10 метра пистолет - кой колкото си може.

pellet

Редовен Потребител
Привет,

От известно време ми минаваше мисълта да пробвам спортен пистолет. Наскоро реших да го направя. Искрено благодаря на Ники Коновски за прекрасното оръжие, което буквално измолих да ми продаде. Пистолета е великолепен, наистина!
Поствам няколко снимки и една мишена х15 изстрела, 123 точки. Може точките да не са точно толкова, но това няма значение. Това е 5-тата ми мишена с пистолет в живота ми и съм много горд. Надявам се, да вдигна нивото до ... конкурентни стойности на колегите в темата ;)
Вече съм (почти) готов за зимната олимпиада тук, във форума.

Поздрави!

ПП: Да не съм чул и дума за очилата ми, смятам да ги патентовам. :lol::lol::lol:
 

Attachments

  • 20221102_083122.jpg
    20221102_083122.jpg
    223.9 KB · Прегледи: 99
  • 20221102_083100.jpg
    20221102_083100.jpg
    382.7 KB · Прегледи: 99
  • 20221101_214109.jpg
    20221101_214109.jpg
    75.7 KB · Прегледи: 98

pellet

Редовен Потребител
Направих 15 изстрела днес. Не е кой знае какво, но се вижда ( надявам се ) някакъв напредък.

Walther LPM-1
Geco 0.45g
131 точки
 

Attachments

  • lgm1_131.jpg
    lgm1_131.jpg
    170.1 KB · Прегледи: 80

bgbul

Редовен Потребител
Взел си ми занаята. Браво за постиженията. Достойно!
От каква поза стреляш?
Резултат 135 и нагоре те вкарва в състезанията.
Ако стреляш без упор (опора) с подобни резултати за толкова кратко време с пистолета, значи си талант.
Успех!
 

pellet

Редовен Потребител
Благодаря за хубавите думи!
Стрелям абсолютно по правилата. Олимпийските.
Като взех пистолета реших да се пробвам сериозно, спазвайки всички правила, както се полага.
Чак талант, едва ли. Не всяка мишена ми е като тази, а до "над 135т." има още много.
Поздрави!
 

pellet

Редовен Потребител
Колеги, един странен въпрос от мен:
Тъй като дланите ми се потят много и биха съсипали прекрасния орех, от който са изработени пистолетните ръкохватки, използвам тънка ръкавица без пръсти на стрелящата ръка с цел да обира основната влага. Ако не го правя, ръкохватката ще заприлича на стар цървул за няколко седмици. Та, ползването на тънка ръкавица без пръсти на стрелящата ръка при пистолет позволено ли е по ISSF правилата? Търсих, четох, но няма конкретна информация, освен че са забранени гривни и часовници. При пушките, както знаем, не е проблем:
008_R3X40.jpg

Благодаря предварително за отговорите!
 

bgbul

Редовен Потребител
Всички ръкохватли на пистолети са потъмнели от използването. Защо теб това те притеснява?
Ако много се поти дланта - значи я напрягаш за да вдигнеш мушката. Трябва да си оправиш ръкохватката или (по-сложното) да преправиш мерните прибори (по-висока мушка). При всички случай нещо се напрягаш. Открии какво.
 
Нагоре