10 метра пистолет - кой колкото си може.

Hidden

Редовен Потребител
'Айде да отворя тази тема. Хем да не цапаме другата тема за стрелба с пушка, хем да мерим сили тук. Но на първо място да се забавляваме ;)
Качвам две мишени тук, които бяха качени в другата тема от колегата Бай Колю. По аналог на другата тема ще определяме победител всеки понеделник или неделя вечер след 24:00. Хващайте пистолетите и почвайте!
 

Attachments

  • A4_10m_Air_Pistol_Target_Single.pdf
    291.5 KB · Прегледи: 51
  • A4_10m_Air_Pistol_Target.pdf
    311.8 KB · Прегледи: 35
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Предлагам и тук да въведем някакви правила, каквито има в другата тема.
15 изстрела на единичната мишена - максимален брой точки 150.
Алтернативно - за много добрите – по 5 изстрела в тройната мишена.
Пистолети: пружинки, компресионни, ънлимитед, ПЦП – кой с каквото има с него да пуца и да се кефи.
Чашки: по възможност плоски.
Позиция: прав, С ЕДНА РЪКА!!!
Мерник: Механични – без бързомерци и оптики.
ПП. Забравих дистанцията - 10 метра, измерено от предния крак на стрелеца до мишената.
 
Последна промяна:

bgbul

Редовен Потребител
Забавление цари в този форум. Заразно е! Браво!
Награда не видях, но започваме с шоколад със стафиди (да плагиатстваме от другата тема) за най-добър резултат.
Отчитането ...кога ще бъде? Този понеделник или следващия?
 

bgbul

Редовен Потребител
Не искам да заемам позиция, но моето мнение е, че нито оптичните мерници, нито захват с две ръце ще ви подобри стрелбата. Аз съм убеден.
Който иска да опита - нека се пробва и да покаже резултатите си извън класирането. Само да е без упора, всичко друго може да се пробва.
 

bgbul

Редовен Потребител
Всичко написано е вярно. Само допълнение - стелците с пистолет могат да слагат свободната ръка отпред на корема, палеца хванат на колана, панталона и така ръката си виси свободно. Повечето стрелят така.
За мен стрелбата с пистолет е по-трудната част. Видно от резултатите също се оказва така.
При пушка имаме абсолютни резултати - примерно 600 т от 600 възможни. При пистолет такова нещо скоро няма да го има.
Пистолетът е по-уморителната дисциплина. Там лакътят е "леш". След 20-30 изстрела ръката вече е чужда и трябва много тренировки с ЮТИЯ за заякване.
Наистина с ютия и оттам е изразът за пиостолет- "ютия".
Включвайте се вече, за да ви знаем кои сте.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Бай ви Колю реши да си припомни младостта и да се включи в тазиседмичното съревнование за пистолет (за пушка 10 метра не ми остана време).
Няколко години не бях стрелял с моето FWB 100.
Резултат от 15 изстрела - 131т. (44+44+43). Картонени мишени за състезание каквито ползвахме навремето.
Чашки R 10 match premium line.
Снимка 1 - мишенките. Снимка 2 - чашкоуловителя, мишената с осветление, камера GoPro. Снимка 3 - обща снимка на импровизираното ми стрелбище на тавана.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    194.6 KB · Прегледи: 125
  • 2.jpg
    2.jpg
    149.9 KB · Прегледи: 120
  • 3.jpg
    3.jpg
    173.8 KB · Прегледи: 120

Hidden

Редовен Потребител
За да насърча качването на мишени ви показвам една моя.
IMG_20211003_190827.jpg
С нея обаче не мога да участвам в състезанието, защото се оказа, гамовските мишени са малко по-различни от качените в темата.
IMG_20211003_190850.jpg
Среляно е със Зораки на две помпи.
Ако имам възможност ще надупча и другата мишена тази вечер.
Едит: дупките са 16, а не 15. Т.е. и точките са по малко.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
За да насърча качването на мишени ви показвам една моя.
View attachment 93569
С нея обаче не мога да участвам в състезанието, защото се оказа, гамовските мишени са малко по-различни от качените в темата.
View attachment 93570
Среляно е със Зораки на две помпи.
Ако имам възможност ще надупча и другата мишена тази вечер.
Едит: дупките са 16, а не 15. Т.е. и точките са по малко.
На 10 метра стреляй на една помпа, защото и отката става по-голям и се разваля точността. Като имам време ще направя и аз няколко мишенки :cheers:
 

bgbul

Редовен Потребител
Я...бай Колю, от къде си?
Та ти си от старата генерация. КМС (трябва да знаеш какво означава) Поздравления за резултата!
Явно си бил състезател след мен. По мое време още нямаше F 100.
Познаваш ли Петър Стойчев?
Аз приключих 1986г. със състезанията.
 

andrey.y

Потребител
Имах желание за участие но когато започнах да стрелям за резултат нещата не се получиха. Ще трябва да поработя по психологическия проблем. Първите ми две мишени за загрявка и най-добрата мишена (изстрелите са 5!). Ще се постарая за следващия път.

20211004_081302.jpg 20211004_081318.jpg
 

bgbul

Редовен Потребител
Тук, в тази тема става интересно. Май се оформя ниво в което да се включвам и аз. Направо ви завиждам, колеги. Много сте добри! Май ще се купува отново пистолет.
Браво и благодаря за това!
 
Нагоре