10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

petkof

Редовен Потребител
Днес за да покрия изискванията от първия пост си свалих оптиката на Импакта, сложих открити мерни прибори, смених цевта със 7,62 мм., изпринтих мишените и стрелях от десет метра, прав от ръка, както ми е любимо! Влизам сега в темата и чета "ограничения в пушките няма, само калибъра да е 4.5 заради размера на дупчицата"! Почувствах се прецакан с един шоколад. :wall:
Съществуват и други калибри освен 4,5мм..;)
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Само за протокола и като закачка:
Смятате ли, че с оптика ще е по-добър резултата (10 м, 4.5мм, прав, без опора)? Който смята така - извън класирането да покаже резултата, моля ! Просто ми е интересно...
Поне при мен резултата ще е с 20-30 точки отгоре, без да се изхвърлям много. Не съм стрелял за точки, но по групичките, които съм правил съдя, че с оптика виждам, прицелвам и стрелям по-добре.
10м, 6 изстрела, единия е под съчмата :) 300су с 6х оптика.
IMG_20210913_193742.jpg
25м, 5 броя, 300су с 6х оптика. POI е малко под мишенката и сумарно ако имаше точкуване мишената и оптиката беше нагласена за 25м, то това са 2х9, 1х6, 1х3 г/д.
IMG_20210925_001103.jpg
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Днес за да покрия изискванията от първия пост си свалих оптиката на Импакта, сложих открити мерни прибори, смених цевта със 7,62 мм., изпринтих мишените и стрелях от десет метра, прав от ръка, както ми е любимо! Влизам сега в темата и чета "ограничения в пушките няма, само калибъра да е 4.5 заради размера на дупчицата"! Почувствах се прецакан с един шоколад. :wall:
Съществуват и други калибри освен 4,5мм..;)
Дупчиците доближават ли се до тези на 4.5 плоскоглави? Че по разни мишенки ми е направило впечатление, че с проектили стават мънички. Ако са сходни, не виждам причина да не участваш :)
Сега примерих, около 5мм са плоскоглавите дупки. Ще е странно ако 7.62 прави 5-6мм дупки :)
Но ако точкуваш спорните изстрели спрямо 5мм дупка, пак би се получило приемлив резултат. Пусни една мишенка да изброим точките с леко редуциране на попаденията.
 
Последна промяна:

petkof

Редовен Потребител
Дупчиците доближават ли се до тези на 4.5 плоскоглави? Че по разни мишенки ми е направило впечатление, че с проектили стават мънички. Ако са сходни, не виждам причина да не участваш :)
Дупчицата е около 10 мм., пък и в 7,62 няма плоскоглави. Не се обиждай, но с ограничение за 4,5 мм. кръга се стеснява много рязко. Най-масовият калибър е 5,5 мм. и ако и той участва, ще има много по-голям интерес. Поздрави.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Дупчицата е около 10 мм., пък и в 7,62 няма плоскоглави. Не се обиждай, но с ограничение за 4,5 мм. кръга се стеснява много рязко. Най-масовият калибър е 5,5 мм. и ако и той участва, ще има много по-голям интерес. Поздрави.
Е, ако има интерес и от 5.5 ще се направи отделно класиране без шоколад за сега :). Формата е по-скоро сверка и е фън насочено. Все пак трябва да има някакви минимални рестрикции, да може точкуването да е равнопоставено. По-големите калибри правят по-големи дупчици и респективно сумарния резултат би бил по-висок само заради този факт. Така че ако има хора с 5.5+ нека пускат и те резултати и накрая ще ги разделим и евентуално в последствие ще са 2 категории спрямо калибъра.
Поне има съгласие за пружинки и псп да са в една категория :) пак е нещо.

И един бърз "тунинг". Целта (бутилка Уиски от @bgbul ) оправдава способите!
IMG_20210924_191542.jpg
 

bgbul

Редовен Потребител
Доколкото разбирам ще е "свободен образец", т.е всеки тунинг за опора на пушката е позволен. Така, че... дерзайте. Успех!
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Доколкото разбирам ще е "свободен образец", т.е всеки тунинг за опора на пушката е позволен. Така, че... дерзайте. Успех!

Е, те пушките на олимпийците са тунинговани по всевъзможни начини - хамстери, задтилъци с куки, диоптрици за хиляди левове и тн. Едва ли е проблем за някой, че Ганчо си е сложил трупче за хамстер на славиата, за да му е по-стабилна стрелбата :)
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Никой не си издава резултатите :) или всички са с по 145-150 като @pellet и чакат последния момент :)

Мен ме не е срам да си постна посредствените резултати и за днес имам една стотачка. Ако продължавам да дигам по 10 точки на ден, тъкмо за другия шоколад ще съм в надпреварата :)

IMG_20210925_194122.jpg
 

pellet

Редовен Потребител
Утре сутрин ще стрелям, мисля, че споделих.
Толкова съм далече от нивото 145 т, че даже ми е смешно.
Колегата bgbul може да е спокоен - уиски няма да се купува. :)
 

bgbul

Редовен Потребител
Точките са 135, т.е. средно деветки 15 броя (усреднен резултат)
А уискито отлежава. Ако се окаже, че това е труднодостижима цел (135) ще намалим резултата, но след седмица, след другата неделя. Поздрави!
Уиски така или иначе някой ще пие. Няма да съм аз.
 

pellet

Редовен Потребител
Привет колеги,
Тази сутрин надупчих две мишени. Първата беше ритуално унищожена веднага с брутална злоба.:lol:
Втората ми хареса. Публикувам я въпреки, че първата беше по-показателна за нивото ми. Тази е по-скоро проблясък.;)
Колкото-толкова - 124 т. Като за един ... шоколад.
Поздрави!

FWB300_10m_Standing.jpg
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
И сега като изскочи някой заслужил майстор на спорта в последния момент..и таз седмица без шоколад за @pellet :) днес не ми вървеше стрелбата, оставам със 100 точки за таз седмица.
 

Hidden

Редовен Потребител
Браво! Но оръжията ни са несъизмерими. Що не стреля с хайнел?
Предполагам славийката е с онова тънкото прикладче и стандартни механични мерни прибори ( не диоптрични).
Славийката е точно с тънкото прикладче без накатки. Но това е и една от причините да я избера - Хайнелът ми идва някак тежък. От друга страна пък стрелях на закрито недобре осветено място, което донякъде затруднява работата с диоптрични мерни прибори.
Надявам се, след като съм надъхан от тази тема, да се науча да стрелям с Хайнела (а и по принцип) и да покажа по-добра мишена.
 
Последна промяна:
Нагоре