03.07-04.07 - FT Open SF50 + NFT "Бонсови поляни" - 11:00 ч.

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@soundmax: Не акцентирах на това, защото мислех че се подразбира. Точно това имах предвид - в раздел "контролен" да могат да участват всички с всякакви пушки, с цел контрол на личната стрелба и подкрепа на мероприятието. Наистина почти винаги има колeги, които си носят пушки, но стигат най-много до зоната за прострелка защото им е първо участие в среща и просто се въздържат да се пуснат в надпреварата :).
Относно таксата - този въпрос е изцяло приоритет на организаторите.
 

DANNY

Редовен Потребител
Архитекта написа:
@soundmax: Не акцентирах на това, защото мислех че се подразбира. Точно това имах предвид - в раздел "контролен" да могат да участват всички с всякакви пушки, с цел контрол на личната стрелба и подкрепа на мероприятието. Наистина почти винаги има колeги, които си носят пушки, но стигат най-много до зоната за прострелка защото им е първо участие в среща и просто се въздържат да се пуснат в надпреварата :).
Относно таксата - този въпрос е изцяло приоритет на организаторите.


;) ;) ;)
Направете тогава калс "новобранец" -до 3 официални състезания не му се взима такса /освен ако той сам не пожелае да я даде/
-До 3 официални състезания не влиза в класиране, не му се зачита време, не му се прави стартов картон. /освен ако той сам не пожелае, като изпълни точка 1/ ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@akraba1: Не разбирам какво искаш да кажеш? Какво нелогично има в това да се даде възможност за платено минаване по трасето с контролен характер? И за организаторите добре - един участник повече, и за участника добре - ще се пусне по реално трасе. Ами представи си, че отиваш на състезание, в което има само 3-ма участника в 16J. Т.е - няма да се стреля отделно клас "международен". Ти ,примерно, не искаш да се състезаваш с 16J пушка в клас unlimited. Но ти се ходи на срещата. Отиваш и си стреляш пълноценно в раздел "контролен". От това по ясно - не виждам как да поясня предложението си. Категорично считам, че е редно да се придържаме към общоприетите цифри за минимален брой състезатели, които цитирах в поста с това предложение. И умишлено не споменах, че такива са цифрите от регламентите на БАФТ, защото БАФТ е само един от организаторите на текущи състезания. Но цифрите са съвсем логични за нашата действителност :).
 

DANNY

Редовен Потребител
Няма нищо не логично, смея се защото и аз станах кръстник на клас стрелци "новобранец" ;) като в казармата :rambo:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
akraba1 написа:
Обикновено таксата покрива не разноските по наградния фонд а по-скоро това, че някой е подготвил и редил трасето.


Напълно невярно :exclaim: :exclaim: :exclaim:
Таксите до момента са покривали само и единственно наградния фонд и то само част от него.И нуждата от спомагателен инвентар :exclaim:
А това са колчета хартиени мишени, ленти и т. н.
 

lynx

Редовен Потребител
....и аз точно на това се учудих. ???
Като знам колко пари събират фирмите които изработват грамоти, купи и други и все съм се чудил как достигат парите от "такса за участие" , за да се вържат сметките.
А и другия описан инвентар си струва пари, не е даденост.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
В предложенията ви има смисъл.
Едва ли таксата за участие е била спънка за някого,
но сте прави че човек който за пръв път е стъпил на трасто
може би трябва да мине по облекчен режим.
И все пак това не е панаирджийско стрелбище и не можеш да пуснеш всеки
на когото му скимне да стреля да участва даже и да си е платил не една ,а десет такси.
Все пак има правила , коит трябва да се спазват.



От предложенията на Ахитекта-
4. Към това наше предложение допълвам и нещо от мен: Да се даде възможност за стрелби в клас "контролен" /така ми хрумна да го нарека /. Т.е - публикувано е, че на насрочено състезание няма да има клас ППП, но на мен ми се ходи. Отивам, плащам си таксата /пълна или облекчена, по преценка на организаторите/, включват ме в тройка, дават ми протокол и си стрелям зачетно заедно с приятелите. Резултата ми се публикува в клас "контролен" и не участвам в класирането. Ако си седя в къщи - нито ще дам скромен принос към бюджета на състезанието, нито ще се видя с колегите, нито ще се възползвам от подреденото състезателно трасе .


Да това е добро и би трябвало да го прилагаме.
А понякога точно така и си става.
Митака често е стрелял точно по този начин.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
soundmax написа:
Относно клас контролен, имам и аз едно предложение тъй като хорта които участват в този клас (който всъщност не и клас) няма да се състезават реално и няма да получават никаква награда или грамота, и таксата да е по-малка по-този начин може и други колеги да се решат да се престрашат да участват и да се пробват за да усетят тръпката пък и да стрелят ако ще и с ПЦП. Защото не знам какъв ще е смисъла да се казва контролен ако вътре ще са пак само пружинки, всеки път като съм бил на състезание се е случвало да идват нови колеги само да гледат 1-я път (май си ге бе шубе ;) :crazy:), вместо срещу символична такса да се пуснат и те и да се пробват по мишените без класиране, може пък и обичайните кибици да се размърдат знае ли се ;) Или пък ако има 2-дневно състезание а някой може само единия ден да седи да не се колебае има ли смисъл да участва или не ....надявам се че схванахте за какво говоря, просто и аз подхвърлям нещо като идейка. :cheers:

Нека обаче включим и следната хипотеза: "Защо да участвам с такса 20лв. вместо 5лв., при положение, че нямам никакви шансове да взема първата награда или дори да се класирам в челната тройка?".
Тук е момента да кажа, че ако единия награден фонд и присъствието в крайното "официално" класиране е повода да ходим и участваме на състезания и събирания, то тогава не ни чака добро и перспективно развитие в бъдеще.
Някак си пак гледаме да се спасим поединично. :stop:


akraba1 написа:
Обикновено таксата покрива не разноските по наградния фонд а по-скоро това, че някой е подготвил и редил трасето.

Доколкото знам, до момента такса "подготовка на състезанието" и такса "редене на трасе" не е била калкулирана или изплащана на който и да било под каквато и да е форма!!!
 

DANNY

Редовен Потребител
Много добре знаеш какво искам да кажа!
Но ако трябва да го перефразирам е, че тези пари не стигат за Награден Фонд!
Никъде не съм споменавал за каквито и да е други такси или раздаване на пари под масата за каквото и да е!
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
То и без това темата отиде на мамината си. :-\
Абе не знам как се разходват таксите събирани от ФТКС за участие в състезания, но гледам че бая класни пушки и оптики си накупиха! :quiet: :D ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
MAD MAX написа:
То и без това темата отиде на мамината си. :-\
Абе не знам как се разходват таксите събирани от ФТКС за участие в състезания, но гледам че бая класни пушки и оптики си накупиха! :quiet: :D ;)

Прав си! Иначе щяха да са повече.
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен е редно таксата да се завиши.
Всеки който отива на състезание ,по презумция ще похарчи пари за гориво, чашки, въздух, пържоли и други.
Едва ли на някого ще му е нанагорно да заплати примерно 15 или 20 лева , вместо 10 като се имат предвид другите разходи.
А когато състезанието е двудневно, разходите са доста по-големи.
 

DANNY

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
Абе не знам как се разходват таксите събирани от ФТКС за участие в състезания, но гледам че бая класни пушки и оптики си накупиха! :quiet: :D ;)


....и във Варна :yes:

1+1=2
 

lynx

Редовен Потребител
ЕТ "Сий Уолфс-Макси....." ;)
Ето от къде дойдоха толкова много хубави пушки в нечия колекция ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Според мен е редно таксата да се завиши.
Всеки който отива на състезание ,по презумция ще похарчи пари за гориво, чашки, въздух, пържоли и други.
Едва ли на някого ще му е нанагорно да заплати примерно 15 или 20 лева , вместо 10 като се имат предвид другите разходи.

А според мен е нормално (редно) да ходят повече хора по мероприятия. Таксите почти винаги влизат в сметките на евентуалните участници за съжаление. Никой организатор не е и няма да забогатее от такива състезания! И не това е идеята.
Вероятно има причини, поради които посещаемостта не е голяма. Но това с гадаене не става! Сигурен съм, че сред нас има много хора, които мислят по този начин и това е немалка част от причините, поради които е ниска посещаемостта. Трябва споделяне на мнение и позиция, а не негласното отсъствие от мероприятието. Всеки може да каже "майната му" и да не ходи никъде, оставайки си в къщи и стреляйки на близката поляна или в гората! Но това си е оправдание за пред самия него, ако наистина го влече да посещава такива събития. И причините от сорта на лични отношения с някой от присъстващите. Това, че си се карал или не ти е приятен някой, не е причина да не присъстваш! Напротив!!! Казваш "майната ви и на вас". Или вероятно чака да се случи точно това, което той иска да вижда и да се случва и чак тогава да практикува хобито си с хора, които споделят неговите интереси. Да не забравяме, че тези събирания и организации се правят с и от хора, а не от един, двама или дори трима човека.
Каквато и амбиция и ентусиазъм да има човек, то той рано или късно си дава сметка, че не си заслужава тичането, подготвянето и реденето, за да участват 5-10 човека. Примерите са много!!! Надявам се да няма нови такива.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен е редно таксата да се завиши.
Всеки който отива на състезание ,по презумция ще похарчи пари за гориво, чашки, въздух, пържоли и други.
Едва ли на някого ще му е нанагорно да заплати примерно 15 или 20 лева , вместо 10 като се имат предвид другите разходи.
А по-този начин направо рояци от хора ще заприиждат, а и без това редките ми посещения ще станат още по-редки по-състезанията, не бих се сравнявал по-никакъв начин от към възможностите на повечето, но не бива и вие да приравнявате останалите спрямо вас ;)
Нека обаче включим и следната хипотеза: "Защо да участвам с такса 20лв. вместо 5лв., при положение, че нямам никакви шансове да взема първата награда или дори да се класирам в челната тройка?".
Тук е момента да кажа, че ако единия награден фонд и присъствието в крайното "официално" класиране е повода да ходим и участваме на състезания и събирания, то тогава не ни чака добро и перспективно развитие в бъдеще.
Някак си пак гледаме да се спасим поединично.
Въпреки горе казаното от мен, не бих се включил в този клас по самоицианитива, а мислиш ли и върху следната хипотеза - "защо да участвам и давам 20 лв, вместо нищо при положение че нямам никакви шансове ....." според мен тази хипотеза си и действа в момента, може и да не ти се вярва но аз съм на 100% сигурен че е така....не желаех да коментирам но и грешно си ни разбрал като че ли идеята и по-никакъв начин не желая да я натрапвам, основното заради което пиша пак е тези 20 лв които споменаваш, пък и намеците за увеличаване на таксите и преди е обсъждано мисля, не желая да се продължава в тази насока разговора затова просто не се съгласете с мен и това е ;) :cheers:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Разгадаха ни че сме комбина, ама кво да направим...............

Сега сериозно - не е моя работа много да коментирам - всеки организатор има право сам да си определя таксите, но си давам сметка, че вероятно баланса между разходи които трябва да се покрият по състезанието/организацията от една страна а от друга възможността на желаещите да участвуват да я платят, е деликатен. Хем материалната база трябва да се развива(мишени, ленти, колчета, диоди, награди и какво ли още не), хем макар да съм донякъде съгласен с Линкс не можеш да сложиш някоя такса която ще е направо стоп за желаещите. За съжаление сме в БГ и нещата на тоя етап не са розови. Хем с трици маймуни не се ловят, хем с оглед популяризирането на хобито не можем и не бива да го превърнем в спорт само за финансово задоволени(то и никога не се знае докога). :yes:
 
Нагоре