AEA оръжия

Lighthammer

Редовен Потребител
Не можах да намеря тема за тези американски пушкала, а си мисля, че биха предизвикали интерес.
Специализират мощни оръжия за лов. Имат доста полуавтоматики, като най-последната им, доколкото разбирам, е този 45-калибров звяр.
04b70c_273c4e08e37443838217cb01337db61f~mv2.webp

На този линк можете да намерите инфо и клипове за него, вече има и доста други клипове из нета. Има го и във вариант с два резервоара по 500 кубика.

В Европа засега съм намерил да продават марката тук, имали склад в Испания (без тоя 45-калибровия засега и други модели). Предполагам, че не им е проблем да доставят из цяла Европа, а цените им не са космически, особено на някои модели.
Някой има ли някакъв опит с тая марка?
 

Lighthammer

Редовен Потребител
От друга тема си припомних, че ги продават и в този холандски магазин. Имат даже 45-калибровия полуавтомат и Зевс-а. Отправил съм им и на тях запитване дали доставят до България и колко ще е доставката, както и на другите, за които писах по-горе. Като ми отговори някой, ще кажа.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Получих и първия отговор. Той е от https://aeaairguns.shop/ Ето го:

1.png
Обобщавам за незнаещите английски: Доставят до България до врата с DHL, FedEx, UPS, като избират най-бързия вариант за клиента. Без транспортни разходи за поръчки над 500 евро, а за такива под 500 разходите са 19 евро. Доставката е в рамките на 3-5 работни дни.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Получих отговор и от втория сайт, https://shootingshop.nl/

1.png
Предполагам, че няма нужда, но все пак ще преведа: Доставят до България, разходите са 29,50 евро. Не ми е писал колко време отнема доставката, това е целият имейл.

Някой няма ли да сефтоса в България един 45-калибров полуавтомат?

Между другото, този сайт продава по-скъпо от другия, но пък има и повече неща. Само сравнение на AEA HP SS Plus в калибър 7,62 в първия сайт и във втория - разлика от 100 евро.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Много са яки тия AEA май са китайска компания в САЩ много ги купуват полу автоматичните версии за домашна самозащита но цевта им хич я няма никакви групи не правят дори със чашки от това което съм гледал в канала на този maccabee video link
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Със сигурност не са предпочитано оръжие за супер прецизна стрелба, това са си оръжия за лов и за някаква такава развлекателна стрелба, като в клипа (да не коментираме другата тема, сигурен съм, че всеки тук е наясно). Имат си и кусури, де. Гледах, че коментират, че пълнителите им нещо правят проблеми. Но за автоматиката засега не съм намирал някой да се оплаква. Някакъв пич беше правил ревю след 90-дневно използване на един от моделите и беше казал, че освен с пълнителите (ама е намерил начин да го заобиколи), не е имал проблеми с друг елемент.
 

mobilen

Редовен Потребител
От седмица имам hp ss plus 6.35мм.Срахотна играчка за забавление..
Явно има редуктор и прави няколко поредни изстрела с еднаква скорост.Резервоара също е изненада/310 b/.Кусура й е, че трябват много пелети и въздух да се наиграеш..Никакви проблеми с пълнителите засега.Два трансферпорта за полуавтоматична и за единична стрелба, които лесно се сменят.С jsb 2.2
вади 44j на max.,но скоростта е малка и прави зрелищни рикошети!!!Също да се има в предвид,че на полуавтоматична остава заредена и трябва изстрел на min.за да не презареди!
 

Attachments

  • IMG_20220625_212421.jpg
    IMG_20220625_212421.jpg
    202.9 KB · Прегледи: 153
  • IMG_20220625_212207.jpg
    IMG_20220625_212207.jpg
    122.4 KB · Прегледи: 151
  • IMG_20220625_212107.jpg
    IMG_20220625_212107.jpg
    147.6 KB · Прегледи: 149

Lighthammer

Редовен Потребител
Ако не е проблем, можеш ли да кажеш откъде си я купил и дали всичко е било наред с комуникация, доставка и т.н.?
 

mobilen

Редовен Потребител
От испанския магазин..
Пристигна с UPS за седмица.Нямаше фактура в кутията , Облака им писа и на другия ден в 9,30 бяха ми я изпратили.. Не се мотат никак.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Супер! Иначе и аз се заглеждах точно по този модел. Някъде бях видял, че за по-стария модел HP SS препоръчват да се стреля между 120 и 230 бара, за да върти добре полуавтоматиката. Можеш ли да дадеш малко повече инфо и по този въпрос, стрелял ли си и извън тези рамки, и имало ли е някакви проблеми с полуавтоматиката? Извинявай, просто ми е интересно.
 

mobilen

Редовен Потребител
Не съм забелязал нищо друго за отбелязване,но тези дни мисля да го напомпя на макс и тогава ще видим...
Забравих най-важното да споделя:
презареждането е тегаво, заради пружината на автомата и спусъка е малко по-добър от на Суматра
 
Последна промяна:

mobilen

Редовен Потребител
Не съм забелязал нищо друго за отбелязване,но тези дни мисля да го напомпя на макс и тогава ще видим...
Забравих най-важното да споделя:
презареждането е тегаво, заради пружината на автомата и спусъка е малко по-добър от на Суматра

4 х 10 пълнителя от 300b до 215 докъдето работи редуктора и спусъка ми се струва малко по-дървен отколкото съм писал..
 
Нагоре