10 метра пистолет - кой колкото си може.

pellet

Редовен Потребител
Имах желание за участие но когато започнах да стрелям за резултат нещата не се получиха. Ще трябва да поработя по психологическия проблем. Първите ми две мишени за загрявка и най-добрата мишена (изстрелите са 5!). Ще се постарая за следващия път.

View attachment 93586 View attachment 93587

@andrey.y - Уау! :bravo::bravo:
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Колеги, задава се дълга и тежка зима. И явно ще се забавляваме с онлайн стрелби.
Затова тази седмица се ангажирам да подсигуря наградния фонд - за стимул за повече участници. Първите трима на 10м. пушка и 10м. пистолет получават по един шоколад Милка със стафиди.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Бай Колю
4 мишени – една тренировъчна и три зачотни.
Тренировъчната ми е докато наглася осветлението – отслабна зрението и станах много взискателен към светлината. Ползвам и капки за очи за навлажняване на ретината.
Резултат – 138т. (48 + 47 + 43)
На третата зачотна
мишена допуснах една груба грешка – 6 т. в бялото.
Пистолет FWB 100
Чашки – RWS R 10 match premium line
За пушка не остана време. Довечера, ако намеря свободно време, ще се включа.
1.jpg 2.jpg
 

bgbul

Редовен Потребител
Яко и страшно!!!
Ту намирисва на състезател от висока класа.
Втората серия и ТЯ е 48, а не 47. Вижда се накърнената девятка. С габарит ще я видиш. Аз увеличих на монитора и се вижда.
Дали да не стягаме отбор "ветерани"? Ей така, за закачката към младите....
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Не бях сигурен. Затова я писах 47 за всеки случай.
ПП - след два месеца правя 52 лазарника. Определено ще сме ветерани ;-)
 

bgbul

Редовен Потребител
Ейййй ...скромен. Да не плашиш конкуренцията. Хитра тактика...
Аз докато се състезавах имах проблем с числата. Всеки изстрел и ...аз смятах колко ще ми е серията. Но това е голяма грешка. Разконцентрира и понижава резултата. Та тази грешка още не съм я изчистил
Знаеш ли при тези серии колко ще ти е крайния резултат? Смятай и ...не се плаши!
558 точки. Почти сигурно влизаш във финала.
Сега ще видя класирането тази година с колко е финалната десятка.
П.С. Бърза справка: На състезание в Пилзен двамата наши са дали по 565 т.
Не са във финала, но все пак е международно с-е. Ти не си далече от тези хубавци.
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Замисли ме. Преди няколко години ми предложиха картотекиране. Отказах защото имах проблеми със зрението. Сега нещата са горе долу добре, обаче годините напреднаха.
Обаче ти обещавам, че някой ден ако направиш клуб, ще съм първият, който ще си подаде молба за картотекиране ;-)
Сега нека се забавляваме.
 

bgbul

Редовен Потребител
Провокираш ме. Малко ми трябва....но: Виж в темата " Прецизна стрелба и начини за нейното овладяване" пост 256 майче е.
Явно нещо стрелбата е зациклила...или само форумът?
Използвам темата да призова колеги, спортни стрелци с години тренировки зад себе си.
Нека се обадят, ако пожелаят да стрелят все още.
Има идея да се създаде отбор, да се картотекират и да се ходи по състезания. Съвсем официално.
Няма значение в кой отбор сте били, нито възрастта. Важното е желанието в момента и в бъдеще.
Може тук да пишат, може на bg2014@abv.bg или по телефона. 0897/967 811, Венелин
Поздрави!
Виж датата 17.05.2017 г. Много вода изтече от тогава. Желаещи нямаше. Както и да е.... само телефонът и датата са различни. 0899/23-24-25
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Знаех си, че сме от една порода. Оборудването ще ни е малко повече - очила за четене, очила за стрелба и т.н. Но ще е весело. Ако решиш един ден да реализираш проект "Ветерани" - пиши ме в групата!
 

bgbul

Редовен Потребител
Ще помисля...не дълго, но трябва да говоря със София да отпуснат оръжия. Ще видим...
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Може ли само един въпрос: По колко пъти на седмица се занимаваш за да постигнеш този резултат? От любопитство.
Здравей, колега.
Навремето стрелях три пъти седмично. Няколко години бях спрял заради проблеми с очите. Наскоро възстанових заниманията - два пъти седмично. Вече обръщам повече внимание на концентрация, спокойствие и съсредоточеност - не толкова на перфектната техника. Изключвам си телефоните поне час преди стрелба като ползвам единия за монитор, синхронизиран с камерата пред мишената. Старая се да не мисля за нищо странично - все пак това е занимание самотно. Гледам на стрелбата като на медитация - успокоява ме. Така за кратко "бягам" от реалността и от стреса.
 

Yasho

Потребител
Оказва се че в София не може да се намери стрелбище, пневматичен пистолет 10м, където да си платиш и да си постреляш.
 

bgbul

Редовен Потребител
Има стрелбища в кв. Тракия, в едно училище.
Има и друго на стадион Ботев.
Да си призная след сърдечна операция се промених много. Не ми харесва тази промяна, но нямам избор.
Дъщеря ти до сега стреляла ли е?
Тренирала ли е някъде?
На какво ниво е? С какъв мерак е?
Опа...ти си в София? Аз в Пловдив. Да?
 

bgbul

Редовен Потребител
Оказва се че в София не може да се намери стрелбище, пневматичен пистолет 10м, където да си платиш и да си постреляш.
За жалост е така. Парите се изразходват да се бутат напред "наши хора", на познати и платежни, а талантите не се котират. Но не ми се влиза в този обяснителен режим. Прекалено е "българска работа". Точно затова се отказах. Върнах над 300 оръжия, над 2 мил. боеприпаси и една чисто нова установка за бърза стрелба и ...а, бе направо ми се плаче. Но...каквото, такова!
 

Yasho

Потребител
за жалост е така, аз даже от няколко дни почнах да търся чейнджър, да и монтирам в подземния гараж, че навън не става, хлапето е запалено, стреля от година и дава доста добри резултати, като се има в предвид че аз съм го учил, а аз не съм про, тренирал съм няколко години навремето и толкова
 

cc23

Редовен Потребител
Адмирации за инициатива.
Включвам се като абсолютно начинаещ. Няма да обърна резултата с моите 86 точки, но ще участвам на Олимпийския принцип. Дупките са 13 защото или не мога да броя или не мога да стрелям (май е второто).
Пистолетът е Фани 80 и е красавец
 

Attachments

  • IMG_20211212_171837.jpg
    IMG_20211212_171837.jpg
    623.9 KB · Прегледи: 51
  • IMG_20211212_171132.jpg
    IMG_20211212_171132.jpg
    154.9 KB · Прегледи: 54
Нагоре