03.07-04.07 - FT Open SF50 + NFT "Бонсови поляни" - 11:00 ч.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Таксите във ФТКС и занапред ще са РАЗУМНИ!!!
Едва ли някой може да ни обвини във прекомерно високи такси,
които отблъскват рояците стрелци.
Но трябва да е и ясно, както и по-рано казах - състезанието не е стрелба в панаирдджийско
стрелбище, та да търсим точно тази масовост.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
soundmax написа:
Според мен е редно таксата да се завиши.
Всеки който отива на състезание ,по презумция ще похарчи пари за гориво, чашки, въздух, пържоли и други.
Едва ли на някого ще му е нанагорно да заплати примерно 15 или 20 лева , вместо 10 като се имат предвид другите разходи.
А по-този начин направо рояци от хора ще заприиждат, а и без това редките ми посещения ще станат още по-редки по-състезанията, не бих се сравнявал по-никакъв начин от към възможностите на повечето, но не бива и вие да приравнявате останалите спрямо вас ;)
Нека обаче включим и следната хипотеза: "Защо да участвам с такса 20лв. вместо 5лв., при положение, че нямам никакви шансове да взема първата награда или дори да се класирам в челната тройка?".
Тук е момента да кажа, че ако единия награден фонд и присъствието в крайното "официално" класиране е повода да ходим и участваме на състезания и събирания, то тогава не ни чака добро и перспективно развитие в бъдеще.
Някак си пак гледаме да се спасим поединично.
Въпреки горе казаното от мен, не бих се включил в този клас по самоицианитива, а мислиш ли и върху следната хипотеза - "защо да участвам и давам 20 лв, вместо нищо при положение че нямам никакви шансове ....." според мен тази хипотеза си и действа в момента, може и да не ти се вярва но аз съм на 100% сигурен че е така....не желаех да гоментирам но и грешно си ни разбрал като че ли идеята и по-никакъв начин не желая да я натрапвам, основното заради което пиша пак е тези 20 лв които споменаваш, пък и намеците за увеличаване н атаксите и преди е обсъждано мисля, не желая да се продължава в тази насока разговора затова просто не се съгласете с мен и това е ;) :cheers:

Цитираш мен, а отговаряш на казаното от LYNX!!!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Леле-малееееееее - де го чукнах де се спука :eek: ! Тя пак отишла на изуй-гащи работата. Никой ли не зацепва, че публикуваните от мен предложения касаят само и единствено организаторите на срещи. Тяхна работа си е дали ще си облекчат подготовката с един клас по-малко /в случай че няма необходимия брой заявки/ или ще карат както досега: и двама състезатели да дойдат - ще се състезават. А за таксите пък - съвсем си е тяхна работа.
В тази говорилня /то е ясно, че станах пишман дето повдигнах въпроса/ не ми остава друго, освен да споделя тоталното си възмущение към организаторите на Моргуля-Оупън: В това състезание беше демонстрирано отявлено пренебрежение към клас ППП - състезавах се сам, но ми дадоха само една грамота за Първо място. При положение, че ми се полагаха три - за Първо, Второ и Трето :mad:!
 

poacher

Потребител
Въпросът с таксите го разнищихте - "разумни" бе ключовата дума ;) Хем да не е подигравка за организаторите, хем да не отблъсква желаещите.

Въпросът с посещаемостта обаче мен повече ме тревожи. Ако не се лъжа на първата национална в Русе имаше над 90 души.
Такова чудо вече няма. Дори сега в София липсваха половината от домакините, което ме очуди ???
Сигурен съм, че всеки си има причини, но както и Божидар загатна преди малко - всичко е въпрос на приоритети ;)

Аз лично се надявам все така да се събираме и да стреляме, колкото повече хора, толкова по-добре.
Личните дразги (ако изобщо има такива) остават настрани при подобни мероприятия.
Поздрави!
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
А няма ли да е разумно, на който не му се плащат по-скъпи такси да отиде по-рано , да реди трасето и съответно заплаща половин или фиктивна такса....или никаква?
Така няма да има недоволни от таксите, даже напротив.
Подготовката на състезанието е доста непривлекателна работа и едва ли ще се натискат много хора да я вършат ;)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Понеже разгорялата се дискусия косвено касае и мен,реших да се включа,защото за мое огромно съжаление и аз не присъствувах.Jordanik ми е свидетел,че в петък се прибрах в София с желанието в събота да бъда на Бонсови поляни.Но не би.В съботата ми се наложи да търся лекар - какво да правиш - годините ми са малко повечко.Затова ме нямаше.Моля всички приятели за извинение.
Дали щях да се състезавам,не знам.На последък един ден стрелям както си мога,на другия - едвам улучвам мишената.Явно нещо не е наред.Да се надяваме,че ще се оправи.
Моля се да можем да се срещаме по-често,защото през последните две години намерих много приятели,които ценя много и държа на тяхната компания. :) :)
Май стана дълго и объркано,но общо взето това исках да кажа. :) :)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Според мен причината за слабата посещаемост на мероприятията(не визирам точно това) е недостига на парички. Не заради таксата. Лично за мен разходите за едно състезание отдалечено на 200-250 км с храната за два дена ми стъпват около 200 лв. Бензина го деля на едно. Точно преди това състезание ми се наложи да приведа парите за новата си придобивка и останах с пръст в уста. Казх си подобре да пропусна това състезание ама на следващото да се наредя и аз в "международния" клас.

П.С. Всеки си има оправдание сам за себе си, но в повечето случаи не е липса на желание, а липса на парички.
 

potrebitel 13

Потребител
И свободно време бих добавил....масова практика е вече да се работи и в Неделя и по празници :-\
 

tzocho

Потребител
Я, каква дискусия се оформила - като в Парламента ;). Без всякакви асоциации да влизам в ролята на адашката Цачева, да упражня малко парламентарен контрол ;) ;) ;)
Преди време тук във форума, поради умението на Архитекта да разпалва дискусии ;) се посчепкахме и то поради факта, че май не се разбрахме кой какво точно има предвид. Хареса ми каво каза тогава по този повод Симо, цитирам частично: Мисля, че намеренията и на двамата са ясни.
Последните постове просто още веднъж доказват, че готини хора които за съжаление не се познават лично, могат да не се разберат пишейки.Това му е лошото, че в написаното една запетая да сбъркаш и отиде та се не видя!
Извод- повече срещи и контакти. Това е доказано лекарство Наздраве!

Цялата тема: http://forum.airguns.bg/index.php?topic=842.30
Мисля, че в случая всеки сам може да си направи изводите и да се съгласи с верността му! Причината да споменавам този факт обаче е съвсем друга. Опита ми с практикуването на няколко хобита, ми показва следното - във всяко едно начинание има "луди", които за по-образно наричам хора-локомотиви. Тук визирам организаторите, благодарение на които се случат нещата. И слава богу, че ги има че ако всичко опираше само до такси, кандърми и т.н. щяхме само да си чешем езиците тука.
Не съм член на асоциацията, но уважавам труда им и се чуствам морално задължен да спомагам с каквото мога влака да върви напред. Що се отнася до това защо били малко вагоните, сигурно си има причини и не ми се влиза в полемика. Божидар е прав в това, че всеки неучастващ ще ги намери за пред себе си. Това не оправдава липсата на позиция! Поста на ininia по-горе потвърждава точно обратното. Ще завърша само стова, че именно на това мероприятие се запознах с този подстрекател Архитекта ;) и само факта, че при мен нещата ставаха в последния момент и накрая окончателно се провалиха откъм участие не ми позволиха да го разконспирирам както трябва :cheers: :crazy: :cheers:. И то най-малкото защото и аз съм фен на ППП ^-^
Аде стига толкова, че ще излизам в парламентарна почивка ;) ;) ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Моля домакините за извинение - неволно предизвиках сериозно отклонение от темата. Предложенията, които споделих, се родиха от група състезатели /сред които и редовни организатори на срещи/ именно на тази среща и затова си позволих да отворя тази приказка тук. Но като сме почнали - по-добре да стигнем до някакви общи и полезни за всички изводи. Моето мнение:
1. Считам, че посещаемостта на мероприятията е повече от нормална за днешната действителност. Когато са се събирали по 90 души на Национална среща мероприятията в годишния календар са били в пъти по-малко. През настоящата година постоянно се редуват Национални и Регионални-Оупън мероприятия. А кервана, който ги посещава увеличава своята численост с много по-бавни темпове отколкото темпа на нарастване броя на състезанията. Колкото по-често са мероприятията - толкова по-голям е риска от недостатъчна посещаемост.
2. Всеки организатор знае, че разходите по конкретно мероприятие са константа. И 30 и 15 гости да дойдат - разходите са едни и същи, но във втория случай тяхната възвращаемост пада наполовина.
3. Коментираха се някои хипотетични детайли относно моето предложение за раздел "контролен" - относно таксите. Затова уточнявам виждането си : ако бъдещи организатори приемат това предложение - нека в този раздел да се участва с пълната такса, обявена за състезанието. Съображенията на fatalen са основателни.
4. Като цяло считам че общоприлаганите за тази година такси от 10 лв. са оптимални към настоящия момент.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
poacher написа:
Въпросът с посещаемостта обаче мен повече ме тревожи. Ако не се лъжа на първата национална в Русе имаше над 90 души.
Такова чудо вече няма. Дори сега в София липсваха половината от домакините, което ме очуди ???
Сигурен съм, че всеки си има причини, но както и Божидар загатна преди малко - всичко е въпрос на приоритети ;)

:cheers:

Добри,
домакините които стрелят ФТ не са толкова много и всички имат основателни причини:
- Светльо (sdman) си продаде всички пушки. Остана му само КНО. Предложи да заплати двойна такса и да стреля с него само нощно, но аз не се съгласих (ще разберете защо по-надолу).
- Рашко имаше неотложен служебен ангажимент. Иначе за нищо на света не би изпуснал удоволствието да се поокаля като реди трасе, а после и да отстреля петдесетина мишенки. Обеща да се реваншира с бира (още чакаме).
- Рачо (lynx) въпреки, че е от София още не мога да го определя към домакините на ФТ състезание.
- Даниел (Akraba1) ми е сърдит защото го навиках по телефона за писане по теми засягащи ФТКС. От тогава не посещава наши мероприятия и е преотстъпен на Пловдивската група.
- Милен и Мира които иначе са членове на клуба, имат много силно изразено чувство за безопасност и не стрелят на опасни трасета. За това в петък към 20-21ч. минаха на испекция, дойдоха и в събота преди състезанието за да огледат да не би да са пропуснали нещо в тъмното и след като направиха необходимите за доказателства снимки се оттеглиха.
Мисля,че всички отсъстващи имат уважителни причини и не бива да им се сърдим.
 

lynx

Редовен Потребител
Моето отсъствие беше поради: .....както казват водолазите "останах без въздух".
Втората причина за да не дойда като кибик , е че мързела е доста по-силен от мен на моменти.
И третата също сериозна причина е, че на миналото състезание като видях на Божидар изрядно изрязаните нови мини-мишенки и си представих какво бих причинил на тези бижута с моята Полу-Суматра, макар и отслабена :pardon:
 

poacher

Потребител
Симо, не се сърдя на никого, спокойно :) Просто ми се искаше да сме по-многобройна компания :cheers:
 

Propar

Потребител
simogg написа:
poacher написа:
Въпросът с посещаемостта обаче мен повече ме тревожи. Ако не се лъжа на първата национална в Русе имаше над 90 души.
Такова чудо вече няма. Дори сега в София липсваха половината от домакините, което ме очуди ???
Сигурен съм, че всеки си има причини, но както и Божидар загатна преди малко - всичко е въпрос на приоритети ;)

:cheers:

Добри,
домакините които стрелят ФТ не са толкова много и всички имат основателни причини:
- Светльо (sdman) си продаде всички пушки. Остана му само КНО. Предложи да заплати двойна такса и да стреля с него само нощно, но аз не се съгласих (ще разберете защо по-надолу).
- Рашко имаше неотложен служебен ангажимент. Иначе за нищо на света не би изпуснал удоволствието да се поокаля като реди трасе, а после и да отстреля петдесетина мишенки. Обеща да се реваншира с бира (още чакаме).
- Рачо (lynx) въпреки, че е от София още не мога да го определя към домакините на ФТ състезание.
- Даниел (Akraba1) ми е сърдит защото го навиках по телефона за писане по теми засягащи ФТКС. От тогава не посещава наши мероприятия и е преотстъпен на Пловдивската група.
- Милен и Мира които иначе са членове на клуба, имат много силно изразено чувство за безопасност и не стрелят на опасни трасета. За това в петък към 20-21ч. минаха на испекция, дойдоха и в събота преди състезанието за да огледат да не би да са пропуснали нещо в тъмното и след като направиха необходимите за доказателства снимки се оттеглиха.
Мисля,че всички отсъстващи имат уважителни причини и не бива да им се сърдим.


'' когато човек иска да свърши дадена работа той търси начини,
а когато не иска да я свърши- търси причини ''


Това е в подписа на наш колега , и важи с пълна сила .


П.П. Прочетох , че ще е добре да се дават мнения , а не да си траем .
 

ангел иванов

Потребител
valens1968 написа:
Според мен причината за слабата посещаемост на мероприятията(не визирам точно това) е недостига на парички. Не заради таксата. Лично за мен разходите за едно състезание отдалечено на 200-250 км с храната за два дена ми стъпват около 200 лв. Бензина го деля на едно. Точно преди това състезание ми се наложи да приведа парите за новата си придобивка и останах с пръст в уста. Казх си подобре да пропусна това състезание ама на следващото да се наредя и аз в "международния" клас.

П.С. Всеки си има оправдание сам за себе си, но в повечето случаи не е липса на желание, а липса на парички.
Колеги,каквото ида си говорим,колегата е абсолютно прав, за повечето от нас,това е голата истина. :(.
Дано да дочакаме по-добри времена. И не е нужно да нагнетяваме допълнително и излишно напрежението.
Мир да има.
 

DANNY

Редовен Потребител
Незнам Симо от къде и как си е съчинил причините, НО моите нямат нищо общо /или поне са незначителната час/ с изложените от него!


-------------едит--------------
Забравих да добавя, че за сега да ме преотстъпва на когото и да е има право само жена ми и то с изричното ми съгласие :p
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Да се върнем към състезанието:
Поздравления към дамите ни vita и Мария за страхотната им стрелба и проявената мъжка издържливост в безкомпромисното им участие и в трите кръга на стрелбите :bravo:!
Благодаря на Митака и Цочо за подкрепата на клас ППП :cheers:! Резултата на Митака е впечатляващ: почти всичките му точки бяха от безпощадно гътнати мишени в дистанциите 40-50м. Препоръчвам му да свали прострелката от 50 на 30м и да се оборудва с по-голям зуум. И да посещава и извънсофийските състезания, разбира се :rambo: :cheers: !
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Отново си прав Пламене!
И салатите им бяха на ниво и стрелбата!
Имат състезателен хъс и точно око.
В скоро време ще трябва да се съобразяваме с тях :exclaim:
С дамите де ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
simogg написа:
Отново си прав Пламене!
И салатите им бяха на ниво и стрелбата!
Имат състезателен хъс и точно око.
В скоро време ще трябва да се съобразяваме с тях :exclaim:
С дамите де ;)

Трябва отделно класиране на дамите :rose:. Да не ни притесняват с тези резултати и да не ни надстрелват ;). Поне да не личи толкова много :p
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Отделен клас, ама .... тогава сами ще си ядат и салатите дамите :write: ! Пък вие ... лапайте холестеролни пържоли ;) !
 
Нагоре