10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

cc23

Редовен Потребител
Зная, че не е това правилната тема, но тук са правилните хора. Някой има ли тунел 22мм (мушка) за продаване или бартер.
 

djboby

Потребител
395 до 400 от 400 за 40 <span class="corrected">изстрела</span> е за такова чудо говоря. Сегашно облеко определено ти дава изкючителна добра стабилнос и стегнатос на тялото. Но всичко си е комплексно, както написа не е само до екипировката ами си трябват яки тренировки, стойка дишане концетрация.

Зная, че не е това правилната тема, но тук са правилните хора. Някой има ли тунел 22мм (мушка) за продаване или бартер.
Дававам ти нещо по добро като идея ако ще <span class="corrected">купуваш</span> нов тунел.
https://www.keuchen.de/product_info.php/products_id/1893?osCsid=jk48jocah2ko01hbl7ibsfu6e3
 
Последна промяна от модератор:

djboby

Потребител
Попаднах на това: https://www.facebook.com/heinz.reinkemeier и съм впечатлен.
Той има и ютуб канал. Пускам малко снимки малко по профисионално стреляне и оборудване. Също така точните размери на мишената.
Момчето на снимката не съм това е коелега който стреля уникално добре, резултати достойни за олимпяда. На следващите снимки са мойте мерни прибори и резултати с тях. Пушката е хамерли АР20.
 

Attachments

  • IMG_20230103_193031_HDR.jpg
    IMG_20230103_193031_HDR.jpg
    125.5 KB · Прегледи: 86
  • IMG_20230303_185250_HDR.jpg
    IMG_20230303_185250_HDR.jpg
    200.6 KB · Прегледи: 84
  • IMG_20230303_185259_HDR.jpg
    IMG_20230303_185259_HDR.jpg
    116.6 KB · Прегледи: 86
  • IMG_20230304_091307_HDR.jpg
    IMG_20230304_091307_HDR.jpg
    80.5 KB · Прегледи: 85
  • IMG_20230331_195559_HDR.jpg
    IMG_20230331_195559_HDR.jpg
    141.1 KB · Прегледи: 87

andrey.y

Потребител
Пускам малко снимки малко по профисионално стреляне и оборудване.
Малко снимки на състезателите по спортна стрелба от България.
 

bgbul

Редовен Потребител
Той има и ютуб канал. Пускам малко снимки малко по профисионално стреляне и оборудване. Също така точните размери на мишената.
Момчето на снимката не съм това е коелега който стреля уникално добре, резултати достойни за олимпяда. На следващите снимки са мойте мерни прибори и резултати с тях. Пушката е хамерли АР20.
Уау! Браво! Много е напреднала профи стрелбата. Само така!
Тези серии са страхотни (твоите). Винаги на състезание може да изненадаш сам себе си. Но основата от тренировките е много високо ниво. С какви сачми стреляш? За състезания сменяш ли ги или стреляш с тях?
 

djboby

Потребител
Стрелям с H&N mach hevy 4.50 с тях тренирам, също така гледам да е същата кутия която съм правил последните тренировки. Има колеги които стрелят с RWS R10 които също са доста добри съответно са и по скъпи. Както знаем всички зависи от пушката кой ще хареса. Размерите които се ползват са 4,49 и 4,50.
 

bgbul

Редовен Потребител
Поне това е същото RWS (катерички). Кой изстрел изпускаш обикновено? За да не е 98-99 серията, ами по-ниска?
Мислиш ли за последния изстрел на всяка серия?
Скоро идвах до Мюнхен (купуване на Тесла, получаване от склада - на 60 км от Мх). Ти (твоя клуб) в кой град сте?
 

bgbul

Редовен Потребител
Малко снимки на състезателите по спортна стрелба от България.
Браво, че сте направили турнир в памет на бай Марин. Много добър човек беше. (Марин Недков)
Той водеше заралии на лагер-сборовете (1983-84г) Изключително добър човек!
Сега кой е (кои са) треньор/ите в Ст. Загора?
 

djboby

Потребител
Поне това е същото RWS (катерички). Кой изстрел изпускаш обикновено? За да не е 98-99 серията, ами по-ниска?
Мислиш ли за последния изстрел на всяка серия?
Скоро идвах до Мюнхен (купуване на Тесла, получаване от склада - на 60 км от Мх). Ти (твоя клуб) в кой град сте?
Водя се Ной улм тука клубовете са много в радиус от 10км има около 10 клуба. не мисля за изтрела а гледам да си балансирам дишането.
 

bgbul

Редовен Потребител
Блазе ви! Имате клубове, млади сте...успех!
И имате хубави оръжия. Тук (в Пловдив) в стрелбището на стадион Ботев отивам да пострелям. Питам ги за МК пистолет ТОЗ-35 дали имат. Старо руско оръжие (аз съм стрелял с него през 83-85г). А те: - Имаме, но го даваме само на състезатели. Въпреки обясненията не ми дадоха да стрелям с ТОЗ 35. Не е важно. То и дистанция НЯМА - само 25 м, а не 50 ..но....такова е нивото в България. Слабо, ниско, обидно...да ти се отще да стреляш. Повече и не повторих да отида там. Споделих го за да направиш разликата. Представям си да ги бях попитал за един Хемерли да речем...(ако са го чували въобще). Това беше моето оръжие след 86 г. Тъжно....за младите.
 
Последна промяна:

andrey.y

Потребител
такова е нивото в България.
Дъното е даже по дълбоко. Тук в София (столицата на България) няма стрелбище на 25 и 50 метра. ЦСКА нямат и стрелбитеще за въздушно. Дано развитието нагоре започне скоро. Това е един реновиран Тоз 35:
 

bgbul

Редовен Потребител
Дъното е даже по дълбоко. Тук в София (столицата на България) няма стрелбище на 25 и 50 метра. ЦСКА нямат и стрелбитеще за въздушно. Дано развитието нагоре започне скоро. Това е един реновиран Тоз 35:
Жалко! За младите най-вече жалко. Имахме Нонка Матова, Анка Пелова, Весела Лечева, Петър Запрянов, Мария Гроздева, Таню Киряков. И много други на световно ниво. Сега ...дано и младите да стигнат някъде там. А този ТОЗ 35 е уникален. Твой ли е?
Малцина знаят как да боравят с него и тези тежести (баласти) отпред защо са.
С такъв пистолет, но с по-висока мушка бе направен олимпииски рекорд от Ал. Мелентиев 581т на 1980 г. Скоро го подобриха.
На същата олимпиада Любчо Дяков стана трети с 567 т (по спомен) и взе първи я медал за България. Хубави спомени....
 

bgbul

Редовен Потребител
Е...спомените са хубаво нещо. Да сме благодарни, че ги имаме. Прогресът е също хубаво нещо. И макар и с остарели спомени не трябва да изоставаме от бъдещето и технологиите. Поне доколкото можем.
Тесла е друга бира. На останалите им трябват няколко години за да настигнат средното ниво на тесла. Дори асистент при шофирането не го споменават, а го има в колата. Просто го могат. Камери те следят в реално време и ако отклониш поглед от пътя те предупреждава. Ако си гледаш пътя - даже да пуснеш волана ти позволява. (за няколко секунди и после пак те подсеща). Качиш ли се веднъж на тесла е като да стреляш веднъж с най-доброто оръжие. После всичко друго ти се струва посредствено, въпреки, че има по-луксозен вид. Просто Тесла превъртяха играта. Големия модел "S" от 0 до 100 за 2.5 сек. С какво да го ставняваме? Ох ..разваляме темата. Извинявайте!
Мойта (на сина) е Тесла "Y" модел 23 г. До толкова стигнаха силите.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Опа, напоследък умувах над две нещица, които ми се случват от доста време при стрелба и тъй като реотаните ми бавно загряват, чак сега разбрах какво греша и защо нямам никакъв напредък.
Първото е: доста често уж перфектен изстрел, а всъщност е 5ца-6ца на всевъзможни места.
Второто е: определени изстрели, ги чувствам все едно съм олимпийски стрелец. След насочване изобщо не мърдам и винаги е 10ка такъв изстрел, а на следващия се клатя като на коча м.......

Днес осъзнах, че и двете се дължат на неправилно поставяне на главата спрямо линията на прицелване. До сега съм го приемал като нещо елементарно и съм си мислил, че правя нещата както трябва, но не. Явно доста често, вместо да коригирам насочването на пушката, аз коригирам с положението на главата и нагласям окото спрямо вече грешно насочената пушка и уж виждам перфектна симетричност, а изстрела отива на съвсем друго място. За задтилъка, по усет, винаги е на едно също място, но и на него ще обръщам повече внимание, както на главата.
Днес правих всичко, което правят и протата. Първо поглед над диоптрика и първоначално насочване и центриране на пушката към мишената. Главата плавно само напред и надолу, като поставям бузата в края на задтилъка, за да имам "мярка" за идентичност.
И след като вече съм насочил пушката "правилно", главата е на правилната позиция също, стабилността изведнъж се подобри. Треперенето явно се дължало на несъзнателен стремеж за насочване на пушката към целта от мускулчета, които не би трябвало да участват в прицелването. Все неща, които уж съм чел и гледал по клипчета ама... Та след доста 10ки, докато си тествах новото позициониране, реших да направя и една мишенка. По усет почти всички изстрели бяха стабилни и като за 10ки, но явно още доста ще трябва да поработя в/у еднаквото позициониране на главата и окото спрямо мерната линия.

IMG_20230605_214858.jpg
 

djboby

Потребител
С каква пушка и чашки стреляш? Замери си разстоянието от диоптъра до окото трябва да е от5 до 8 см. Възможно и центъра на тежестта да ти изместен много напред изстрелите ти бягат по вертикала.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Пушката е ветеран, FWB300SU. Повдигнал съм диоптрицитe, както и допълнително съм сложил хамстер. Баланса наистина е изместен леко напред заради позицията на ръката спрямо хамстера, но не е нещо фрапиращо, ако стрелям без него баланса е перфектен, но по-трудно заемам позиция. Ако задтилъка беше като професионалните, предполагам малко по-лесно щях да постигам еднаквост, както и набузника ако му се регулираше наклона и позицията по хоризонтал, но с това разполагаме и с това се учим. Ще пробвам сигурно днес без хамстер и с "новата техника" да видя какви ще са резултатите.
По-скоро грешките (така си мисля аз) по вертикала са заради различното заемане на позиция и положението на задтилъка спрямо вариращите по височина мишенки. Ако мишената е една, както би трябвало да е, на еднаква височина и тн, може би ще е доста по-лесно постигането на еднаквост на изстрелите. Сега за всяка една мишенка заемането на позиция и насочването на
пушката е индивидуално.
 

djboby

Потребител
Значи е от баланса оправи го този проблем и ще изчезнат изтрелите от 6 и 7. Имай предвид и чашките такива отклонения дава кофти чашка. Пушката може да е ветеран но е доказана в спорта точно този модел. Използвай 0.53g 8,18gr като грамаж калибър 4.50 може да опитраш и с 4.49. Имай го на предвид, че отклонението е не повече от сантиметър. С такива чашки като размери и грамаж се използват основно от състезателите. Дали е наложено като стандарт незнам не съм засичал, но съм сигорен че пушката е правена и смята за този тип чашка, освен ако не е рабуната самата пушка вече с този грамаж трябва да е 7.5 джаула това е стандарт.
 
Нагоре