10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

Бай Колю

Редовен Потребител
Колеги, нека се стегнем и да направим организация за тази седмица. Вече имаме първи участник в седмичния турнир - Евгений Б. Не го оставяйте сам.
Затова тази седмица поемам да подсигуря наградния фонд - за стимул за повече участници. Първите трима на 10м. пушка и 10м. пистолет получават по един шоколад Милка със стафиди.
На открито, на закрито, на завет, на вятър - без значение. Времето ще е подходящо. Забавлявайте се!
 
Последна промяна:

pellet

Редовен Потребител
Искрено се извинявам и съжалявам за неучастието си в предния кръг. Кръста ме болеше доста и не можех да стрелям. По-добре съм, ще се включа тази седмица.
:rambo:
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
24.00 часа мина и седмичния онлайн турнир приключи с трима участника. И тримата могат повече от това, но тази седмица това е положението – ден с ден не си прилича.
За протокола класиране:
Бай Колю 120т., pellet – 117т. и Евгений Б. – 111т.
Някои твърдят, че олимпийският принцип е „Важно е участието“. Всъщност олимпийския принцип, който произхожда от Пиер дьо Кубертен, гласи „The most important thing in life is not the triumph, but the fight; the essential thing is not to have won, but to have fought well“ – „Най-важното нещо в живота е не триумфа, а битката; важното е не да си победил, а да си се борил добре“.
Победители са всички, участвали в класическата дисциплина и споделили мишените си.
Поздравявам ви!
Колеги pellet и Евгений Б. - напишете ми на ЛС данни за куриер за да изпратя наградите - шоколад със стафиди.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Е, най-накрая и аз да спечеля нещо в този живот :) @Бай Колю , благодаря, но ще откажа наградата, нека да се събере по-голям награден фонд за някоя друга седмица. Явно само шоколад не е достатъчен стимул :)

И за да открия таз-седмичните съревнования, леко ми върза днес и вдигнах резултата на 118т.
IMG_20211025_180901.jpg
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Е, най-накрая и аз да спечеля нещо в този живот :) @Бай Колю , благодаря, но ще откажа наградата, нека да се събере по-голям награден фонд за някоя друга седмица. Явно само шоколад не е достатъчен стимул :)
View attachment 93989
Има логика в предложението на колегата. Стимулът наистина не е кой знае какво. А целта е колкото може повече колеги да се включат. За целта може да променим сегашния регламент.
Например - турнирите да не бъдат седмични, а месечни.
Примерен регламент:
1. Всеки турнир да бъде от 1-во до 30-то (или 31-во) число на месеца - според месеца.
2. За периода на турнира всеки участник има право да качи 4бр. мишени с х 15 попадения (или 12бр. х 5 попадения за пистолета) - без значение в коя част от месеца ще ги качи. Може и в един ден. Ползват се само мишени, качени в темата.
3. Награди получават участниците, класирали се от 1-во до 3-то място.
4. Не е задължително наградите да са материални. Може да бъдат и под формата на хубаво оформени грамоти (това е в зависимост от преценката на човека, който ще подсигурява наградния фонд).
Просто размишлявам на глас.
ПП - имам и други размисли, които не са популистки, но са справедливи. В правото има един принцип още от римско време - Комуто ползите, нему и неблагоприятните последици.
Затова размислите ми са в тази насока - победителят от месечния турнир да обявява следващите победители и да осигурява наградния фонд за следващия месечен турнир. Той ще определя какъв ще бъде следващия награден фонд.
Така победителят получава моралната награда, че е месечен победител. И има стимул да редуцира наградния фонд - едната награда (евентуално) да бъде за него като участва и следващия месец. Справедливо е.
Не ангажирам никой с мнението си, но очаквам дискусия за да постигнем някакво решение.
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Не че нещо, но взе да отбягва началната идея - забавление. В първият пост правилата са прости. Колкото повече правила - толко по- сложно, а и в един момент ще се появят и "адвокати", и тълкуващи правилата...
На мен още ми съхне приклада, а и място за стрелба си търся. Но, ако не се усложнят много нещата може и да се включа другата седмица :).
Само 15 изстрела, максимален брой точки 150.
Мишена: стандартна за 10м, 4ринг-30.5мм, 9ринг-5.5мм, 10ка-0.5мм.
Чашки: по възможност плоски :)
Позиция: Прав без никакви опори.
Мерник: Диоптрични и механични.
Всеки сам си е съдия и има неограничено количество опити :) които може да споделя постоянно.
Само ми се иска повече резултати да се качват, да има някакъв стремеж за подобрение и един вид надпревара. Но пък качен резултат от 150 точки да речем още в началото ще ни сдуха :) така че внимавайте какво качвате.

Ако темата ще се прави спортно ориентирана е друг въпрос.
 

pakfa

Редовен Потребител
Съгласен съм с Калоян, усложняването на правилата, ще откаже част от настоящите или бъдещи участници. Всеки си знае хала и стреля когато и както може. Шоколади или станиоли от шоколади не са ми интересни, от публикуваните мишени и резултати, се вижда какво можем и как се постига. Резултат от 150 точки, само ще ме изкефи, защото някой го може.
Важното е неформалната забавна част, към шоколадите добавям и поздрав към бъдещите призйори. ;)
 
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Да се похваля, и аз се уредих на закрито да пуцам. Една бърза мишенка в обедната почивка на един дъх, на работа в склада :)

IMG_20211030_141348.jpg IMG_20211030_141740.jpg

300су
105 точки

Колкото до правилата, ще са си съвсем същите, само ще вдигнем "времетраенето" на 2 седмици като за начало от другия месец, шоколада ще се замени с нещо по-така и количеството на качените мишенки си е неограничено, поне на мен ми е мн интересно да гледам, как стрелят другите.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Айде още малко се напъни да минеш 120 де :D Аз за сега няма да имам никакво време за стрелба, но ще ви следя с интерес сигурно като се затопли ще почна пак да стрелям редовно, дано съм и по-свободен :cheers:
 

zerrku

Потребител
Разгеле, днес ми пристигнаха крепежите за проксимата и съм готов за стрелба, в събота ще постна резултат :)
 

Attachments

  • IMG_20211118_183449.jpg
    IMG_20211118_183449.jpg
    346.3 KB · Прегледи: 66

zerrku

Потребител
Няма да качвам резултата с проксимата, оказа се,че е прекалено тежка за стрелба без подпора и резултата е меко казано плачевен - 3ма човека бяхме единодушни... За сметка на това пък се оказа завидно точна от маса с торбички, ако има такова състезание ще се включа хаха.
 

pellet

Редовен Потребител
Аз мисля , че не трябва да се отказваш, а да пробваш още поне няколко мишени. Все пак, в крайна сметка, състезават се хората, не пушките. ;)
 
Нагоре