18 Септември 2011 - FT Open SF 2x30

cdman

Администратор
на мишени от 1 до 4 вятъра беше основа зад гърба на стрелеца , това кара чашката да пада надолу , така че трябва да ги целиш в горния ръб или ако вятъра е силен направо отгоре убойната зона.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако номерата на мишените започват от по-отделечената част, значи вятъра със сигурност е от към гъ*а....гърба.
Но Рашко и Мира са стари кучета-опитни и естествено знаят, че когато вятъра идва от към гърба, чашката отива надолу.
За да задава Рашко такъв въпрос, значи отклонението наистина е било неочаквано голямо.
Някой успя ли да я гътне тая мишена в първия кръг?
 

rashko

Редовен Потребител
Не съм съгласен далечната я свялих и двата пъти,не съм я целил в горния ръб ;) защо да стрелям по близката ;)Божо каза че е измерил мишената на 44 м. имаше някаква лъжа от светлината,не е вятъра два пъти в синджира в рамките на един час и двама стрелци не е вятъра ;)

За мен Никото направи нещо но ще видим по нататък ;) не ми е проблем че съм я пропуснал просто ми се наби в очите ;) :cheers: :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм доволен от мен си, но само в частта със задължителните позиции за стрелба.
Когато липсва притеснението и припряността изчезва. Нямаше го онова изобилно потене(това не е нормално за мен) и притеснение от Световното в Италия.

Прикачил съм таблица с подробностите от състезанието. Ще се постарая това да се превърне в традиция за нашите състезания.
 

Attachments

  • Klasirane 18.09.2011.xls
    28 KB · Прегледи: 36

mitaka101

Потребител
Преди да започна с картинките да уточня, че в редене и събиране на трасето и останалите атрибути по традиция участваха всички. Някои даже се поувлякоха и заградиха с предпазна лента допълнителни 4-5 декара :)
Искрени благодарности на ВСИЧКИ, за това че дойдоха и направихме това интересно /поне за мен/ състезание. Много ми се искаше да успеем да направим подготовката без да товарим участниците на Световното, обаче не стана. Въпреки уговорките Божо мааше с чука по трасето преди стрелбите... В крайна сметка се получи това:
025098514.jpg

025098512.jpg

От редене на трасето няма снимки по /не/обясними причини - успях само да щракна изграждането на зоната за прострелка:
025098448.jpg

И самата прострелка:
025098450.jpg

025098452.jpg

025098453.jpg

025098455.jpg

Нововъведенията в това състезание бяха две: жребий за състезателните двойки и хронотест. Ето как бе теглен жребия:
025098457.jpg

025098459.jpg


Обща снимка на участниците - направих 7-8 броя да може всеки да се хареса поне на една от тях. На първата бях застанал в интересна позиция - Панайот ми обърна внимание, че стоящия зад мен Рашко има такъв аватар, който не предполага позициониране пред него. Наложи се спешно да се преместя.
025098460.jpg

025098463.jpg

По някое време се появи Симо, в ролята на наблюдател към ООН:
025098468.jpg

Донесе си куп оправдания за неучастието, които НЕ БЯХА ПРИЕТИ :)
Ето малко снимки от самото състезание:
025098469.jpg

025098473.jpg

025098476.jpg

025098479.jpg

025098480.jpg

025098481.jpg


Имахме и Отговорник по скарата, който се представи на ниво:
025098483.jpg

025098484.jpg

Този път Панайот беше избрал нова стратегия при елиминиране на конкуренцията в състезанието и тя се изразяваше в девиза: "Ник'ви кифтета, ник'ви кебапчета - само ПЪРЖОЛИ и то на корем".
Между кръговете.
А върви после да се състезаваш...
Всъщност, който си го може - си го може - ето едно показно от Божидар:
025098485.jpg

025098486.jpg

Това, ПРУЖИНКАДЖИИТЕ, сме голяма работа! Опитах се да заснема на клипче Юли, как бута един досаден прилеп /с 15мм.убойна зона/ и докато завъртя камерата от Юли към мишената, той я беше отстрелял!
025098487.jpg

025098488.jpg

Естествено присъстваха и други "гости" - Цочо и Рачо имаха извинителни причини за неучастие, но дойдоха да обменим малко опит, лакардии и прочие. Рачо ни "отстреля" с неговото фото набързо към ... 140 пъти?!?! Ако се беше задържал още 10 минути - щеше да претовари сървъра със снимки.
025098489.jpg

Наш репортер забеляза Весо да гъзарее с престижна стойка за пушката. Наблюдателното око на Симо също отчете качествата на изработката, протече кратък пазарлък, финикийски знаци смениха собственика си, а в крайна сметка стойката си остана пак при Весо. Как го прави този номер???
025098490.jpg

025098491.jpg

В заключение искам да споделя малко изстрадан опит. На хронотеста забелязах, че аз и бате Явчо /стреляхме заедно/ показахме едни и същи скорости с едни и същи чашки. Това ме нахъса много - рекох си "сега му свих шушоните". Уви, получи се обратното. Цяла нощ будувах, облян в студена пот и с мъка на сърцето си бих глава в стената със скръбната мисъл:"ЗАЩО???". Тази сутрин, малко след изгрев, се сетих каква е причината!
Аз стрелям с чашки JSB 4,52, а Явчо /и не само той/ с чашки JSB 4,51.
Край! Отивам да си поръчам 5 кашона 4,51 И ЩЕ ВИДЯТ ТЕ!!!!!!!!!!!!

П.П. Качеството на снимките не е задоволително, защото монтирах Поляризационния си филтър на оптиката вместо на фотоапарата. Егоистично, ама туй то.
Махнах снимките от темата че бяха с много голяма резолюция и не можеха да се гледат нормално , ето всичко качено
в галерия на форума за разглеждане:​
 

lynx

Редовен Потребител
fatalen написа:
........Прикачил съм таблица с подробностите от състезанието. Ще се постарая това да се превърне в традиция за нашите състезания.
Това е отлично, дано и организаторите на мероприятия от другите региони направят същото.
Може някои да погледнат на това като на суха статистика, но дава голяма яснота за цялото състезание.

Това, което ми направи впечатление в таблицата е, че много мишени са били свалени само от двама-трима участници в един кръг.
Ето че и на гола поляна може да се организира състезание със завишена трудност. Не само вятъра беше пречка, слънцето също лъже и пречи.
Не виждам причини да не се провеждат по-често състезанията на ФТКС на тази поляна.
1. Заслона стана "известна туристическа дестинация", което не е добре.
Не че покрай голямата поляна не преминават туристи, но са по-далеч от стрелците.
2. Всеки знае колко е трудно да се сваля и качва оборудването(пушки,бутилки и други фитнес уреди) до заслона и обратно(за пушачите е смъртоносно) ;)
Когато времето не е много топло и слънчево или поляната не е затрупана със сняг, моето мнение е че поляната е подходяща както за тренировки така и за състезания. И сянка има за желаещите.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Забравих да сложа *забележка, че дистанциите са приблизителни и са според моите око и оптика.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Браво Митак!
Искаш или не на следващото световно
си SPRINGER.
Ако не щеш с пушката тогава само с Фото!
 

mitaka101

Потребител
:offtopic:Не искам и няма да ходя. Нито с пружинка, нито с фото.
Освен това, като отидох до Вносителя на JSB да си купя петте кашона 4,51 се оказа, че наш колега веднага след като е прочел какво съм замислил е отишъл /с хитра усмивка и лукав поглед/ и изкупил всичките 4,51-ци.
Дам, Световната Конспирация срещу мен не спи :'(
 

Termina4

Потребител
Поздравления за хубавото мероприятие! :cheers:
П.П. Air Arms EV2 харесва много 4,51, но аз търся 4.53 :) може ли да се огледате за такъв калибър и да свирнете, ако намерите :sos:
 

lynx

Редовен Потребител
Termina4, ако си останал доволен от 4,53 от тестовите кутии не бързай да купуваш.
Някой спомена /ако не се лъжа Божидар го каза/, че съдържанието на тестовите кутии не е същото като на тези субкалибри които се продават в нормалните кутии. Не запомних кои са по-качествените, в тестовите кутии или другите.
 

lynx

Редовен Потребител
Директорията се отваря, но въпреки че съм с ненормално бърз нет, една снимка се зарежда по няколко минути.
Може да е и временно неразположение на сървъра. ;)
 

cdman

Администратор
Ами не - проблема е с снимките , някой от тях са по 10 мегабайта JPG , и при мен е така а сървъра си е в перфектно здраве, ще изтрия снимките от публикацията и ще сложа линк към галерията.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
:bravo: :bravo: :bravo:
Освен, че сте отличини стрелици, се доказахте и като отлични майстори на късия разказ.
За Божо все още ме гложди съмнението след разказа за международното състезание - случайна ли е фамилията Чудомиров и писателя с прозвището Чудомир.
За Пано какво да кажа - не права асоцияция със накъкво име на писател, но от сърце казвам, че ме впечатли с написнато.
Чакам с нетърпение следващатата ни среща да му стисна ръката с удоволствие за написаното.
:cheers:
 
Нагоре