10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

Евгений Б.

Редовен Потребител
Аз съм за реален турнир. И предлагам да се правят по 30 изстрела, на всяка мишена по 2 изстрела. Така още по-добре ще проличат възможностите на състезателите. Ето например днешната ми мишена:
Ако се стигне до надстрелване на живо ще се измислят други правила със сигурност. Примерно 20 изстрела първоначално, 2мата с най-слаби резултати отпадат, другите продължават. Следват още 10 изстрела, 2ма отпадат, още 10 и тн. Така би имало повече напрежение до края. Или пък ако "недай си боже" се съберем ~20 човечета, разделяне на 2 групи по 10, всеки прави по 20-30 изстрела и най-добрите 5 от двете групи продължават напред. Следват още 20-30 изстрела и 3мата с най-добър резултат отиват на финал за още 20тина изстрела и още малко приток на адреналин :)
 

gladiator

Потребител
Вчера постигнах 126, днес 130 точки.
В събота ще отида до Искър-"Чекръците" да видя за първи път как протича едно ФТ състезание. Ще си взема пушката за 10 метра, мишени и стойката с куршумоулавителя. Ако някой иска може да си направим едно турнирче на 10 метра.
 

Attachments

  • IMG_20220322_161241.jpg
    IMG_20220322_161241.jpg
    278.2 KB · Прегледи: 62
  • IMG_20220322_161338.jpg
    IMG_20220322_161338.jpg
    280.5 KB · Прегледи: 62
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
От една седмица съм отново с 10-метрова пушка. Чак днес успях да стрелям "състезателно". До момента имах 100-тина изстрела с нея колкото да отаманя мерниците, настройките на приклада и т.н. Имам да "въртя още километри" ...
След кратка загрявка от 20-тина изстрела "направих" 6 мишени по 15 изстрела буквално без почивка.
Целта беше да усетя какво съм направил с настройките, колко изстрела прави пушката и т.н.
Машината е Steyr Challenge. Замерих скорости. Веднага извадена от куфара първи изстрел 178,7 втори 178,7 трети 178,4... и реших да не хабя повече сачмите.:) 20-те загряващи изстрела и 90-те от мишените общо 110 изстрела "похарчи" 70-80 бара. След настройките по приклада пушката буквално става част от стрелеца. Страхотен баланс... За 90 изстрела нямам нито един в "бялото" и почти си изравних предишният рекорд от 132 точки.
Заключение - АЗ много доволен :):):)
2022-03-31-0001.jpg 2022-03-31-0002.jpg 2022-03-31-0003.jpg 2022-03-31-0004.jpg 2022-03-31-0005.jpg 2022-03-31-0006.jpg
 

bgbul

Редовен Потребител
В стрелбата най-трудно е да си изградиш реална самооценка. Ти си го направил. И си постигнал ниво да си доволен от оръжието си и от стрелбата. Да изпитваш удоволствие. Браво!
И резултатите ще градират. Явно сте си паснали с пушката.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
И от мен малко тренировъчни, след работно.

IMG_20220408_194236.jpg

Най ми е труден откриващия изстрел. В 80% от случаите е доста слаб. И като го изпусна се успокоявам значително :)

Да напомня и за тази тема, който не е чел или е чел отдавна:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/ПРЕЦИЗНА-СТРЕЛБА-начини-за-нейното-овладяване.1927/
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Вчера и днес отделих време и направих ~300 изстрела. Побутнах настройките на приклада и повдигнах с 3мм. монтажите на диоптрика.
Имаше доста нерви и шарени мишени:confused: в зоната на 110+ 120+ точки. Шарени имам в предвид попадения и в "бялото". Лека-полека нещата тръгнаха към подобрение и днес след обяд спортното щастие ми подаде ръка. Нов мой личен рекорд с новата ми пушчица :winner:2022-04-27-0002.jpg
 

djboby

Потребител
Да посня за дисциплината 10м прав. Сериите са 4 по 10 изтрела, използват се само диоптрични мерни прибори, пушката не трябва да е по тежка от 5.5кг. Стреля се винаги в зала. Ето и малко снимки как изглежда реално този тип стрелба.
 

Attachments

  • IMG_20200616_185959.jpg
    IMG_20200616_185959.jpg
    243.3 KB · Прегледи: 70

Бай Колю

Редовен Потребител
Да посня за дисциплината 10м прав. Сериите са 4 по 10 изтрела, използват се само диоптрични мерни прибори, пушката не трябва да е по тежка от 5.5кг. Стреля се винаги в зала. Ето и малко снимки как изглежда реално този тип стрелба.
Хиляди благодарности от незнаещите, инж.Пенев ;)
 

andrey.y

Потребител
Да посня за дисциплината 10м прав. Сериите са 4 по 10 изтрела, използват се само диоптрични мерни прибори, пушката не трябва да е по тежка от 5.5кг. Стреля се винаги в зала. Ето и малко снимки как изглежда реално този тип стрелба.
Тази снимка от "Никола Обретенов" ли е? От кога имат електронни мишени?
 

djboby

Потребител
Без това облеко, като визирам яке панталони и дори обувки не очаквай чудеса. Но хубавите са си цена, ако тръгнеш да копуваш всичко под 200 евро е за ежедневна употреба.
 

bgbul

Редовен Потребител
Без това облеко, като визирам яке панталони и дори обувки не очаквай чудеса. Но хубавите са си цена, ако тръгнеш да копуваш всичко под 200 евро е за ежедневна употреба.

За какви чудеса говорим?
При серия от 4х10 изстрела какъв резултат е чудо?
За да сравним критериите питам. Колеги сме, но аз съм отдавна спрял да стрелям.
Ако някой смята, че купувайки стрелково облекло (яке, панталон, обувки, ръкавица, очила) и ще стане елитен стрелец (няма да излиза от деветката) още от сега да го успокоя: НЯМА да се случи!
Едва когато се изкачиш до елитното ниво (поставих критериите по-горе) едва тогава може да се бориш за някоя друга точка със стрелково облекло. Пожелавам го на всеки колега!
Но стреляйки чат-пат осмици ...- просто се научете да заемате правилно позиция, да произвеждате вярно изстрелите и да не смятате точките. Ако това не го научите - най-скъпата екипировка няма да ви подобри стрелбата.
 
Нагоре