10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

bgbul

Редовен Потребител
Приятен разговор. На любима тема. Хубаво е, когато има различни мнения. Стрелбата е строго индивидуална и всеки се прицелва различно. Има няколко различни "школи" за правилно и грешно. И в зависимост от личното усещане се ползва тази, която най-пасва на стрелеца. Затова ограничения няма и дисциплината се казва "свободен образец". Каквито и похвати да ползваш, каквито и подобрения да правиш по оръжието - това не ти гарантира предимство и победа.
:) Ако беше толкова лесно...
Стрелбата е най-лесния спорт. Обяснява се за минути, НО...голямо НО...тя е и най-трудния спорт. Това, което си научил ТРЯБВА да го повториш безпогрешно 60 пъти и още 10 на финалната стрелба.
Затова се иска психика много по-издръжлива от тази при други спортове. Но това не се осъзнава много..много.
 
Последна промяна:

pellet

Редовен Потребител
Като победител от първия кръг се чувствам длъжен да постна снимка с наградата, като стимул на всички за още по-добри стрелби.

Milka_1.jpg

Също като задължение мисля е редно да поставя и начало на втория кръг с първата мишена за да покажа как ...не се прави.:lol:
Без предварителна "суха" подготовка - изтърван спусък още на първия изстрел. Една чудесна 4-ка за разкош :)
Та, 114 точки, левашка работа.

FWB300 10m_2.jpg

Успех на всички!
 
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Времето днес позволи да пострелям и се оказа, че съм мн далече от уискито :) явно 5те изстрела от преди няколко поста са били следствие на фактори независищи от мен :) поне наблюдавам, че добрите изстрели се въртят около десятката и трябва да редуцирам изпуснатите.
Иначе си спазвам всичко както трябва уж, заемане на удобна позиция със затворени очи, корекция с десния крак за вдигане/сваляне и наляво/надясно на пушката. Повечко тренировки ще трябват с дишането и редуциране на треперенето, да може движенията да са по-плавни около мишената, че сега е едно подскачане :)

IMG_20210929_195130.jpg

Haenel 312 / 104 точки

Едит: ето клипче за позициониране на тялото, за да прицелиш пушката максимално точно без излишно напрежение от мускулите, което @bgbul обясни по-назад.

 
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Аз още чакам плоски чашки :wall::wall::wall:
Ама ще пусна утре с облите няколко мишени без да участвам в класирането:rambo::rambo::rambo:
Е, ти откъде ги поръча? Моите дойдоха още вчера от пушка.еу, заръчани в неделята.
Принципно няма нищо лошо в това да ползваш и нормални чашки :) стига да стават хубави дупчици, които ще са по-малки от тези с плоската глава и евентуално ще имаш по-малко точки от спорните изстрели :) даже е желателно ако си мн добър да стреляш с нормални чашки :)

IMG_20210929_200559.jpg
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Тая събота май ще съм си на село, та може и аз де се включа ако е хубаво времето. Бая ми е паднала формата, но за такива импровизации винаги съм готов, веселба да става и гаври да има :cheers: И ще направя един експеримент, които дикутирахме да видим как ще е отместването по вертикала от ФТ-поза и прав, с FWB 300 и с Хаенел 312. Но реално само с Хаенела ще мога да учатвам, че само той си има диоптрични ;)
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Тая събота май ще съм си на село, та може и аз де се включа ако е хубаво времето. Бая ми е паднала формата, но за такива импровизации винаги съм готов, веселба да става и гаври да има :cheers: И ще направя един експеримент, които дикутирахме да видим как ще е отместването по вертикала от ФТ-поза и прав, с FWB 300 и с Хаенел 312. Но реално само с Хаенела ще мога да учатвам, че само той си има диоптрични ;)

Ако имаш път към Пловдив, да речем другата седмица, мога да ти услужа с един диоптрик да постреляш и през седмицата с федербала :)
 

andrey.y

Потребител
Ако си начинаещ наистина ....
Стрелям предимно 10м въздушен пистолет (с една ръка без опора и т.н.) С пушката имам под 100 изтрела. Още си търся позицията! След като въдях първия не можах да се събера и спрях до петия. Нямам кой да ми сменя мишените и трябва да се нагласям след всеки истрел.:(
Оръжието има значение:)
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Стрелям предимно 10м въздушен пистолет (с една ръка без опора и т.н.) С пушката имам под 100 изтрела. Още си търся позицията! След като въдях първия не можах да се събера и спрях до петия. Нямам кой да ми сменя мишените и трябва да се нагласям след всеки истрел.:(
Оръжието има значение:)
Цъкай по 3 в мишенка, както говорихме в началото. Ако има повтарящи около 10ката, ще ги напаснем работите някакси.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Тук, предполагам, няма предварително записване ;-)
Ако ми остане време ще се включа до неделя вечерта с една бърза мишенка.
Прилагам файл на класическата тренировъчна мишена на ISSF за 10 метра - лист А4.
10 – 0.5 mm
9 – 5.5 mm
8 – 10.5 mm
7 – 15.5 mm
6 – 20.5 mm
5 – 25.5 mm
4 – 30.5 mm
3 – 35.5 mm
2 – 40.5 mm
1 – 45.5 mm
Аз лично си ги режа една по една, че чашкоуловителя ми е 14х14.
 

Attachments

  • A4_10m_Air_Rifle_Target.pdf
    430.2 KB · Прегледи: 26
  • Екранна снимка 2021-09-30 124443.jpg
    Екранна снимка 2021-09-30 124443.jpg
    22 KB · Прегледи: 32
Нагоре