AGN Technology - VULCAN

shaman

Редовен Потребител
Интересни хора са в Airgun Technology :)
Съвсем случайно като отварях един от новите вулкани забелязах нещо интересно - при стрелба звука беше доста по-различен от този с който бях свикнал... Оказа се, че тихомълком са сложили това:
IMG_1552.JPG
(depinger) на по-новите партиди...

Хубавото е, че може да се поръча и да се инсталира и на предните вулкани !
 

shaman

Редовен Потребител
Това е бойния клапан..
Интересното е в дясната част откъдето влиза въздуха. Добавено е в последните партиди и служи за намаляване на звука при изстрел, който се получаваше заради огромния пленум.
 

немезис

Редовен Потребител
Това е бойния клапан..
Интересното е в дясната част откъдето влиза въздуха. Добавено е в последните партиди и служи за намаляване на звука при изстрел, който се получаваше заради огромния пленум.
Моя с таквоз нещо ли е.
 

shaman

Редовен Потребител
Вчера пак експериментирах с Вулкана (доста изнасилен - в калибър 5.5 прави до 115J)
И понеже съм на тема проби с надзвукова скорост реших да пострелям и с H&N Baracuda 18 (1.175 грама)...

Определено бяха надзвукови, но това което ме учуди беше, че групата не беше съвсем лоша !


 

Бай Колю

Редовен Потребител
Който иска да стреля с 1.175.
В тези мощности стрелям със слъгове - 36, 38 и 40 грейна.
Отговорих на въпроса на колегата - колко изстрела има Вулкана в тази мощност.
Нещо друго?
 

немезис

Редовен Потребител
1,17 (мое мнение)наистина е лек за тези джаули. За 40,50 джаулова пушка е екстра. 110 дж.просто си иска от 2,3гр.нагоре до към 2,8.Наблюденията ми са(в 6,35 обаче) че се представя най добре с 2,6гр.H&N 305 м.с. с 40гр.От станок 50м.си бяха дупка в дупка.С останалите групата се "Отвори"като 20ст.
 

shaman

Редовен Потребител
Демек,стреля с 430 м.с
За съжаление не е точно така.. Намаляване двойно теглото на проектила не води до удвояване на скоростта :)

т.е. ако пушката стреля с 40 грейнови с 115 джаула не означава, че с 20 грейнови мощността ще е същата.. По скоро ще падне до около 80-90, че и надолу..

И да не пиша само това - ето поредния бас с моя приятел: ;)


 

Ivan888

Редовен Потребител
Интересна свързаност, при мен мощността намалява с преминаването към слъгове 34 и 40 gr. спремо 30 ките. Дължащо се на по голямата контактна площ.
 

Djack

Редовен Потребител
Интересна свързаност, при мен мощността намалява с преминаването към слъгове 34 и 40 gr. спремо 30 ките. Дължащо се на по голямата контактна площ.
Или на по голямото тегло и невъзможноста пушката да ги засили достатъчно. Има си "златна среда" - скорост/тегло на проектила. Всяко отклонение влияе отрицателно нейде! ;)
 
Нагоре