Чешка пушка на фирмата taipan избрана за пушка на 2022 год.

MALIN

Потребител
Колеги няма ли кой да внесе най-после в българия това бижу

TAIPAN VETERAN TACTICAL STOCK само за 516 евроScreenshot_20220919-201510.png
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Тайпана е украинско изделие. По разбираеми причини, в момента едва ли произвеждат ВО. И преди износа за ЕС беше много труден, сега е направо невъзможен.
За да може да се продава в ЕС, и да е що годе конкурентно, чехите преди време им помогнаха да се внесат чаркове за определени бройки, слагаха им чешки цеви и ги сглобяваха и продаваха като мейд ин ЕУ.
Пробвал съм тогавашните им изделия лично там, ама не ме впечатлиха. А ми се вижда, че разликата с това изделие е само приклада. Той дървеният им преди беше много "дървен".
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Какво ти пречи да си я поръчаш от Балистас (когато я имат налична) или друг сайт?
 

MALIN

Потребител
Свързах се днес с балистас казаха че на физическо не могат да пращатсамо ма търговец който внася въЗдушни пушки

Между другото е толкова добра че е избрана за въздушна пушка на 2022 год
С най добър спусък
И цилиндър 300 бар
В момента ги произвежда чешката фирма тайпан
И с тях гиворих.казаха да се обурна към дилъри в европа че те от завода не продават
Дилърите пък пращат само на търговци????
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Чак пък пушка на 22 година....кой и къде я класирал?
И тая цена незнам колко е реална дето си показал,по евтина от турска заготовка,обикновенно като съм ги гледал са около 1300-1600€
Ето ти за сравнение,тая точно я няма,ама едва ли е с по различна цена
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Ама това, което и автора на темата показва и човека преди мен, не е пушка, а само шаси/приклад, затова цената е такава.
Вярно,че е така,ама кой да чете какво пише точно на снимката
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Демек старото железо да му сложиш нова дрешка. А пък на самото желязо дори и без приклад цената си му е висока.
Старата концепция, със зареждане отзад, да дадеш 1600 евро, че и за нов приклад да донадиш....
ПП. Погледни фирмата която стои най-отдолу на страницата на балистас и фирмата на Тайпан??? Както споменах, едни и същи са хората, познавам Мартин от 10 години(предишния му магазин/склад беше на 80 м от JSB), но подобна сума, бих инвестирал в някое от пражките изделия .
 
Последна промяна:
Нагоре