10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

xpresident

Редовен Потребител
Колко тежи проксимата? Защото Атамана ми тежи 6 кг и нямам проблеми за стрелба прав.
 

zerrku

Потребител
4.250кг. тежи, като сигурно 70% от тежестта и е в предната част, отката не го коментирам - прекалено силен е. 3ма човека пробвахме по няколко истрела по тези мишени - почти всички изстрели бяха с 0 точки от право положение, от маса направих 4 изстрела с 39 точки... При всички положения при първа възможност ще пробвам пак :)
 

xpresident

Редовен Потребител
77/97 Вайраух също тежи толкова и баланса е много напред. Проксимата в .177 като гледам данните е 16 джаула или малко повече, така че отката не вярвам да е брутален. Спусъка също е от хубавите. Мерниците може би не са това което трябва. На 10м няма как да се сравнява с мачова пушка, но според мен си търсиш оправдание, вместо да стреляш. Едни 70-80 точки поне трябва да направи.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
4.250кг. тежи, като сигурно 70% от тежестта и е в предната част, отката не го коментирам - прекалено силен е. 3ма човека пробвахме по няколко истрела по тези мишени - почти всички изстрели бяха с 0 точки от право положение, от маса направих 4 изстрела с 39 точки... При всички положения при първа възможност ще пробвам пак :)
Пробвай да сложиш нещо като кука на заттилъка, щом тежи напред ще има много положителен ефект.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте колеги. Тъй като аз съм един от другите двама и стрелях също с пушката, мога да кажа че през мерните прибори като се погледне и предният скрива буквално мишената. Не знам дали въобще е възможно някой да успее да задържи пушката в пълен покой и да натисне спусъка, та оттам вече и да се събират точки.:shootup::shootup::shootup:
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Опа, починахме си малко. Време е да се поразкършим с 10 метровите стрелби. Правилата си остават не променени с изключение на времетраенето.

Правилата.
15 последователни изстрела на един лист по възможност, максимален брой точки 150.
Мишена: стандартна за 10м, 4ринг-30.5мм, 9ринг-5.5мм, 10ка-0.5мм.
Пушки: пружинки и псп 4.5мм
Чашки: по възможност плоски :)
Позиция: Прав, без никакви опори.
Мерник: Диоптрични и механични.
Точки: Всеки сам си е съдия, като си смята точките сам и има неограничено количество опити, които може да споделя постоянно.

Краен срок: 31.12.2021г.

Надявам се така да е по-достъпно за хората, които по-рядко намират време за стрелба.

Награди: 2мата с най-добри резултати ще получат за моя сметка: Голям шоколад Милка, Натурално сокче и 1 кутия Геко 4.5 плоскоглави.

Успех !
 

cc23

Редовен Потребител
Дори не зная как се броят точките. Няма да спечеля Олимпиадата със сигурност. За първи път стрелям с диоптрици. Но съм доволен (като за мен). Хартията на мишените ще е по-дебела следващия път. Чашките са плоски JSB Simply (Всичките са събрани в капана за чашки).
И сега най важното: пушката е най-красивата, която някога съм виждал Walther LGM-2 (с такава е спечелена Олимпиадата 1996г.), снабдена с MEC Contact задтилък. Не зная дали има друга такава в България.
Поздравявам Ви за инициативата и с радост се включвам.
 

Attachments

  • 14567564.863826795.jpg
    14567564.863826795.jpg
    85 KB · Прегледи: 60
  • 14567564.1238690878.jpg
    14567564.1238690878.jpg
    356.2 KB · Прегледи: 58
  • IMG_20211205_165203.jpg
    IMG_20211205_165203.jpg
    277.2 KB · Прегледи: 56
  • IMG_20211205_165113.jpg
    IMG_20211205_165113.jpg
    194.5 KB · Прегледи: 60
  • IMG_20211205_165037.jpg
    IMG_20211205_165037.jpg
    255.5 KB · Прегледи: 57

Евгений Б.

Редовен Потребител
Уникална изглежда пушката, само 10ки занапред :)

IMG_20211205_165113.jpg
За бързо изброих 109 точки, ако дупката пресича линията към по-голямата точка, тя се брои. 10-ка е когато е закачена най-малката точка в центъра.

Примерно точкуване:

SCORE.jpg

За жалост на листа не се получава така :) Ама не сме дребнави до такава степен,
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Пострелях с Хайнел-а този уикенд.
За старт 2 "тренировъчни" да се приспособя към него. 103 и 109т.
1638822238063.jpg

И като дойде момента за "чиста" мишенка, с уж по-концентрирани изстрели, нещата не се получиха по-различно от "тренировачните" :)

1638822803525.jpg 103т.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Много често се случва тренировъчните мишени да са много по-добри от зачотните. Защото при тях не си напрегнат за точките, а си отпуснат. При тях не се ядосваш, ако не си на поне на 9, и това не ти се отразява на следващото попадение.
 

pellet

Редовен Потребител
Хайде и аз да се появя :)
Поздравления за Евгени относно новия (разтеглен) формат и награден фонд! Много се радвам, че се включват все повече колеги, все по-класни пушки. Всичко това предполага да видим все по-добри мишени.
Моя опит:

Feinwerkbau 300 SU
122 точки

Успех на всички!

FWB300_122p.jpg
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
А така, изкараха класните пушки :cheers:

На Атамана няма ли да пробваш да пригодиш диоптрика? Интересно ще е да се види, един и същи човек с 2 различни пушки какво може да постигне. Колкото и да ми харесва да стрелям с Хайнела, след като имам база за сравнение с Фани 300, усещам колко по-лесно и неангажиращо се стреля с Фани-то. Предполагам, че с пцп-та ще е още по-комфортно.
Днес направих само 1 мишенка с Хайнела и сравнително стабилни ми бяха примерванията, но на 3 изстрела усетих как пушката подскочи повече от "нормалното" и веднага се отразиха на мишената. Най-малката грешка в придържане и прикладване при Хайнела се отразяват драстично на точките :)
IMG_20211208_213846.jpg
При 4-та и 5-та, картончето беше завъртяно на 180⁰, затова са надолу 2та подскока :)
 

xpresident

Редовен Потребител
На Атамана няма ли да пробваш да пригодиш диоптрика?
Това вече го играх с ЧЗ-то. Късата мерна линия не позволява добро прицелване и резултата е под очаквания. Атамана с диоптрик има удължение на цевта (както и ЧЗ-то) на което се монтира мушката. Целия комплект дори ме е страх да питам колко струва. Освен това резервуара при 10м-тровата версия е по-къс за по-правилен баланс, хамстера също е по-лек. Няма противооткатна, а при 16j отката се усеща. В резултат, далеч съм от мисълта, че ако сложа диоптрици ще стреля по-добре от Фани 300.
А Хайнела, то е друга работа, там самата стрелба носи по-голям кеф от резултатите.
 
Нагоре