ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

zograffa

Редовен Потребител
Трудна работа са,и аз се оглеждам(не,че нямам запаси).А уж повечето cz цеви ги харесват,но предлагане йок,добре,че беше Peko преди,да е жив и здрав.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Колеги от къде купувате муниции 45кал.
Атанас Динев прави много добри куршуми 45-ти! Пише се tokerev в форума, ако искаш пиши на лично да ти дам номера му, на моята 50-ка от него взимах и бях много доволен, много се старае и изпипва нещата!
 

mario321

Редовен Потребител
Атанас Динев прави много добри куршуми 45-ти! Пише се tokerev в форума, ако искаш пиши на лично да ти дам номера му, на моята 50-ка от него взимах и бях много доволен, много се старае и изпипва нещата!
Колега прати ми номера му на лично
 

Пурко

Потребител
Колеги, днес докато си пазарувах чашки, попаднах на един модел, който имам смътен спомен, че май съм купувал някога, но или е било доста отдавна, или се бъркам. Става дума за това, че докато поръчвах популярните HN Field Target Trophy, които познавам и си стрелям отдавна, от магазина ми казаха, че нямали такива, но пък за сметка на това разполагали с Field Target... Както и да е, да не оставам с празни ръце, поръчах пет кутии, по-скоро от любопитство... КАто дойдоха, специфичното оформление на главата ми навя някакво ланшно познато, или така си мисля. Та да попитам - някой ползва ли ги в момента, факт е, че на сайта на производителя не се предлагат, а информацията в нета за тях е практически никаква. Така или иначе у нас отлежават стари партиди на доста производители - до момента съм купувал чашки от споменатата фирма в три различни оформления на етикета, като ми се струва, че новите партиди осезаемо се огрубяват, но така или иначе си остават мои любимци, особено що се отнася до твърдост. В това отношение примерно JSB ми се струват по-меки(но пък с по-постоянни характеристики, особено като точност), което е важно, ако обичаш да дупчиш разни тенекиени неща...
 

Пурко

Потребител
Прилагам и снимка, извинявам се, че пускам нов пореден пост - не мога да разбера откъде при редактиране да я добавя.
 

Attachments

  • 245909531_305664084340786_1775400724674496061_n.jpg
    245909531_305664084340786_1775400724674496061_n.jpg
    194.5 KB · Прегледи: 85

kosmev

Редовен Потребител
Явно не случайно не ги правят вече. Хем тежки, хем с много нисък БК. Направени са с глава wadcutter - да оставя кръгла дупка в хартията ... и съответно си носят негативите. В тая категория тегло JSB Heavy от снимката ти са без конкуренция. Поне докато не се "завъртят" slug-овете им...
 

Пурко

Потребител
С това универсално оформление на главата - хем уадкътър, хем търсене на някаква аеродинамика, действително тези чашки ще са някакъв компромис, както между другото всички универсални неща. Мен лично ме чопли съмнението, че освен, че този тънък пояс около главата ще се деформира подобаващо и ще влошава обтекаемостта на чашката при полет и респективно - точността, ще се откъсват тънки фрагменти от него и ще остават в каналите между нарезите на цевта. Но ако на 20-25 метра летят относително точно, ме устройват...

п.с. Показаните два вида тежки чашки на ЖСБ и ХН на мен ми допадат, въпреки че са точно на предела на мощността на шестнадесетджаулова пушка за рационално използване - в по-ветровити условия са по-устойчиви на страничния напор на вятъра и постигам по-добри резултати, а освен това много ми допада с какъв плътен звук срещат целта(всъщност това ме кефи най-много). За завъртането на проектилчетата не съм се сещал да разсъждавам - аз стрелям на скромни дистанции. Предполагам, че този "ефект" ще се проявява на по-значителни разстояния, когато скоростта падне под определена критична точка и чашката загуби устойчивост във въздушния поток...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Поне докато не се "завъртят" slug-овете им...
Те ги - по-леките 0,65 грама.
Довечера ще кача и снимка на по-тежките.
Не е останало време да ги тествам с 16 джауловата поне.
ПП. Те ги и 0,87 грама.
 

Attachments

  • knockout  0.65.jpg
    knockout 0.65.jpg
    146.6 KB · Прегледи: 68
  • IMG_20211019_124812.jpg
    IMG_20211019_124812.jpg
    220.6 KB · Прегледи: 56
Последна промяна:

Пурко

Потребител
Извинявам се - аз съм разбрал, че става дума за чашките със стандартна форма... Това е интересно, между другото - аз с проектилчета с класическа куршумообразна форма не съм стрелял до момента, но пък какво пречи да се пробва и тази работа... . Някак си винаги ми се е струвало, че по-голямата маса, съчетана с по-широка водеща част не е предназначена сякаш за по-слаби пушки и то всъщност си е точно така...

п.с. Туй нЯщо кИдя го има - не съм го виждал сякаш по наш'те виртуални нагъзини...
 

lynx

Редовен Потребител
Тези проектилчета са от така наречените слъгове.
За да получиш най-добра точност в общия случай се иска друга стъпка на нарезите на цевта и по-висока скорост. Но има и изключения.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пратиха ми ги от фабриката за тестове, ама не остава време...
Ако някой иска, имам по няколко кутийки. Но не пращам по куриери, само лично или по приносител.
 

Пурко

Потребител
Ами аз съм от Габрово, така или иначе няма да стане без куриер, а и за обективност трябва да кажем, че моите пушки не са като за тях - по-коректно е да се дадат на някой сведущ колега, който е в състояние да ги ползва пълноценно и да разкрие пълния им потенциал...
 

kosmev

Редовен Потребител
Пратиха ми ги от фабриката за тестове, ама не остава време...
Много ми е любопитно какво ще покажат "леките" - не ги "оплювай" моля , да не решат да ги спрат от производство. :)
За съжаление вероятно 90% от цевите в 4.5 са с прекалено бавна стъпка за да стабилизират такъв проектил, но все пак щом са ги пуснали в продажба, са предполага, че са тествали поне с каквото имат във фабриката :)
Ако тези слъгове се наложат и останат на пазара, това ще бъде мини революция в този калибър. Според мен ще пробият и при ФТ стрелците - При 10% по-ниска начална скорост в 16j спрямо JSB 0.547 ги дават с над 2 пъти по-висок БК, респективно два пъти по-малко ще ги отклонява вятъра.
С мощност от само 30-ина джаула ще може да се стреля точно на поне два пъти по-големи дистанции от постижимите в момента с "чашки" в .177. Това вече ще оправдава занимавката с подмяна на подходяща за пълнотели цев , а е много вероятно и производителите на ВО да се съобразят с това и да пуснат фабрични модели с подходящи такива...
 
Нагоре