AGN Technology - VULCAN

kamoto

Редовен Потребител
Да, Daystet и FX правят страхотни и прекрасни PCP пушки, дори и преди години бях на ръба да си взема един Daystet Wolverine R HP Hillite, но.....е не съжелявам вече, особенно когато стрелях и притежавам Vulcan 3 long!
Тази пушка Vulcan 3 смея да твърдя, че не отстъпва на скъпите и реномирани аналози, и дори ги превъзхожда по своята простота и разходи за тунинг.
Моля никой да не се засяга, това е мое, лично мнение, на база това което съм държал в ръцете си, а то не е само Bigmax X и Vulcan 3 long!!!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Бате Камене, да си ми жив и здрав! Честито и много да те радва пушката! И само 10-ки! Има и други прекрасни пушки, които са ми фаворити. На върха на пирамидата са няколко и Вулкан-3 е една от тях.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
@kamoto , имаш ли възможност да направиш замерване на 10 изстрела при темперирана пушката на 20+градуса да речем, да видим има ли и с колко промяна на скоростта.
@Gadnqra , дали не би било полезно даже да се направи тема за температурната зависимост, фактори и решения, както и зависимостта на различните марки, модели и видове ВО от ниски и високи температури? Поне аз такава тема не съм срещал, само тук-там инфо разпръснато из всички теми.
Ще е доста информативно ако има: Маверик - скорост при 0 градуса 260, 20 - 270, 35 - 280
Hw 97k - ...
Big max - ...
И тн..
 

kamoto

Редовен Потребител
@kamoto , имаш ли възможност да направиш замерване на 10 изстрела при темперирана пушката на 20+градуса да речем, да видим има ли и с колко промяна на скоростта.
@Gadnqra , дали не би било полезно даже да се направи тема за температурната зависимост, фактори и решения, както и зависимостта на различните марки, модели и видове ВО от ниски и високи температури? Поне аз такава тема не съм срещал, само тук-там инфо разпръснато из всички теми.
Ще е доста информативно ако има: Маверик - скорост при 0 градуса 260, 20 - 270, 35 - 280
Hw 97k - ...
Big max - ...
И тн..
Привет! Да, интересно е за анализ. Другата седмица го дават по-топло и вече имам уговорка. Ще видим, дано да позволи времето.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Много хора публикуват данни, при каква температура са правили замервания на скорости на пушките си. Аз също започнах да пиша, при каква температура съм измервал скорости и плато, макар, че разликите са пренебрежимо малки. Засега, това, което съм видял и при мои измервания на ужасно много пушки е, че зимно време, при стрелба, с една и съща пушка, без промяна на настройките - скоростите са по-ниски с около 2-5 м/с, отколкото при стрелба лятно време, или в топла стая. Дори, в повечето случаи, разликата е около 2 м/с. Това при пълнене с въздух и без значение от марка и модел на пушка, работно налягане и т.н. За мен разликите от 2-5 м/с са минимални и не ме вълнуват толкова, че да им отделям специално внимание.
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
@kamoto , имаш ли възможност да направиш замерване на 10 изстрела при темперирана пушката на 20+градуса да речем, да видим има ли и с колко промяна на скоростта.
@Gadnqra , дали не би било полезно даже да се направи тема за температурната зависимост, фактори и решения, както и зависимостта на различните марки, модели и видове ВО от ниски и високи температури? Поне аз такава тема не съм срещал, само тук-там инфо разпръснато из всички теми.
Ще е доста информативно ако има: Маверик - скорост при 0 градуса 260, 20 - 270, 35 - 280
Hw 97k - ...
Big max - ...
И тн..
Колега тази тема която предлагаш е излишна.Както е написал Ники,разликата на въздух е пренебрежимо малка за ПЦП,аз за пружинките почти никаква.На метан вече има сериозен спад но като се има предвид това стрелбата пак се получава! ;)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Бате Камене, да си ми жив и здрав! Честито и много да те радва пушката! И само 10-ки! Има и други прекрасни пушки, които са ми фаворити. На върха на пирамидата са няколко и Вулкан-3 е една от тях.
Малко оф топик, тъй като са ти минали стотици пушки през ръцете сигурно, кои са ти любими , топ 3 да кажем. Поздрави!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Много добър въпрос. За съжаление нямам топ 3, защото имам топ 10. Имам 8 пушки и 2, които нямам, но харесвам, също много. Пушките, които имам, са в подписа ми. А тези, които ми харесват, колкото моите са: FX Wildcat MK3 BT sniper - 6,35 и FX Maverick sniper edition - 6,35. Много бих искал да си тунинговам и един Daystate Wolverine - 7,62 HI LITE. Скоро се очертава да взема един Bigmax-X в кал. 5,5 мм. Мисля, че ще е добро попадение. На Херкулесите ми, им предстои смяна на цевите в 3 калибъра - 6,35, 7,62 и 9 мм. Цевите ще са Кралски, за да стрелят със слъгове.
Колкото и да изглежда странно, след FX, от които харесвам 2 модела и AGN - Vulcan-3, след тях са турски и корейски пушки. Hatsan Hercules, естествено след тунинг, с присадена цев от Крал - кал. 6,35 мм., 7,62 мм. и 9 мм. Kral Arms - Bigmax-X - 5,5 мм., 6,35 мм. и 7,62 мм. Bighorn - 6,35 мм. и Monarch - 5,5 мм. От турските, харесвам само тези. Air Force Texan - 9 мм. SPA-P12 и P10 - 5,5 мм. Това е и домашният ми арсенал в момента. Benjamin Bulldog - 9 мм, също е добро оръжие, по моите критерии. От големите калибри - фаворит ми е Hatsan Piledriver - 45 кал. Аз харесвам мощни и точни пушки, а те не са много. Турските идват, като полуфабрикати и заготовки, но когато се направят, стават много здрави и точни пушки, неотстъпващи по нищо на много по-скъпи и маркови оръжия. Реално те носят много на тунинг и могат да удовлетворят всякакви изисквания, включително смяна на цеви и т.н. Sumatra на Sam Yang - 6,35 и 9 мм., също е добра пушка. Air Force Condor - 6,35 мм.- също. Това са моите фаворити. Лично за мен, най-добрата пушка е направената.
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Много добър въпрос. За съжаление нямам топ 3, защото имам топ 10. ...
Ники, ще ти задам един въпрос, но в темата за FX, защото за конкретен модел ще питам.
Знаеш, че много ценя мненията ти и предполагам, че и по-вечето колеги ги четат с интерес и се учат от тях
 

shaman

Редовен Потребител
Airgun Technology обичат да не споделят много информация ;)
Но с тяхно разрешение публикувам тук това:

Това е така наречения от тях "moderator long" - 15 cm. IMG_1392.jpg

А ето и новия звяр (21 см): IMG_1393.jpg

Ето ги един до друг...
IMG_1394.jpg


По принцип пушките им са тихи, но с новия модератор мога да кажа, че само ударника се чува ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Абе май е по-добре първо да се тестват големите и тогава да им се скача. Така беше и с първите допмодери. Заглушаваха, но не свиваха групата и я изместваха значително. След като свърши първата партида, натам нямаха проблеми. Не винаги големия обем дава само положителни промени. Според мен няма смисъл от големия до 6,35.
Аз дори и най-малкия допмодер не слагах почти в 6,35. Пък и когато е с еднакъв диаметър някакси по има визия, поне за мен.
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
Малко размисли относно видеото, което публикувах вчера със стрелба с ZAN 28 grain и различните скорости..
Първо - абсолютно съм сигурен в коректната работа на регулатора - тествах го доста с тестера и винаги независимо от налягането, което му се подава регулира съвсем точно (говоря за оригиналния регулатор). Нагласен е на 168 бара и винаги дава толкова.

Интересното е, че първите 4 групи със скорости около (240, 260 и 310м/с) бях с оригиналната пружина на ударника и се забелязват големи отклонения в скоростта като колкото по-отпусната е пружината толкова по-големи бяха те. При натягане на пружината скоростите ставаха по-постоянни.

Ако изгледате видеото ще забележите, че при последните 2 групи скоростите бяха доста по-константни - там бях сложил една моя пружина, която е доста по-твърда.

 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Малко размисли относно видеото, което публикувах вчера със стрелба с ZAN 28 grain и различните скорости..
Първо - абсолютно съм сигурен в коректната работа на регулатора - тествах го доста с тестера и винаги независимо от налягането, което му се подава регулира съвсем точно (говоря за оригиналния регулатор). Нагласен е на 168 бара и винаги дава толкова.

Интересното е, че първите 4 групи със скорости около (240, 260 и 310м/с) бях с оригиналната пружина на ударника и се забелязват големи отклонения в скоростта като колкото по-отпусната е пружината толкова по-големи бяха те. При натягане на пружината скоростите ставаха по-постоянни.

Ако изгледате видеото ще забележите, че при последните 2 групи скоростите бяха доста по-константни - там бях сложил една моя пружина, която е доста по-твърда.

Павкааа, Павка. Не съм бил само аз в заигравка с пружините. o_O:dazzed:
 

Павката

Редовен Потребител
Колеги ,вече доста хора притежават Вулкан 3/ 700
Скоро и аз очаквам моя в 25 кал.По този повод,за да не откривам топлата вода искам да помоля да споделите опита си относно оптимална скорост,грамаж на проектила,налягане на регулатора и т.н.И аз имам скромното си мнение по въпроса,но опитът си е опит пък и ще бъде полезно за всички ни.40-46грейна слъгове,
290-320м.с.,150-175 бара
на редуктора-къде е според вас златната среда?
 
Нагоре