03.07-04.07 - FT Open SF50 + NFT "Бонсови поляни" - 11:00 ч.

cdman

Администратор
simogg написа:
- Светльо (sdman) си продаде всички пушки. Остана му само КНО. Предложи да заплати двойна такса и да стреля с него само нощно, но аз не се съгласих (ще разберете защо по-надолу).

Само леко да доуточня :) продадох си пушката която ставаше за състезания - имам си други но с тях нямам никакъв шанс. А причината за продажбата е че искам да си купя по хубава - а както в последствие се размислих май ще си купя още по хубава.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
cdman написа:
simogg написа:
- Светльо (sdman) си продаде всички пушки. Остана му само КНО. Предложи да заплати двойна такса и да стреля с него само нощно, но аз не се съгласих (ще разберете защо по-надолу).

Само леко да доуточня :) продадох си пушката която ставаше за състезания - имам си други но с тях нямам никакъв шанс. А причината за продажбата е че искам да си купя по хубава - а както в последствие се размислих май ще си купя още по хубава.



Тъй де и аз това казвам.
Ама докато чакаш по-хубавата да стреляш нощно с КНО, при това без фенерче е ................
 

vita

Потребител
Трябва отделно класиране на дамите :rose:. Да не ни притесняват с тези резултати и да не ни надстрелват ;). Поне да не личи толкова много :p

Аз когато исках отделно класиране, вие не го направихте! Сега ще си сърбате попарата, да не кажа - салатата! :pardon:

Сега сериозно:
Амбицията за място в общото класиране е по-голяма от тази в отделно такова!... все пак за да сме добри, трябва да се мерим с най-добрите! :-[
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
vita написа:
все пак за да сме добри, трябва да се мерим с най-добрите!
Думите на vita ме подсещат, че е възможно да се получи погрешно тълкуване на предложението ми за раздел "контролен", което да доведе до намаляване на състезателната интрига. Възможно е участник да има позиция точно противоположна на нейната: "Защо да се меря с най-добрите? Ще има клас unlimited, но аз ще се запиша в контролен". Затова непременно трябва да се уточни: раздел контролен е само за стрелци, за които няма обособен състезателен клас на конкретното състезание. Иначе може да стане така, че при 10 участници с unlimited пушки само 7 да останат в състезанието и съвсем да се обезсмисли интригата и подготовката на организаторите.
Предложението ми за този раздел беше продиктувано от съображения да е добре за всички, като същевременно се запази чистотата на класовете. Но съвсем личното ми мнение е друго. Не мога да го оформя като предложение, защото противоречи на официално регламентираните класове. Но ако аз съм домакин на състезание с 12 участника unlimited, 3-ма 16J , и 2 пружинки, без колебание ще постъпя така: Всички ще се състезават заедно и при публикуване на резултатите просто ще махна буквите PCP пред клас unlimited. Така стреляхме Нощния ФТ и не видях някой "недоволен". Напротив - забавлявахме се чудесно. Срещу името на всеки участник е изписано с какво е стрелял и аз лично не познавам колега, който да му пука дали си е тръгнал от състезание с отличие, или не :). Важното е да сме заедно и ... пукотевица да има :rambo: !
 

bor1968

Потребител
valens1968 написа:
Трябва отделно класиране на дамите :rose:.
За съжаление традициите не са това, което бяха.
Не е нужно отделно класиране, но до скоро даваха поне по една грамота за най-добра жена стрелец. Даваха и за най-добър млад стрелец.
Според мен жените и децата трябва да се стимулират за да подкрепят хобито ни, да се ,,зарибяват" и да има приемственост.
Преди такива грамоти имаше, но от известно време и на националните надпревари лишаваме децата и жените от тях.
Може би и това е причината и участващите деца в състезанията да намаляват. Тази година в Русе и Ботево официално участва само моя син, а преди това във всяко едно национално състезание участваха и по няколко деца.
Една грамота струва стотинки, но носи някакъв стимул, а за децата и радост. Две грамоти повече едва ли биха натоварили бюджета на едно састезание ???
 

DANNY

Редовен Потребител
Някой трябва да ги мисли тия неща.... :mad:
Преди се наложи с Тихия да рисуваме 2 грамоти, че децата се разплакаха. :-\
А След като си получиха /мака и нарисувани/ грамотите, може да и видите физиономиите тук:
http://dinkataaa.snimka.bg/hobby/sofiya ... 6557.0.big



А за жените, какво да кажа...
...Единствения път в който на състезание съм имал повече точки от жената е тогава когато тя не дойде :-[
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
@bor1968; akrаba1
След юлското състезание от миналата година винаги имаме
празни грамоти точно за такива случаи.
При нас Мира обикновенно си печелише поне място за грамота.
А пък на това състезание бе малко глупаво от две жени да отличш
едната.
Ама вие по ги разбирате тия неща.
И тъй като постовете ви са в нашата тема ще се постараем да отчетем
тази градивна критика :bravo:
 

DANNY

Редовен Потребител
Поста ми е продължение на повдигнат въпрос!
Когато говоря за нещо то се отнася за бъдещето!
Нелепо е да си мислиш, че ще искам да се даде грамота със задна дата.
Трябваше ли да се пусне нова тема със заглавие "Грамоти за малки големи, ЗА или Против" !?
Обикновене става така, че след дадено състезание /или преди него/ винаги има обсъждане на някои организациони въпроси.
Извинявам се че ви загрозих тематаматаматамата....
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Малко неудобно ми става като чета последните постове, и понеже никой от домакините няма да сподели следния факт - споделям го аз: на това състезание всеки от участниците получи сувенир за спомен. Какъв беше сувенира: кой дошъл - видял :).
 

poacher

Потребител
Така като се замисля до момента преброих 9 жени от 5 града, които са се състезавали зачетно до момента в различни дисциплини.
(може и да са повече; по спомен го карам)
Ако някога имаме късмет да се съберат заедно, спокойно може да се даде грамота за най-добрата из между тях.
:rose:
А дечицата (момчета или момичета... без значение) да ги зарибяват татковците, да не се ослушват :p
 

bor1968

Потребител
simogg написа:
И тъй като постовете ви са в нашата тема ще се постараем да отчетем
тази градивна критика :bravo:
Това което съм написал не е критика, още по-малко към вашите състезания. Просто тема тръгна в тая посока и някой призова всеки да каже какво може да се направи, че срещите /по принцип, а не Софийските/ да станат по-привлекателни и по-масови.
Понеже предния ми пост не се отнася за срещите /състезанията/ организирани в София, моля да бъда извинен.

poacher написа:
А дечицата (момчета или момичета... без значение) да ги зарибяват татковците, да не се ослушват :p
Аз съм написал за зарибяване и понеже го приемам лично ще ти отговоря. Моето дете е от тези които най-често ходят по срещи и го прави все още с желание. Което ще рече, че е зарибено достатъчно.
Като чета поста ти си вадя заключения, че или се майтапиш, или и ти си от тези, които не желаят деца да им се пречкат по време на срещите ???. Всеки има право на мнение, но явно нашите в случая не съвпадат.
:cheers:
 

poacher

Потребител
Изобщо не се майтапя. Наистина призовавам всеки татко да си зарибява детето за спорта!!!
Аз не го правя, защото още не съм баща. Нямам нищо против децата, дори напротив!!!
Нещо криво си ме разбрал :'(
 
Нагоре