AGN Technology - VULCAN

llcoolj

Редовен Потребител
View attachment 104508
От кутията ... (Чашки JSB 2.2 g)
Колега, уби ми детската мечта ;) Това плато за редукторна пушка от кутията струваща 3 бона нещо не ми се нрави! Ще трябва да се "пипа" и Vulkan 3-ката! Сортирал ли си слъговете по тегло преди замерването?
 

michorovm

Редовен Потребител
Е чак такъв маниак не съм, да сортирам проектилите, прекалено би ме натоварило.
Никога не бих го правил, не съм състезател, пуцам за кеф. Даже и понякога уцелвам (рядко).
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Няма такова нещо. Всички пушки, с изключение на тази на Марти - michorovm, си имаха перфектно плато, като на ФХ-са. Точно с 2 м/с девиация. Включително и моята. Пушката на Марти дойде при мен много разбутана, със следи от многократно разглобяване, за които колегата знаеше. Снимката, която е качил, е преди да ми я изпрати. След като му я върнах, пушката си стреляше с коридор от 2-3 м/с. Той може да потвърди това. Няма какво да се говорят глупости - нищо по пушката не беше повредено, но и всичко беше разбутано - спусък, шина, реглажи, ударникът пилен на шмиргел, цевта - вадена и после с променена позиция, спрямо леглата, редукторът също беше бърникан яко, винт на дотиквача и т.н. Не знам, кой е бърникал и защо, а не ми е и работа. Който се познае - веднага да си признае. Не знам и дали има пушка, която да се разчовърка така и да стреля добре. Гледам, че и постоянно се коментират и сравняват групи - ето и група от въпросния Вулкан на 50 м. Моята пушка прави същите групи, но скоростта е 298 м/с. с 40 грейновите. Моето мнение е, че точно този модел, не отстъпва по нищо на водещите модели на ФХ. Който може, нека да докаже обратното. Четейки и темата за ФХ, виждам и че често се коментират подобни дребни проблеми - скорости, плато, редуктори, реглажи, ударници, цеви, утежнители, лайнери, трансферпортове, дотиквачи, пружини и т.н. А и някои, не дотам дребни, май. Това са сериозни и прецизни системи, които не са подходящи за пипане от всеки. Иначе, понякога резултатът не е добър и после се плюе и се сере незаслужено по дадена марка и модел.
 

Attachments

  • IMG-cfdc2cabf68dfabd33934ab8524ff7d8-V.jpg
    IMG-cfdc2cabf68dfabd33934ab8524ff7d8-V.jpg
    123.8 KB · Прегледи: 105
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Абсолютно вярно си го написал, Ники. Само не видях да съм оплювал марката, ако визираш мене. Даже напротив, като точност със слъгове не съм имал по-добра. Историята, специално на това оръжие я знаеш много добре и какво аз съм правил и какво не, и какви съмнения имам. Пушката си стреляше много добре около месец, после се получи онова затягане при зареждане и стържене по цевта, което ти оправи. След това се получи и дефекта със затягане на чукчето. Помъчих се да го оправя сам, не се получи и пушката дойде при тебе. Да, регулатора съм пипал по препоръка на вносителя и натягане на пружината, и чукчето е полирано, но не на шмиргел (както ми беше показано), а в завода на Видима, на машина с полир паста.
Искам да подчертая едно нещо, а и ти си го написал много по-горе в темата.
Скоростите и мощностите, които се цитират за това оръжие в 6.35 кал. са след тунинг, а не заводски!!!
Никого не обвинявам, никого не задължавам с моите мнения, всичко което съм написал е истина. Някои неща се разбират по трудния начин, изводите си остават за мене.
Спирам да пиша по темата, достатъчно нерви и пари изхабих, вече и не притежавам такова оръжие.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Марти, не визирам теб за оплюването на Вулканите. Исках да обясня за пушката, като дам конкретен пример и да бъда обективен, защото такива неща съм виждал и при други марки. А ти можеш да потвърдиш думите ми. Всичко е така, както си го написал. Каквато и пушка да имаш - ще помагам, с каквото мога, ако се наложи.
 

michorovm

Редовен Потребител
Марти, не визирам теб за оплюването на Вулканите. Исках да обясня за пушката, като дам конкретен пример и да бъда обективен, защото такива неща съм виждал и при други марки. А ти можеш да потвърдиш думите ми. Всичко е така, както си го написал. Каквато и пушка да имаш - ще помагам, с каквото мога, ако се наложи.
Мерси Ники!!!
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
А за спусъците нищо не казвате. И аз точа лиги по двете марки, но превес би взела марката с по-добър спусък.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И двете марки имат страхотни спусъци. За мен са абсолютно на кантар във всичко. Ако си любител на по-опростените пушки - Вулканът е твоята пушка. Ако искаш пушка с повече възможности за реглаж и настройки - вземи ФХ. ФХ-овете имат една страхотна екстра пред Вулканите - можеш да играеш с редукторното налягане, без да изпускаш въздуха и да вадиш редукторите.
 

kamoto

Редовен Потребител
Добър вечер на всички!
Днес направих замервания, какви скорости ще даде моят Vulcan 3 long в 6.35, тунингован от Николай Габровски и с бутилка от 700сс. За мен резултатите са повече от много добри, благодарение естествено на професионалната намеса на Ники Габровски.
А, сега и самите резултати:
 

Attachments

  • IMG_20230114_195809.jpg
    IMG_20230114_195809.jpg
    185 KB · Прегледи: 91
  • IMG_20230114_195917.jpg
    IMG_20230114_195917.jpg
    178.3 KB · Прегледи: 90
  • IMG_20230114_200024.jpg
    IMG_20230114_200024.jpg
    193.3 KB · Прегледи: 91

kamoto

Редовен Потребител
За постигнатите стойности при замерването на скоростите, искам отново и отново да благодаря на Ники Габровски!!! Ники, приятелю, благодаря, благодаря ти от сърце за уменията ти и за това, че винаги си готов да откликнеш и с каквото можеш да ни помогнеш!!!
Благодаря ти приятел!!!
А, иначе, пушката като цяло е...перфектна и който има дилема каква пушка да си вземе, да не се чуди!!!!
С "коридор" от 1 (един и дори под един м/с) за мен това е ПЕРФЕКТНАТА пушка!!! Имал съм и Bigmax X с приклад на Bighorn в 6.35 (може би единствения в БГ) който също бе настроен от Ники Габровски с 3 м/с "коридор" - без редуктор, но това което са направили чехите с Vulcan 3 long е наистина уникално!!! Единствено и само суперлативи за тази пушка!!!
Уникалната е!!!
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Платото е супер, но е 2 (2.2) метра на първата снимка с H&N 2.6 гр. Първата снимка изстрели 181 19 и 31. Не че е лошо платото, супер е даже.
Просто го забелязах, не се заяждам :cheers:
 

MALIN

Потребител
Преди това пушката по слаба ли е била примерно сега с 40 грейна ти дава 290 м.с преди това с 40 грейна каква е била скоростта. Или е била същата ми стойностите на платото са били други? Предварително благодаря за отговора
 

kamoto

Редовен Потребител
Не опонирам и също не се заяждам с колегата kaloyan_takev, но всички знаете, че в кутията не всички слъгове са еднакви и могат да се получат такива спадове или скоци. А, аз не си направих труда да претегля и подбера слугове с абсолютно еднакъв грамаж!
Само веднъж го направих с JSB KNOCKOUT 2.17 гр., бях меко казано ИЗУМЕН от разликите които ми дадоха тегленията на всеки един слуг, че се зарекох повече тази грешка данни не правя!!!
Нищо лично.
 

kamoto

Редовен Потребител
Преди това пушката по слаба ли е била примерно сега с 40 грейна ти дава 290 м.с преди това с 40 грейна каква е била скоростта. Или е била същата ми стойностите на платото са били други? Предварително благодаря за отговора
Това ми е първото замерване. От кутията - директно при Ники Габровски.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Важното е да е точна, в което не се съмнявам, а дали коридора 1, 2, 3, 4 или малко повече метра няма никакво значение.
Честно казано и аз се бях загледал в тая пушка, само че в друг калибър, но се отказах.
Със Здраве да си я ползваш колега и много 10-ки. :cheers:
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Може и още да се вдигне скоростта, но идеята беше да се стреля с 38 и 40 грейновите слъгове на HN и да има и повечко изстрели. Иначе, при вдигане на налягането на редуктора, с още 10 бара, скоростта на посочените проектили се вдига с 10-12 м/с. В момента, редукторното налягане е 170 бара. Отривите при 2 - 3 изстрела и аз ги отдавам на проектилите.
Относно въпроса на колегата MALIN - Да, пушката от кутията е по-слаба - настроена е около 90 джаула. 40 грейновите ги стреля, с около 262 - 265 м/с.
 
Последна промяна:

kamoto

Редовен Потребител
Важното е да е точна, в което не се съмнявам, а дали коридора 1, 2, 3, 4 или малко повече метра няма никакво значение.
Честно казано и аз се бях закледал в тая пушка, само че в друг калибър, но се отказах.
Със Здраве да си я ползваш колега и много 10-ки. :cheers:
Благодаря! Пушката си заслужава, независимо от калибъра!!! Конструирана е много просто и в същото време е изключително надежна!!!
 

kamoto

Редовен Потребител
Може и още да се вдигне скоростта, но идеята беше да се стреля с 38 и 40 грейновите слъгове на HN и да има и повечко изстрели. Иначе, при вдигане на налягането на редуктора, с още 10 бара, скоростта на посочените проектили се вдига с 10-12 м/с. В момента, редукторното налягане е 170 бара. Отривите при 2 - 3 изстрела и аз ги отдавам на проектилите.
Благодаря Ники!
 
Нагоре