха от пленума започва да излиза от тази малката дупка Ф1мм която е на мястото на редуктора. Моя е доста нагризан защото поради тестове изпусках въздуха много пъти но все още не изтърва. Но си е напълно нормално.

О-пръстена там е малко нестандартен 25,2мм х3мм NBR90
 
За размера е така по книгата но диаметъра на канала на редуктора е 25,7 така че о пръстен 25х3 е без проблемен така също и цолския 1 цол на 3,15ммА за местенето не знам защото моя му завих дълго болтче 4 мм и го извадих но си беше опрял в дъното.колкото до гризнзтото при мен беше цепка перпендикулярна на о пръстена като от острие и не през целия о пръстен а може би една трета от него.Може би местене може да се получи при рязко отвиване на винта и обилна струя въздух.
 
За размера е така по книгата но диаметъра на канала на редуктора е 25,7 така че о пръстен 25х3 е без проблемен така също и цолския 1 цол на 3,15ммА за местенето не знам защото моя му завих дълго болтче 4 мм и го извадих но си беше опрял в дъното.колкото до гризнзтото при мен беше цепка перпендикулярна на о пръстена като от острие и не през целия о пръстен а може би една трета от него.Може би местене може да се получи при рязко отвиване на винта и обилна струя въздух.
Като развиеш стопорното болтче М3 от долната страна на детайла който свързва бутилката и пленума се изпуска въздуха от бутилката. Въздуха в пленума си остава защото редуктора пуска въздух само в една посока (бутилка->редуктор->клапан). И когато налягането в пленума стане по-голямо от налягането в бутилката редуктора се мести напред(усеща се и се чува),предния О-пръстен преминава върху малката дупчица на пленума и се нагризва. След което започва да изпуска въздух и мизерий през тази малка дупчица Ф1мм.
 
Back
Нагоре