ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Jorom

Редовен Потребител
Част от коледния подарък който си направих....
Комшиите са пуснали чашки в 7,62 и изненадващо за мен, на първия тест вкъщи, моя Блиц 7,62 ги хареса повече от ЖСБ 2,9... но най- много харесва ЖСБ 3,25...някой друг пробвал ли е Спотон 7,62? Още не съм пробвал Зевс-а , теглото е 2,45 грамаIMG_20211225_233108_447.jpg
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ако го нацепиш на 300 м/с и на куршума му харесва тази скорост ще стане много интересно ⚔️⚔️⚔️
IMG_20211224_192844.jpg Screenshot_20211224_193121_com.android.chrome.jpg Засега с 290 добре се получава, но не този който ти дадох на теб, а друг, по-тежък. Тези дни ще се постреля пак, тогава ще го видя по - леките, но мисля че ще ги засиля дори с 310 м/сек ;):metal::popcorn:
 

Jorom

Редовен Потребител
Част от коледния подарък който си направих....
Комшиите са пуснали чашки в 7,62 и изненадващо за мен, на първия тест вкъщи, моя Блиц 7,62 ги хареса повече от ЖСБ 2,9... но най- много харесва ЖСБ 3,25...някой друг пробвал ли е Спотон 7,62? Още не съм пробвал Зевс-а , теглото е 2,45 грамаView attachment 95562
Докато чакам да се пооправи времето за стрелба навън ги изтествах тези Зевс 6,35 мм 2,50 гр на 10м, и резултатите при 200 бара са:
Булито хич не ги хареса, групира на две места, стреля ги с 270м
БМ Х значително повече ги хареса, но не са в една дупка, стреля ги с 305 м
Кнайт-а ми много ги хареса, пет броя в една дупка 8мм! Стреля ги с 295 м
Със смяната на пружината на ударника на Кнайт със скъсена пружина от БМ Х точността му се вдигна значително, а като сила (109 J) е една идея по-слаб от БМ Х (116 J).
В Краловете Zeus влизат с повече усилие от Херкулесите
Предстой тест на разстояния 50-80 и тн, само да поизсъне малко...

Реших да продължа да тествам Кнайта и с други слъгове: най-тежките HN Slugs, beta solid 46 grain , beta solid 41grain.....и от резултатите, макар и само на 10 м мога да кажа че Кнайт се нареди плътно до БМ Х, а Були по отношение на слъговете е доста назад и от двата Крала! Разхода на въздух на Кнайт е впечатляващ: за 10 изстрела изхарчи 30 бара! Нищо общо с ламята Були!
Предстои замерване на платото на Краловете и стрелба на далечна дистанция. Това е засега.
 
Последна промяна:

Boxingteam91

Редовен Потребител
Докато чакам да се пооправи времето за стрелба навън ги изтествах тези Зевс 6,35 мм 2,50 гр на 10м, и резултатите при 200 бара са:
Булито хич не ги хареса, групира на две места, стреля ги с 270м
БМ Х значително повече ги хареса, но не са в една дупка, стреля ги с 305 м
Кнайт-а ми много ги хареса, пет броя в една дупка 8мм! Стреля ги с 295 м
Със смяната на пружината на ударника на Кнайт със скъсена пружина от БМ Х точността му се вдигна значително, а като сила (109 J) е една идея по-слаб от БМ Х (116 J).
В Краловете Zeus влизат с повече усилие от Херкулесите
Предстой тест на разстояния 50-80 и тн, само да поизсъне малко...

Реших да продължа да тествам Кнайта и с други слъгове: най-тежките HN Slugs, beta solid 46 grain , beta solid 41grain.....и от резултатите, макар и само на 10 м мога да кажа че Кнайт се нареди плътно до БМ Х, а Були по отношение на слъговете е доста назад и от двата Крала! Разхода на въздух на Кнайт е впечатляващ: за 10 изстрела изхарчи 30 бара! Нищо общо с ламята Були!
Предстои замерване на платото на Краловете и стрелба на далечна дистанция. Това е засега.
Хатсана стреля само чашка, това вече е ясно. Кралската цев харесва слъговете. Това съм го забелязал и аз,напоследък доста пострелях и с двете марки.
 

Jorom

Редовен Потребител
При мен, Хатсанските и Крал-ските цеви са най-точни с ЖСБ 2,2 гр мк2.
Ако Кралска цев 6,35 от БМ Х, Кнайт ( с еднакъв туист са) е добра, може да стреля Спотон Херкулес с близка до ЖСБ 2,2 точност на 100 м, ако обаче не е добра, единствения вариант е жсб-то. Ще пробвам тежките слъгове на HN, на 10 м са в една дупка с кралска цев, та трябва да се пробва и надалеч как ще се представят. ЖСБ слъгове не съм пробвал, няма и да пробвам. Имам три кралски цеви с туист 520 или 540 мм забравих вече,(два БМ Х и Кнайт) едната е калпава- много хлабаво вървят чашките в нея, на нея най-доброто и постижение е 20 Ст с ЖСБ на 50 м, за по-добър резултат няма начин. Имам Екинокс 6,35 който е 90 дж., тая цев също не харесва слъговете, тя е със стандартна стъпка като хасанските.
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
При мен, Хатсанските и Крал-ските цеви са най-точни с ЖСБ 2,2 гр мк2.
Ако Кралска цев 6,35 от БМ Х, Кнайт ( с еднакъв туист са) е добра, може да стреля Спотон Херкулес с близка до ЖСБ 2,2 точност на 100 м, ако обаче не е добра, единствения вариант е жсб-то. Ще пробвам тежките слъгове на HN, на 10 м са в една дупка с кралска цев, та трябва да се пробва и надалеч как ще се представят. ЖСБ слъгове не съм пробвал, няма и да пробвам. Имам три кралски цеви с туист 520 или 540 мм забравих вече,(два БМ Х и Кнайт) едната е калпава- много хлабаво вървят чашките в нея, на нея най-доброто и постижение е 20 Ст с ЖСБ на 50 м, за по-добър резултат няма начин. Имам Екинокс 6,35 който е 90 дж., тая цев също не харесва слъговете, тя е със стандартна стъпка като хасанските.

Здравий Жоро, искам да питам за kral Bigmax X спомена, че цевта е с twist rate 520mm а в една крал група казаха, че всички kral arms били със twist rate 1/16 но може и да не знаят. Как се преобразува от 1/16 в милиметри това 1 завъртането на проектила за 16 инча ли означава? Ако 16 инча е нужно за едно завъртане като го конвертираш в мм е 406.4мм. И 2ри въпрос ако не пише никаде с какъв twist rate e как разбираш какъв му е rate-a на завъртане или както му викат стъпката. Извинявай за лемарския въпрос сторимисе добра възможност да питам :). Каквото и да споделиш е добре дошло.
 

Jorom

Редовен Потребител
С шомпол се измерва стъпката. Има различни мнения относно стъпката на Бигмакс/Кнайт, който е със същата цев, за разлика от Екинокс примерно. Аз я измерих 520 мм, други твърдят че била 450 или 470.... Това са подробности, важното е че кралските цеви като на БМ Х/ Кнайт харесват слъгове.
 

redsox

Редовен Потребител
Вчера ходих до булармс за муниции. Цената е вече 21.80лв за 500бр jsb .67. Та се сетих за колегата реко и неговите доставки до преди време. Да е жив и здрав колко пари е спестил на хората! И той и всички в този форум, които отделят от времето си за да доставят по-изгодно пушки, помпи, компресори и т.н . Щото като ги няма тях резултата е това на свободния пазар: 21.80 за кутийка jsb
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз имам няколко пушки в 6,35 които стрелят прилично турските слъгове( Крал) , при другите пък(Хатсан) разликата между ЖСБ 2,2 и различните баракудаи е доста малка за да си струва надценката на чехите, и съответно чашките на ЖСБ няма да ми липсват особено, освен това турците задобряват, та така с жсб-то, буквално си го преместих...но това е в моя случай, мисля че в по-малките калибри, алтернативите не са толкова добри и щеш не щеш, особено ако се ходи на състезания ще трябва да се преглътне надценката на чехите...
А на Пеко благодарности че ни осигуряваше навремето най-хубавите чашки на най-добрата цена.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз имам няколко пушки в 6,35 които стрелят прилично турските слъгове( Крал) , при другите пък(Хатсан) разликата между ЖСБ 2,2 и различните баракудаи е доста малка за да си струва надценката на чехите, и съответно чашките на ЖСБ няма да ми липсват особено, освен това турците задобряват, та така с жсб-то, буквално си го преместих...но това е в моя случай, мисля че в по-малките калибри, алтернативите не са толкова добри и щеш не щеш, особено ако се ходи на състезания ще трябва да се преглътне надценката на чехите...
А на Пеко благодарности че ни осигуряваше навремето най-хубавите чашки на най-добрата цена.
Ама то хубаво ги пишеш тия неща, ама една реална стойност не си дал, все пак не стреляме само с малки калибри за там е ясно почти. Дай няколко групи да се запознаем с качеството на комшиите, но ако си дал, някъде много на зад и не съм видял се извинявам. Просто мисля е хубаво да си споделяме информацията със някакви стойности. Примерно - на 50 метра постигам 23мм с турските, а с JSB 20 мм нещо от сорта ;)
 

batnan

Редовен Потребител
Просто мисля е хубаво да си споделяме информацията със някакви стойности. Примерно - на 50 метра постигам 23мм с турските, а с JSB 20 мм нещо от сорта

Дал е колегата ама в друга тема :cheers:

Последните дни беше хубаво времето и малко ги поразходих пушкалата по поляните.
Блиц 7,62 във фабрично състояние стреля Спотон 2,9 гр с около 220м/с.
От 65 м според далекомера, от двунога, нямаше вятър.
JSB 3,25 гр, тях харесва най- много(33 мм група) след това са турските Spoton Monster 2,9 гр, (50мм група) и накрая са ЖСБ 2,9 гр.(50+мм група)
View attachment 95905 View attachment 95904
Пробвах цял пълнител 16 Спотон сачми от 50 м в АВТОМАТИЧЕН режим върху термопанел с ламарини от двете страни.... това е резултата:
View attachment 95906View attachment 95907


Пострелях и с другия ми Блиц, 6,35мм, стреля 2,1 гр с 250 м/с , от 50 м, от двунога, като пушката е с незаводска цев от пружинен Хасан с дълж 38 см, и с муфа за модератор + модератор - Wrangler C, като презарежда безпроблемно в полуавтоматичен режим.View attachment 95909
 

Sa8o

наказан
Някой знае ли дали новите JSB Knock Out в калибър 6.35 (не старите 6.37) ги има налични в някой бг магазин?
jsb_knockouts_25_mkII.png
 

Стоян77

Потребител
Някой знае ли дали новите JSB Knock Out в калибър 6.35 (не старите 6.37) ги има налични в някой бг магазин?
View attachment 96122
Тук никъде не успях да намеря. В Словакия имат 9бр. налични - https://www.merkuria.net/diabolky-kal-6-35-mm/2224-diabolo-knockout-slug-mk-ii-kal-635.html и писаха че пощенските разходи са 25 евро -
Получихте ново съобщение от Merkuria.net относно вашата поръчка 19019.

Съобщение:
Здравейте,

пощенската цена за България е 25 евро

С Най-Добри Пожелания
Лусия Чура
Може и те като поляците в последния момент,при завършване на поръчката, да обявят техен курс -лев/евро или лев/тяхна валута и цената малко да се качи.Аз след твоя пост се замислих и поръчах някакви налични от Полша,но така и не знам все още с какво и дали са по-добри от старите. Ако някой знае моля да обясни.При мен були с лайнер ,6.37 ги стреля сравнително добре,щото не е инсталиран много правилно.Отката обаче се увеличи и много оловен прах след стрелба.Затова искам и проба с по- малък калибър.Надявам се от по- малкото триене скороста да се вдигне,съответно да я намаля и да получа няколко изстрела в повече.Важно е мнението обаче и на по- опитните.
 

Sa8o

наказан
Да, за чужбина знам мн места, но не ми се плаща доставка и да ги чакам само за 1 кутия. Искам първо да ги пробвам и чак тогава да поръчвам големи количества. Затова ме интересуваше единствено наличност в БГ.
 

Стоян77

Потребител
Да, за чужбина знам мн места, но не ми се плаща доставка и да ги чакам само за 1 кутия. Искам първо да ги пробвам и чак тогава да поръчвам големи количества. Затова ме интересуваше единствено наличност в БГ.
Ами като дойдат моите ще ти пратя една кутия.Уж е в процес на изпълнение.Кога ще дойдат?? Няма линк за проследяване
 
Нагоре