AGN Technology - VULCAN

Chinook

Потребител
Сподели малко детайли, в какво се състои голямата разлика? Много по-удобно, много по-лесно...?

Значи при стандартното, като че ли имаше повечко напрежение. Не че беше трудно, напротив. Плъзгането беше плавно и "мазно".
Сега, ситуацията е малко по-различна. Придърпването става по-леко и спираш като се усети "щрак' - ването и лоста остава в задно положение и свободно можеш да смениш магазина. След това съответно с палеца се връща, без никакво усилие.
 
Последна промяна:

Chinook

Потребител
'айде да видим колко собственика на Вулкан можем да се съберем, пък нека спретнем една сбирка. Кой знае, може и да се получи нещо интересно. За мен лошото е че съм само около 20-на дни още на линия, след това не ме бройте.
 

Chinook

Потребител
След няколко изстрела и смяна на барабани, установих че със това зареждане, оръжието не трябва да бъде наклонено повече от 90 градуса спрямо тялото ти. Когато е заредено и леко наклонено, лоста се приплъзва напред и дотиквача се покзва толкова колкото да попречи на барабана да се постави. Леко повдигаш пушката и всичко си идва на мястото. Може да се нарече като малко неудобно в дадена ситуация.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При обикновеното зареждане имаш задния прорез, който задържа в положение да презаредиш.
При "биатлонното", за да е леко зареждането и връщането, като му гледам механизма, не е проектиран с геометрична точка на заключване. Ще стане много изнесен настрани и по-неудобен за експлоатация на пушката.
А относно "среща" на Вулкани, трудна работа. До момента сме 5-ма с теб, ще станем 7 другия месец. Във форума сме двама и половина, другите може и да имат регистрация, ама явно не са от активните. Разпределението - П-в, Б-с, Д-д, В-д, Г-во, С-я, С-ски, В-на?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Една дълго чакана добра новина!!!
Имам договорка за "преференциални" цени за известен период, независимо от количеството.
Накратко:
1259€ с ДДС за Вулкан булпап с пластмасовия приклад
1329€ с ДДС за Вулкан булпап с ореховия приклад
1329€ с ДДС за Вулкан тактикал карбина с ореховия приклад
Банкови разходи и доставка + от 20 до 40 € на бройка, в зависимост от броя на пушките в поръчката.
Окомплектация:
Вулкан булпап: куфар, зарядна станция(с маркуч и щуцер), два пълнителя(барабана), ключ за изпускане на наягането, рез. О-пръстени, ръководство за експлоатация.
Вулкан Тактикал - същото, но без куфар!
Аксесоари:
Допмодер малък(100см, външен d 28 мм, резба М14х1,25) + 48 €
Допмодер голям(150см, външен d 38 мм, резба М14х1,25) + 72 €
Пълнител (за всички калибри)+ 24 €
Кит за биатлонно зареждане + 124 €
Приклад пластмасов булпап + 84 €
Вече се планира поръчка за другата седмица....
ПП. Малко кофти стана с получилите последната доставка, но има обещана компенсация - безплатно кит за биатлонно зареждане или допмодер по избор....
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Страхотна новина :) Адмирации за договорените преференции, май никъде другаде не е толкова атрактивна цената.
Един синтетичен булпап в 5.5 тръгва за Варна, не знам дали ще е първият в околията :) Пеко, поръчка на ЛС.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Първи "стъпки" на Вулканчо .25 по листа.
37 м, вятър предоволно на променливи талази, чашки 1,645, 2,2 и Полимаг(виждат се ясно изрязаните дупки които оставят и отиват леко надясно и малко отгоре).
Засега оставен на 272 м/с(60-61 Дж) с 1,645 и 248 м/с с 2,2 (67Дж). От 250 бара до 140 бара прави 5 барабана(45 изстрела). Стигат за такъв късак.
Малкия и големия допмодери също бяха пробвани, добре "смълчават" и без това тихия му гласец, но трябва на по-тихо време да пробвам дали не местят групата.
Имаше и няколко изстрела от торбичка по празните мишенки с доволен успех за тоз калибър.
Голямата дупка над втория кръг от долу нагоре е направена от 5 барабана и още 7 бр. от шестия с 1,645, крайни скорости от 270,4 до 274,2 м/с, средно за 52 изстрела хроното показа 271, 8 м/с. Но премерих и няколко под редукторни докато видя как пада 270, 269, 268, 264, 266, 262, 258 в тези 52 изстрела. Без тези последните средната сигурно е около 272,6 м/с, от 45-те повечето бяха около 271.8-273.2 и няколко девиации в +/- 1 м/с.
 

Attachments

  • WP_20170416_001.jpg
    WP_20170416_001.jpg
    81.3 KB · Прегледи: 142
  • WP_20170416_002.jpg
    WP_20170416_002.jpg
    209 KB · Прегледи: 145
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има промяна в покритието на пластмасовия приклад спрямо предишните серии.
При първите стоеше и се усещаше повече като боядисан дървен, при предходната пратка беше вече по изкуствено покритието а сега си се усеща направо като гумиран и с текстура.
 

Attachments

  • WP_20170416_001.jpg
    WP_20170416_001.jpg
    81.3 KB · Прегледи: 53
  • Харесвам
Reactions: Sen

andi

Редовен Потребител
Нали имаше навремето един такъв лаф - "народа пита" .
Та и аз така - знам че си фен на ниските скорости (любител артилерист ) , ама народа се интересува какво може Вулкана .
И като вносител на марката пита теб .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На всички желаещи съм казвал и продължавам да казвам открито - АКО ГОНИТЕ ВИСОКИ СКОРОСТИ В .25, ВУЛКАНА Е СКЪПА ЗАГОТОВКА ЗА ЕКСПЕРИМЕНТИ. Не е проектиран за такива. Крикета заводски става за това много по-добре в този калибър.
При Вулкана няма разлика в механиката(пружини, ударник) и геометрията(размери на цев, камери, портове) от .22, а само е вдигнато работното налягане на редуктора на 140-145 бара. От кутията повече от 70 Дж на въздух не може да изкара.
А относно траекторията, при тази скорост всичко от 11 до 55 м влиза в 4 см убойна зона(2 отгоре, 2 отдолу) с нули на 18 и 48 м. На мен това ми е достатъчно.
На 62-3 м пада на 5 см, след това на всеки 5 м с по 5 см като на 100 м пропадането е 35 см. Едни 352 м/с биха вдигнали с 20 см пада на 100м, но не от изправянето на кривата на траекторията а по-скоро от повдигането и, защото втората нула отива напред, но средните метри отиват нагоре с по 4 см.
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Вулканът изригна и при мен :) Дойде и моят ред да се похваля ;)
Всички сме виждали снимки и видеа за разопаковане; ще се опитам да не ви отегча като кача две малко по-различни снимки на Вулкана - с късия модератор:
IMG_20170420_222932.jpg IMG_20170420_221146.jpg

Според мен така изглежда още по-"хищен" :) Струва ми се, че ще влезе в куфара с инсталиран модератор и с оптика, остава достатъчно място, само че... наопаки, което аз мисля не е проблем, стига да не размяткваш насам-натам куфара ;) Върхът на задтилъка не е върху ръба му, само така изглежда на снимката, затваря се без проблем. Имам малко "оптично-транспортни" проблеми, но скоро ще се решат и ще постна снимка с оптика и модер в куфара.
Измерих звука в съвсем тиха стая с и без допмодер: средно 62dB с него и 74dB без; произведох няколко изстрела и в двата случая, разминаването в отчитането от изстрел до изстрел беше около 1-2 dB. Уточнявам, че замерването направих с приложение на телефон, което значи, че стойностите не са (съвсем) точни, но цялата гимнастика беше за сравнителни цели - замерване на едно и също разстояние от смартфона, при една и съща калибровка на приложението. Може би не изглежда голяма разликата (отчитането при децибелите не е съвсем линейно, доколкото знам), но с допмодера пушката е осезаемо по-тиха, съвсем категорично има смисъл от закупуването му. По-големият сигурно се представя още по-добре, но не знам дали има нужда от него, наистина много пада нивото на звука и с този.
 
Последна промяна:
Нагоре