03.07-04.07 - FT Open SF50 + NFT "Бонсови поляни" - 11:00 ч.

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Позволявам си една вметка - Рауха на Светльо (Akela1) е в 4.5 а не 5.5 както е написано в класирането. Освен ако мръсника не го е сменил без да каже. ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
MAD MAX написа:
Позволявам си една вметка - Рауха на Светльо (Akela1) е в 4.5 а не 5.5 както е написано в класирането. Освен ако мръсника не го е сменил без да каже. ;)

Корегирано. Грешката е моя.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
MAD MAX написа:
Позволявам си една вметка - Рауха на Светльо (Akela1) е в 4.5 а не 5.5 както е написано в класирането. Освен ако мръсника не го е сменил без да каже. ;)
Ми той -Рауха ве4е не е на Светльо. Продадох го по негова молба.
Ще минава изцяло на 16дж. та събира пари за Файнверкбау.
Остават Дианката и Талона.
Така 4е ако има интерес на ЛС.
Суматрата сам ще си я продава :p
 

Propar

Потребител
БЛАГОДАРЯ на организаторите и присъствалите за положения труд :bravo:. Много добре подготвено трасе . За новите мишенки адмирации - супер са . Очаквах по вече учасници от Софийската група ???. Все пак се организира в София и от групата . За bateiav4o той си знае :quiet: / обещах му да НЕ го пропусна в поста си ;) /. Съжелявам че неможах да взема една от чудесните награди , но затова си откраднах два кърлежа за Русе :lol: ;) :lol:.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Не е тук мястото, но Дианката заминава за Пловдив.
Опаковам я и утре рано я изпращам :)
Айде остана Талона!
Който го е пипнал знае за какво става въпрос!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
След шестчасова битка с технически поражения най-после имам достъп до мрежата. Считам, че тази среща заслужава един по-обстоятелствен разказ, в духа на божовото описание за състезанието в Морско, адресиран най-вече към неприсъствалите. Предполагах, че домакините ще си уредят "по софийски" с Националния метеорологичен център хубаво време, с което после да се фукат в темата. Но не предполагах, че ще имат толкова яки връзки, та да уредят гръмотевица в Търново, която по време на срещата ми е изпържила 2 лан-карти и един принтер! Усетили са явно, че имам намерение да споделя истината за това мероприятие и с този вандалски акт спечелиха време да се понатрупат постове с похвали и задоволство. Ето истината:
Това беше най-скучното мероприятие, на което съм присъствал. Всичко беше обичайно и познато, включително и евтините опити да се внесе някакво разнообразие, в които лесно прозираше единственият мотив - максимално затруднение и тормоз за гостите с цел обичайните и фатално предопределени плакети за лауреатите да си останат във витринката на ФТКС! Случката се състоя край една от обичайните бонсови поляни. С обичайната си точност организаторите прекъснаха сладката ни приказка и ни изръчкаха по калта надолу в джунглата към трасето, подредено с обичайния им ентусиазъм посред петъчния дъжд. В условията на пълен сумрак и 90% влажност ни казаха: "Ей тук са позициите, а ей там напред някъде край жълтите табелки търсете мишените. И по-експедитивно ги търсете, че сме ви закачили хронометри : 3 мишенкен - 3 минутен ! Кой видял гадинката - видял!" И почваме ние да се дзверим през оптиките и какво да видим: нов модел състезателен инвентар, "олекотени и модерни" мишени с умалени щитове. Тъй ни казаха, ама... не на мен тия: и малките деца знаят, че като намалиш диаметъра на една дупка в метала - не намаляваш, а увеличаваш теглото на щита. А те взели, че умалили дупките наполовина, че и повече, на сума ти мишени, че и ни вземат за канарчета с този нагло нелеп аргумент. Преглътнахме го и това, но провокационния тормоз върху гостите едва сега започваше: Започнахме да откриваме в оптиките си от гнусни по-гнусни твари - бухали, прилепи и жаби с 15мм дупки трябваше да бъдат точно отстреляни от дистанции 8-20м. Е - как да не се стресира един неподготвен гост от тази гледка?! И за да бъде още по-голям стреса за стрелците - жабите нагло показваха среден пръст, и то с долния си десен крак! Освен да се дразни стрелеца, ами още да се разсее докато се чуди - що пък с долния крак ?!. Явно 30-кратното повторение на този кошмар се беше сторило на домакините недостатъчна гаранция за нашия провал, затова обичайната бройка мишени беше увеличена до 50. Някои от състезателите заподозряхме уловка в този необичаен факт и за всеки случай се подсигурихме срещу дисквалификация - сваляхме само до 30 мишени в кръг. Видно от награждаването опасенията ни се оказаха неоснователни, ама ... знае ли човек ?!
Нищо ново и в извънстрелковото време - обичайните провокативни действия на домакините продължиха: Ескадрили от скакалци затрудняваха окриването и достъпа до автомобилите ни. Под предтекст да почерпят с пържоли и ребърца организаторите раздухаха пушилка от специално позиционирано огнище, с което хем ни подлютиха очите преди нощния ФТ , хем изгониха комарите от тяхната палатка към нашия палатков лагер!
Вече бяхме подготвени за всякакви изстъпления и без всякаква изненада приехме "изненадата" за Нощния ФТ - мишени без светодиоди! Казват ни: "Позициите нали ги видяхте къде са - ами някъде напред трябва да има табелки, а край тях сигурно има и мишени. Светете и се оправяйте!" И понеже усетиха, че разгадавам успешно провокациите им, домакините ми спретнаха персонален номер за нощните стрелби: Симо взе без разрешение Дианата-еъркинг на Акела с мотив, че искал да ми прави компания с пружинка. Със същия "мотив" фалшифицира жребия и се "падна" в една тройка с мен. Целта на тази провокация беше да ме бие с пружинка на нощния ФТ, та да си легна още по подтиснат след първия състезателен ден, да сънувам прилепи, жаби и нули, и на втори кръг да предизвиквам само кръгови движения с химикалката по протокола!
Това бяха последните ни мъки за този състезателен ден и към 2.00 ни оставиха на мира да си допълзим до палатките.
Нищо необичайно не се случи и във втория кръг - обичайно уреденото приятно слънце, което разбира се огряваше понякога през клоните табелките но ... не и мишените до тях! Избутахме и тази петдесетка и обичайно експедитивните домакини почти веднага приключиха с обработката на резултатите. В обичайно тържествена обстановка бяха раздадени обичайните дипломи и обичайно красивите плакети на ФТКС. Благодарихме на домакините и си тръгнахме с обичайното: "До нови срещи!"
Това е истината за тази обичайна и скучна среща. Единствено необичайно ми е едно нещо: Защо след толкова мъки и скука ми се ще ... в бъдеще пак да има повод да дойда и да се помъча и поскучая заедно с вас, колеги от ФТКС :bravo: :cheers: !

Завършвам този разказ с една препратка към първата ни за тази година ФТ среща в Търново. Пред стрелковия комплекс имаше надпис: "Стрелковият спорт е интересен, защото предлага възможности за безгранично усъвършенстване". Трасето на SF50 ни показа, че възможностите да бъдат затруднени ФТ състезателите наистина са безгранични. И че Фийлд Таргет наистина е много интересен и перспективен стрелкови спорт :rambo: !


 

GTD

Потребител
само едно уточнение. Влажността не беше 90 % а около 65-72% (проверено) ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Симо, продаваш ли ? Продавай , продавай, пък в петък ще си поговорим по въпроса - какъв брокер си се извъдил :mad: :no:.
Ама и аз не си тръгнах първата вечер с Валтера и Щаера :wall:
А пък за не знам защо, Мария ми се обади преди малко и съскащо през зъби ме попита как може да те намери и че тръгвала от Варна насам, за да проверяла сама точно къде и е пушката (Талона ), кой и как го съхранява , и кой правил някакви опити за продажба. Честно да ти кажа от гласа и тръпки ме побиха и няма как и дадох твоите координати ( мен не ме знае къде съм ) . Моля се да успеем да се видим в петък.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
fatalen написа:
GTD написа:
само едно уточнение. Влажността не беше 90 % а около 65-72% (проверено) ;) ;)

Който спи до късно, грешна информация добива ;) ;) ;)
Сутринта си беше 90%

Не бе, той колегата е имал предвид алкохолни градуси. :D ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Akela1 написа:
Симо продаваш ли ? Продавай , продавай пък в петък ще си поговорим по въпроса - какъв брокер си се извъдил :mad: :no:.
Ама и аз не си тръгнах пръвата вечер с Валтера и Щаера :wall:
Ам че продавам я, нали така се разбрахме!
Само че за талона искат и бутилката със зарядната. Кво правим?
 

jost70

Потребител
ФТКС
Моля да ме извините ,но едва днес остана време за малко снимки . Малко ме е срам да пускам снимки след тези на колегата Акела :-[
но това е по-различен апарат и поглед на тези страхотни три дни . За мен беше изключително приятно да се запозная с много нови приятели
и да видя тези с които се позабравихме :D Резултата ми е повече от лош ,но сърце да е широко , ще има по-добри дни!
Ето и обещаните снимки:
[url=http://jost70.snimka.bg/hobby/ft-sofia-03-04-07-2010.515483.19507976]http://jost70.snimka.bg/hobby/ft-sofia- ... 3.19507976[/url]
:cheers:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Колеги,
Заклевам се, че към Архитекта имам само едно прегрешение и при това сериозно.
Почти не му оставих време да си простреля сериозно пушката първия ден и това се отрази на резултатите.
За втория ме издебна, стана по-рано и почти нагласи Софийската крива.
 
A

Anonymous

Гост
Броите и талона за продаден.Аз си имам бутилки и зарядна. ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Освен описаните от мен "обичайни" неща, на това състезание се случи и нещо наистина обичайно - за известно съжаление на участници и организатори в клас ППП се включихме обичайно малко състезатели - 3-ма. Домакините бяха категорични - подготвен е награден фонд и състезание в ППП ще има. След закриване на срещата отворихме приказка за съдбата на пружинния клас и в кратка дискусия с колегите Simogg, fatalen, Akela1 и mmst-Тишо стигнахме до следните изводи, които обобщавам като препоръка към бъдещите организатори на състезания:
1. Почитателите на пружинните пушки сред нас не са малко, но почти всички са "алтернативни" почитатели - т.е. поддържат и ПЦП пушки. Хардлайнерите спрингъри, които се състезаваме твърдо само в този клас, се броим на пръстите на една ръка.
2. Състезателните трасета стават все по-дълги и трудни и логично се налага тенденцията "един състезател - един клас". Писано или неписано в регламента - просто е нелогична хамалогия да се препуска два пъти по трасето. Оттам и съвсем логично "алтернативните" почитатели на ППП избират да се състезават в ПЦП и клас ППП "увисва".
3. Стигнахме до следния извод: Състезания в клас ППП да се провеждат при едно от следните две условия:
І. При предварително подадени заявки за участие към организаторите в срок определен от тях. При наличие на 5 и повече заявки се насрочва състезание. До 9 състезатели се отличава само първо място. При 10 и повече състезатели - 1,2 и 3-то място. / Срещата в Търново доказа, че и у нас може успешно да се приключи събиране на заявки дори и две седмици преди състезание /.
ІІ. При организиране на състезание само в клас ППП. Т.е. - организатор да инициира среща само за пружинки.
4. Към това наше предложение допълвам и нещо от мен: Да се даде възможност за стрелби в клас "контролен" /така ми хрумна да го нарека /. Т.е - публикувано е, че на насрочено състезание няма да има клас ППП, но на мен ми се ходи. Отивам, плащам си таксата /пълна или облекчена, по преценка на организаторите/, включват ме в тройка, дават ми протокол и си стрелям зачетно заедно с приятелите. Резултата ми се публикува в клас "контролен" и не участвам в класирането. Ако си седя в къщи - нито ще дам скромен принос към бюджета на състезанието, нито ще се видя с колегите, нито ще се възползвам от подреденото състезателно трасе :).
 

tzocho

Потребител
[sup]...
4. Към това наше предложение допълвам и нещо от мен: Да се даде възможност за стрелби в клас "контролен" /така ми хрумна да го нарека /. Т.е - публикувано е, че на насрочено състезание няма да има клас ППП, но на мен ми се ходи. Отивам, плащам си таксата /пълна или облекчена, по преценка на организаторите/, включват ме в тройка, дават ми протокол и си стрелям зачетно заедно с приятелите. Резултата ми се публикува в клас "контролен" и не участвам в класирането. Ако си седя в къщи - нито ще дам скромен принос към бюджета на състезанието, нито ще се видя с колегите, нито ще се възползвам от подреденото състезателно трасе :).
[/quote][/sup]

+1
За мен на този етап съзтезателния момент е на заден план и ФТ e по-скоро хоби, експеримент и срещи с чудесни хора. Подкрепям напълно. :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Относно клас контролен, имам и аз едно предложение тъй като хорта които участват в този клас (който всъщност не и клас) няма да се състезават реално и няма да получават никаква награда или грамота, и таксата да е по-малка по-този начин може и други колеги да се решат да се престрашат да участват и да се пробват за да усетят тръпката пък и да стрелят ако ще и с ПЦП. Защото не знам какъв ще е смисъла да се казва контролен ако вътре ще са пак само пружинки, всеки път като съм бил на състезание се е случвало да идват нови колеги само да гледат 1-я път (май си ге бе шубе ;) :crazy:), вместо срещу символична такса да се пуснат и те и да се пробват по мишените без класиране, може пък и обичайните кибици да се размърдат знае ли се ;) Или пък ако има 2-дневно състезание а някой може само единия ден да седи да не се колебае има ли смисъл да участва или не ....надявам се че схванахте за какво говоря, просто и аз подхвърлям нещо като идейка. :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
shstanchev написа:
Аз не съм "хардлайнер спрингър"
от скоро съм в хобито година и малко отгоре... Имах АТ44 и го продадох...
и си купих Диана 56 ТН...
просто пружинната пушка си е пружинна
така че като набера още малко опит и смелост ще се появя и аз по състезанията
!!! не бързай да отписваш клас ППП :yes:

Писах го на Архитекта... пиша го и на теб Цочо ! Недейте така бе хора! Моля ви се! Защо бързате да отписвате клас ППП ???
а състезание винаги трябва да има. То иначе си стреляме начесто.... но стане ли състезание друго е чуството.
 

DANNY

Редовен Потребител
Обикновено таксата покрива не разноските по наградния фонд а по-скоро това, че някой е подготвил и редил трасето.
 
Нагоре