04.09-05.09.2010г. - FT Open SF50 + NFT "Бонсови поляни" - 13:00 ч.

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Трасето ще се състои от 50 мишени с убойни зони от 15мм до 40мм и разположени на дистанции от 8м до 50м в десет различни силуета. Във всеки коридор ще са по 2 или 3 мишени.
Записване до 12:00ч на 04.09 (събота). Начало І-ви кръг в 13:00 часа. Ще помоля за навременно идване на желаещите. Такса участие 10лв. за нечленове на ФТКС и 5лв. за членове. Семейната такса е 15лв. за двама (и дете безплатно) за нечленове на ФТКС и 7,50лв. за членове.
Нощния фийлд таргет ще бъде трасе с около 20-25 мишени. Няма да има разделение по класове. Началото ще е около 20:30ч или като се стъмни достатъчно. Носете си осветителни прибори, като начелници и фенери.
Начало на ІІ-ри кръг от 09:30ч. на 05.09 (неделя).
Наградния фонд ще бъде както винаги плакети за първите места (ПЦП, ППП и НФТ). Участниците, които не бяха през юли месец тази година ще получат и сувенири от ФТКС. Плакетите за ФТ са променени и няма да бъдат като предишните. Плакета за НФТ ще си е традиционния, който е даван до сега, а именно стилизиран бухал. Грамоти за първите три места във всеки клас.
Преговаряме с евентуален спонсор и вероятно ще имаме и допълнителни поощрителни награди. Също така се преговаря и за продажба на чашки JSB на преференциални цени. Това ще го потвърдим, като постигнем споразумение.
Вземете си задължително инсектициди. Всякакви маси, столове, осветления, скари и други пособия, които ще са ни полезни през двата дни са "добре дошли". Вода има на около 1 км. от бивака.
Точните координати на мястото са видни от втората карта.
В близост има хотел и хижа.
Това е телефона на хижа "Бонсови поляни": 0899404347
Това е хотела.

За идващите от посока Пловдив:
Слизате от магистралата на "Църна маца" и се качвате по околовръстното посока Перник/Кулата. Карате само направо около 16-17 километра и пресичате единствените трамвайни линии по пътя. Продължавате направо и на 100 метра след втория светофар свивате наляво. Със синята стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За идващите от посока Монтана:
Качвате се по околовръстното посока Перник/Кулата. Карате докато отдясно видите язовир. Това е язовир Суходол. Продължавате направо, пресичате светофара и пак направо. Карате докато видите отляво сервиз на Volkswagen и бензиностанция Shell. 100-на метра след бензиностанцията свивате в дясно. Със зелената стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За идващите от Русе/Велико Търново:
Има три варианта:
Първи вариант: Като стигнете околовръстното на София, да свиете в ляво. Тогава отивате на варианта на пловдивчани.
Втори вариант: Малко по-дълъг. Като стигнете околовръстното на София, да свиете в дясно. Тогава отивате на варианта на монтанчани.
Трети вариант: Това е най-прекия. От ботевградско шосе карате само направо. Стигате до паметника на Васил Левски. Покрай него в дясно и на първия светофар в ляво. Карата само направо около 7,5 км. Булеварда свършва на Т-образно кръстовище. Свивате в ляво. Минавате следващия светофар и след около 200м свивате косо в дясно. Излизате на околовръстното шосе и тръгвате на ляво по него. Карате докато отдясно видите язовир. Това е язовир Суходол. Продължавате направо, пресичате светофара и пак направо. Карата докато видите отляво сервиз на Volkswagen и бензиностанция Shell. 100-на метра след бензиностанцията свивате в дясно. Със зелената стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За всякакви въпроси и подробности съм на разположение да оговарям на въпроси свързани с мероприятието.

Ще помоля всички, които смятат да идват да ми пуснат потвърждение на ЛС. Благодаря предварително.


Точните координати на бивака са: N42.660027 , Е023.19851



Класирането:

FT Open SF50 клас РСР

1. fatalen - 43+46=89 т. AirArms EV2+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
2. simogg - 38+46=84 т. Walther LG300+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
3. sir John - 41+38=79 т. Steyr LG110+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
4. cdman - 30+40=70 т. AirArms EV2+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
5. rashko - 32+36=68 т. Anschutz Superair, ZOS 10-40X50, JSB Exact 4,5
6. bateiav4o - 26+40=66 т. AirArms EV2+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
7. svirepia - 37+0=37 т. Hatsan AT44+Hawke 6-24X50, JSB Heavy 5,5
8. stelibg - 30+0=30 т. Daystate Air Ranger+Hawke SW, JSB Exact 5,5
9. jost70 - 9+18=27 т. Hatsan AT44+ZOS 10-40X60, JSB RS 5,5
10. JK - 20+0=20 т. Hatsan AT44+3-9X32
Емил Боровинов - 0+20=20 т. Anschutz Superair, ZOS 10-40X50, JSB Exact 4,5
Александра Шумарова - 20+0=20 т. Hatsan AT44+Hawke 6-24X50, JSB Heavy 5,5
13. Almost.shoot - 15+0=15 т. BAM 51+Tasco 4-16X40, H&N Baracuda 5,5
14. Ininia - 12+0=12 т. BAM 51+Tasco 4-16X40, H&N Baracuda 5,5
15. Пламен Геновски - 10+0=10 т. AirArms S400+Gamo 8X32, JSB Exact 4,5


FT Open SF50 клас ППП

1. Tzocho - 4+13=17 т. QB57+Tasco 3-9X50, Gamo TS10 4,5
2. Свежен Кънев - 10+0=10 т. Cometa 400+3-9X32


FT Open SF22 NFT

Поради лошите метеорологични условия и предпоставка за инциденти (подхлъзване), състезанието не се проведе.


ft_sof_4sep2010_1.jpg

ft_sof_4sep2010_2.jpg



Ето още малко снимки:

във галерията на форума

във Фейсбук

снимките от Lynx

снимките от Jost70
 

Attachments

  • Bonsa 0.JPG
    Bonsa 0.JPG
    233.6 KB · Прегледи: 130
  • Bonsa 1.JPG
    Bonsa 1.JPG
    201.2 KB · Прегледи: 105
  • Bonsa 2.JPG
    Bonsa 2.JPG
    210.3 KB · Прегледи: 108

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
братушка написа:
Момчета, обяснете, моля ви на думи къде точно ще е лагера.
Че аз ЖПС нямам, а от картинките нищо не разбрах :pardon:

Надявям се, че си спомняш къде беше бивака миналата година ;). Близо е и ще се ориентираш, дори вероятно ще ни видиш, защото сме преди миналогодишното място.
Ще почна малко по-отдалеч.
Като влезете в Горна Баня и незнаете на къде да "хванете" гората, питате кой е пътя за италианския лицей или Бонсови поляни.
Щом се качите на него, (той е единствения асфалтов път нагоре в планината) карате само по него. Пътя се изкачва само нагоре. Минавате покрай хотел "На Върха" и продължавате нагоре точно 3км, нито повече, нито по-малко (с разлика до 50м). В момента, в който стигнете равно и от двете ви страни има къщи, започва леко спускане. В началото на спускането се оглеждате в дясно за керемидено червена къща със соларни панели на покрива. Свивате по улицата преди къщата и карате докато асфалта свърши (от лявата ви страна има купчина със стар асфалт или инертни материали). Продължавата направо през поляната и след 100м пристигате на мясото.
Ако сте пропуснали отбивката ще стигнете до голям асфалтиран паркинг, който е и края на пътя. Правите обратен завой и в началото на изкачването ще гледата за червената къща със соларните панели. Там свивате вляво и карате до края на асфалта.


П.П. Сега забелязах, че Google са объркали "Горна Баня" с "Овча купел". "Овча купел" да се чете "Горна Баня". :D :D :D
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Днес договорихме спонсорство за състезанието.
Спонсорът на наградният фонд е БулАрмс.
На място ще има чашки JSB. Вероятно (за сега не е потвърдено) ще има и чашки на H&N и Gamo, както и интересни аксесоари свързани с нашето хоби.

Наградите за първите три места са както следва:

FT Open SF50 клас РСР
1-во място - плакет, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота
2-ро място - рекламна фланелка JSB, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота
3-то място - предпазна кутийка JSB, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота


FT Open SF50 клас ППП
1-во място - плакет, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота
2-ро място - рекламна фланелка JSB, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота
3-то място - предпазна кутийка JSB, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота

Класиране в клас ППП ще има само при участието на 5 или повече състезатели!!!
При по-малко от 5 участника ще има само грамоти.



NFT Open SF25
1-во място - плакет, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота
2-ро място - рекламна фланелка JSB, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота
3-то място - предпазна кутийка JSB, кутийка чашки 4,5 или 5,5 (по избор от призьора) от вида JSB Exact или JSB Heavy, грамота
 

ангел иванов

Потребител
Ама,хубаво ви е напраскал дъжда,таман да пораснете! ;)
То откачалки като нас сме пораснали ама акъла ни все в играчките само дето са по скъпи от едно време! ;)
Важното е че се забавлявате и си прекарвате страхотно,ний мързелите... :wall: :wall: :wall:.
Забавлявайте се! :) :cheers:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Понеже аз май съм първия прибрал се,нека споделя някои впечатления.Най-напред съжалявам,че по средата на трасето Таското отиде на кино и след 25 мишена заедно с внучката ми трябваше да се откажем.Верно,че времето беше лошо и валеше "тих напоителен дъжд",си заслужаваше.Благодаря на Симо и Божидар,че бяха направили невероятно трасе.Имаше 50 мишени, почти на всяка позиция по три,на разстояние от 15 до 50 м (на всяка позиция).Мишените бяха закрепени за дънери на дървета и навсякъде се стреляше под по-голям или по-малък наклон.Общо взето да си определиш прицелната точка беше голям зор.Но трасето беше много добре означено и лесно за движение.Според Божидар като трудност е било по-трудно от това в Унгария.
За мен най-важният резултат е,внучката ми е във възторг от емоциите в състезанието и в бъдеще,когато е тук,пак ще участвува.А в началото не искаше да стреля и Сър Джон май малко на сила е записа.Вече имаме един нов състезател,който стреля добре.
Мисля,че който не дойде - загуби. :cheers: :goodbye:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз бях само кибик-фотограф на състезанието, но ми направи впечатление че трасето наистина беше сложно.
Липсата на достатъчно светлина в гората затрудняваше правилното определяне на разстоянието до мишените и самата стрелба.
Много от мишените бяха с черни убойни зони, а и непрестанния ситен дъжд създаваше допълнителни трудности на участниците.
Въпреки всички неволи, общото настроение беше на високо ниво и видях само усмихнати физиономии.
 
A

Anonymous

Гост
Ако състезанието беше днес и утре положението щеше да е много по-добре.
Ние с Дани имахме желание да дойдем, но ни спря времето.
Мисля, че при наличието на 3 почивни дни и прогнозите за по-добро време /и на българи и на руснаци/, можеше началото да бъде изместено за днес.
Надявам се следващото мероприатие да има по-голям късмет от към липсата на дъжд.
 

cdman

Администратор
Благодарности на организаторите и от мен. Трасето беше много интересно и вероятно на световно ниво. Доволен съм от собствения си резултат особенно през втория ден. Първия ден дъжда наистина беше силен и безкраен, предполагам че това беше причината доста хора да пропуснат и част от тези които дойдоха да си тръгнат по рано.

Специални благодарности и на спонсорите за наградния фонд - фирма Булармс :cheers:

като компенсация за съботния ден получихме чудесно време в неделя-та и постреляхме чудесно. Доказателството беше и почти двойната успеваемост по трасето на повечето участници!

Очакваме снимки от фотографите.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Класирането:

FT Open SF50 клас РСР

1. fatalen - 43+46=89 т. AirArms EV2+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
2. simogg - 38+46=84 т. Walther LG300+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
3. sir John - 41+38=79 т. Steyr LG110+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
4. cdman - 30+40=70 т. AirArms EV2+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
5. rashko - 32+36=68 т. Anschutz Superair, ZOS 10-40X50, JSB Exact 4,5
6. bateiav4o - 26+40=66 т. AirArms EV2+Nikko Diamond 10-50X60, JSB Exact 4,5
7. svirepia - 37+0=37 т. Hatsan AT44+Hawke 6-24X50, JSB Heavy 5,5
8. stelibg - 30+0=30 т. Daystate Air Ranger+Hawke SW, JSB Exact 5,5
9. jost70 - 9+18=27 т. Hatsan AT44+ZOS 10-40X60, JSB RS 5,5
10. JK - 20+0=20 т. Hatsan AT44+3-9X32
Емил Боровинов - 0+20=20 т. Anschutz Superair, ZOS 10-40X50, JSB Exact 4,5
Александра Шумарова - 20+0=20 т. Hatsan AT44+Hawke 6-24X50, JSB Heavy 5,5
13. Almost.shoot - 15+0=15 т. BAM 51+Tasco 4-16X40, H&N Baracuda 5,5
14. Ininia - 12+0=12 т. BAM 51+Tasco 4-16X40, H&N Baracuda 5,5
15. Пламен Геновски - 10+0=10 т. AirArms S400+Gamo 8X32, JSB Exact 4,5


FT Open SF50 клас ППП

1. Tzocho - 4+13=17 т. QB57+Tasco 3-9X50, Gamo TS10 4,5
2. Свежен Кънев - 10+0=10 т. Cometa 400+3-9X32


FT Open SF22 NFT

Поради лошите метеорологични условия и предпоставка за инциденти (подхлъзване), състезанието не се проведе.

П.П. Бях допуснал грешка в класирането. Колегата Свежен се е състезавал в клас ППП. Съжалявам за допуснатата грешка, но умората си казва думата.
 

jost70

Потребител
ФТКС
Приключи още едно мероприятие на нашият клуб.За мен бе приятно да се срещна и побъбря на по биричка с приятели .
Да постреляме в малко по-екстремна обстановка , благодарение на организаторите и спонсора /БУЛАРМС/ на срещата
отново бе на високо ниво , трудното трасе си заслужаваше да се премине !
За съжаление вечерните снимки не се получиха , но от края на срещата станаха малко по-добре .
Надявам се от снимките на другите снимащи да добиете по-пълна престава от атмосферата .
Ето линк към моите снимки:

[url=http://jost70.snimka.bg/hobby/bonsovi-polyani-4-5-09-2010.531383.20461769]http://jost70.snimka.bg/hobby/bonsovi-p ... 3.20461769[/url]

ft_sof_4sep2010_1.jpg

ft_sof_4sep2010_2.jpg
 

bateiav4o

Потребител
Както се видя дъждът не можа да осуети перфектно подготвеното мероприятие.Както винаги всичко беше като по конец не липсваха и емоции и майсторлък както пред скарата така и по трасето.Така по лесно се разбра кой го бива независимо от обстановката която само допълнително засили изживяването.Благодарение на спонсорите от Булармс и дошлата на време финансовата и морално-физическа помощ състезанието беше като за световно ниво.Специални благодарности на Иво Радев и Емо които присъстваха неотлъчно и следяха от близо цялото мероприятие,даже взеха участие по трасето.Искрата беше запалена остава само идеята да узрее.Ядохме пихме стреляхме и се веселихме.Благодаря колеги за невероятното изкарване и до нови срещи. :cheers: :cheers: :cheers:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Завърши второто състезание проведено от ФТКС, което се проведе в два кръга
на трасе с 50 мишени.
От участието ни в подобни състезания и от опита който имаме от организиране на подобни такива
мога смело да заявя, че това състезание беше изпълнено и проведено на много високо равнище
във всяко едно отношение и като обезопасяване на района и като изисквания за сложност (трудност).
Благодаря на Иво Радев и и Емил Боровинов тоест на фирма БУЛАРМС :) за осигугурените разнообразни
награди, помощ при организиране на състезанието и незабравимите моменти от разговорите около огъня!

Благодаря на всички присътвали и взели участие в състезанието!
Благодаря и на членовете от ФТКС които се потрудиха здраво това да се случи!
Надявам се всички, които стреляха да са останали доволни, да са почуствали състезателната тръпка
и с това сътезание да сме допринесли поне още малко за развитието на този спорт и опита на участниците.
 

tzocho

Потребител
Ето и моя коментар:
Пределно ясно е, че с пушка съизмерима със стойността на няколко кутийки маркови чашки не педполага състезателен елемент в моята мотивация за участие! Ще го обясня по-подробно: Участвам на първо място от Уважение към труда на организаторите. Изказвам им сърдечна благодарност за предоставеното разнообразно трасе, полезни съвети и приятна компания :cheers:.На второ място е подкрепата ми за все по-оредяващия клас ППП. За съжаление се оказах единстения участник :eek:, което в никакъв случай не помрачи настоението ми - да съм жив и здрав :yahoo:. На трето, но не на последно място са увенчаните ми макар и със скромен успех усилия. Като се има предвид, че стрелям от състезание на състезание, възможностите на пушката и ред други причини, на това състезание си възвърнах оптимизма да продължа с тунинга на това иначе световно популярно произведение на китайската индустрия, наречено QB-57. ;) ;) ;)
Разчитайте на мен и за следващото! Поздрави на всички участвали! :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
tzocho, защо да си бил единствен с пружинка?
Аз видях още един участник с който не се познавам, но съм сигурен че беше с ППП.
020440053.jpg
 

tzocho

Потребител
lynx, имаш право. Сега се сетих, че и той като мен дойде в последния момент в събота и поради тази причина не се запознах с него. Не го видях в неделя и оттам останах с това впечатление, че в този клас съм единствен. Надявам се следващия път да се запознаем, а дано да има и други колеги с пружинки. Както и да е, това не променя констатацията ми за оредяването в този клас. За съжаление.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Цочо, и аз не съм се отказал от пружинките.У дома сравнително редовно стрелям и с тях.Но за състезание,след като имам ПЦП,мисля,че е по-разумно да участвувам с нея.Пък нали и за това съм я купил. :) :yes: :rambo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Pi4ka Trepa4ka написа:
Ако състезанието беше днес и утре положението щеше да е много по-добре.
Ние с Дани имахме желание да дойдем, но ни спря времето.
Мисля, че при наличието на 3 почивни дни и прогнозите за по-добро време /и на българи и на руснаци/, можеше началото да бъде изместено за днес.
Надявам се следващото мероприатие да има по-голям късмет от към липсата на дъжд.

Вероятно посещаемостта щеше да е по-голяма, но пропускаш нещо не маловажно.
Все пак подготовката за такова състезание отнема няколко часа! А това време обикновенно се отделя в деня преди първи кръг. Това би било събота, и ако бяхме постъпили по този начин, тежко им на тези, които щяха да редят трасе в съботния ден, за да се угоди на хората, които ги е страх да си навлажнят малко якето.
Пак ще кажа, че дъжда не се усещаше в гората по този начин, по който някои хора са си представяли, че ще бъде. Аз лично си сложих дъждобран едва по средата на трасето и то не беше съвсем наложително. Но това е друг въпрос.
 
Нагоре