ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Sa8o

наказан
А какво да очаквам като разлика между JSB exact heavy i JSB knock out с херкулеса?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Я споделете от къде могат да се закупят ЖСБ Нокаут за предпочитане в. 217.Пък ако някой смята да пазари скоро, да направим обща поръчка.
 

llcoolj

Редовен Потребител

astra

Редовен Потребител
Не е сигурно, докато не пишеш на Олга с въпрос за наличност. Няколко пъти се случва, че налични според сайта й проектили са свършили, но не се е сетила да ги актуализира. Иначе доставката от Олга е точна и навременна. За съжаление в момента е голяма суша... :(
 

Jorom

Редовен Потребител
w_1_0025411_sami-rws-field-l-superdome-635mm-20g-200br-a-016366.jpeg w_1_0025410_sami-rws-field-l-superdome-635mm-20g-200br-a-016366.jpeg
Някой има ли впечатления от тези чашки? Цената им е доста солена, но дали си струва? 200 бр за 20 лв, идват по-скъпи от ЖСБ! Поради липсата на ЖСБ, търся достатъчно добра алтернатива, съответно ме интересува мнение и сравнение мeжду тези и Baracuda Hunter/Hunter Extreme 6.35 понеже не съм стрелял никога с тях
Изстрелял съм по една кутия от новата Баракуда 150 бр, старата Баракуда 200бр, Баракуда Валтер 200 бр, и резултатите варират на моите пушки, но най-малко калпава беше новата Баракуда, но е далеч от ЖСБ 2,2 мк2 и 1,645
Конкретно ме интересува как ще се държат на Кралски( Bigmax X) и Хасански цеви чашките 6,35 за които питам на 50 и 100 м
 
Последна промяна:

Sa8o

наказан
Че тези са си евтини даже - аз поръчах от Германия 5 кутии JSB Knock out 6.37 за 130 лв, преди стрелях с JSB exact heavy - херкулеса ги обожава = еднаква точност и при 2те - във варненското стрелбище групите на 50 метра са между 2 и 3см. "Мишена" на 100тина метра почти винаги и джаскам хедшот! Също и H&N slug HP са доста добри, но понеже всичко е изчерпано, с доставка излиза 25лв+ кутията ако се взимат по 5, но аз така или иначе стрелям по 2-3 на ден - не ме бърка особено.
Ако ги има налични вземи и пробвай - изглеждат доста добре на снимката ! :)
 

jony

Потребител
Браво колега Sa8o , ако продължаваш все така да стреляш по-3 кутии на ден очаквам в скоро време да надскочиш проекто-националният отбор по спортна стрелба.
 

Jorom

Редовен Потребител
Реших да не рискувам с тея екзотични чашки, а и е само една кутия...и си поръчах Baracuda Hunter и Baracuda Hunter Extreme в 6,35
Прочетох коментар в амазон или ebay че по-добре да се вземе Баракуда, била доста по-точна, друг пише че били подкалибрени и тн...значително по-скъпи са от Баракудите и в същото време такива коментари да чета...:confused: така че съм пас за тези чашки

Някой колега от форума предлага ли пълнотели 6,35 които да влизат в пълнителите на Крал, и да летят добре?
 
Последна промяна:

Sa8o

наказан
Браво колега Sa8o , ако продължаваш все така да стреляш по-3 кутии на ден очаквам в скоро време да надскочиш проекто-националният отбор по спортна стрелба.
стрелям по 2-3 проектила на ден ;) 2-3 кутии ми отиват половин година, че и отгоре и затова не ме бърка особено дали са 15 или 30 лв :) но ако колегата стреля яко трябва да гледа и цената... а баракудата херкулеса ми изобщо не я харесва над 30 метра е ужас :(
 

kosmev

Редовен Потребител
Аз пък покрай хобито май станах орнитолог -това са ония хамавите, дето дебнат птиците само да ги снимат.
Мощната оптика и разходките в гората разкриха неподозиран паралелен свят, като съм изумен от разнообразието дори в покрайнините на големия град.
Ето наскоро срещнах за пореден път този наперен дългоноско, дори позира за снимка с обикновен телефон.
През оптиката разгледах подробно макиажа и разперената му прическа.
0-02-0a-e47368b2efb59448d50ff6ae64f9605baf89d97c77b9e283f4d0f72c7ea479b8_e99f0565.jpg
Google lens го разпозна като Папуняк
Upupa_epos_Natura_2000_Most_Arda_Eastern_Rhodopes_Bulgaria_01.jpg
Виждам редовно кълвачи, дори май различни видове, чапла, няколко модела много дребни птиченца(по-малки от врабче) и разни среден размер шарени красавци, които не познавам. Мишелова и някакъв малък ястреб вече даже не са ми интересни....
Единствено се притеснявам да не ме види някой като ги наблюдавам - прикладил съм пушката точно като за стрелба, но така е най-стабилна.
Имам монтаж за телефон на едната оптика, май следващия път няма да го свалям да съм готов за снимки
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Единствено се притеснявам да не ме види някой като ги наблюдавам - прикладил съм пушката точно като за стрелба,
Аз затова си нося в багажника бинокъл, оставям пушката настрана и през бинокъла спокойно се наслаждавам на интимния свят и красотата на хвъркатите. Хем с по-широк зрителен ъгъл и по-лесно се намират и проследяват в полет.
Има приложение за андроид за разпознаване на пилетата, отбелязване мястото на наблюдение, песента на съответния вид и т.н. Светът на птичките е очарователен! :)
Нашият свят е паралелен (както си се изразил), не техния. Те летят по цял ден в синия простор и пеят песни, а ние се давим денонощно в отровна "реалност", която ни прожектират от телевизора...
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не е сигурно, докато не пишеш на Олга с въпрос за наличност. Няколко пъти се случва, че налични според сайта <span class="corrected">ѝ</span> проектили са свършили, но не се е сетила да ги актуализира. Иначе доставката от Олга е точна и навременна. За съжаление в момента е голяма суша... :(
Вярно е това. На петия ден бяха при мен.

Не е сигурно, докато не пишеш на Олга с въпрос за наличност. Няколко пъти се случва, че налични според сайта <span class="corrected">ѝ</span> проектили са свършили, но не се е сетила да ги актуализира.

Явно вече системата автоматично изчислява и отразява наличността след направена поръчка. И преди 10 дена и сега информацията се обновява на мига.
 
Последна промяна от модератор:

Jorom

Редовен Потребител
Каква точност е постижима със SpotOn HERCULES 2,85 грама? Моите са от Пушката, в Турция има такива във всеки магазин, но са по-лошо качество, по-меки, с ударени върхове, по-тъмни на цвят , цапат, и затова съм си взел от Пушката, те са най-читавите които съм виждал!
Сортирах ги с микромера на два размера - 6,30 и 6,34 и пробвах на 100 м със БигМакс Х от двата сортирани размера, като ги стрелях поотделно, но мисля че и да ги бях стрелял без сортиране, резултата щеше да бъде същия или съвсем малко по-лош
Групите бяха по пет см. Може ли да се събере групата още, или това е най-доброто на което са способни тези проектили?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Добре е да ги измериш с прецизна везна и да ги сортираш и по грамаж, защото имат разлики от 2,80 до 2,90.
 

dilom08

Редовен Потребител
Щом имаш 5 см на 100 м значи стават горе-долу. При мен на 50м е по-зле и се отказах да ги пробвам на 100.
 
Нагоре