ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

kosmev

Редовен Потребител
Това е писано от жител на USA. Там, където може да си купиш свободно огнестрелно на 18 ( в някои щати на 16), а ти е забранено да употребяваш алкохол до 21....
Ако и тук беше така и среден клас пушка в кал. 22LR струваше 300лв, а патроните се продаваха между рафтовете за пелени в Кауфланд, по 6лв за пакет 100 броя, никой нямаше да се занимава със slug-ове, пълнотели и т.н.
За него нещата са прости : Ако искаш мощност, за какво да даваш няколко пъти повече пари само за да го направиш с въздух, с тежка и неудобна пушка и ремарке аксесоари - купуваш си огнестрелно и не се занимаваш с глупости (водолазни бутилки, зарядни, скъпи муниции и т.н. )
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Здравейте. Бръмчи ми мухата да пробвам Дейстета с Knockout но не знам кой субкалибър ще е по-подходящ. 5.50 или 5.49.Ако някой знае, моля да сподели.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Човек който ги е пробвал и нямам никакво основание да не му вярвам.
... Искаш да кажеш, че Редизайнеда са по-добри от Нокаута ли?
... 1000%!
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

joro_ihr

Редовен Потребител
Редизайн не съм пробвал, но съм чувал, че били добри. Нокаута и на мен не ми хареса, но пък нямам пауър и ми е любопитно какво биха показали с класна и мощна пушка като твоята.
 

kosmev

Редовен Потребител
Да споделя относно JSB Knockout.
Тествах .216 субкалибър.
В Неделя най-после остана време да пострелям набързо в 5.5, но детайлите са за темата на Kral Arms.
За чашките, накратко.
Цевта има брутален шок. Толково брутален, че като прокарвах чашка JSB Heavy я избивах, буквално, с удари с шомпъл, като на изхода ме чакаше дълбоко нарязана глава и пола...
Чашките knockout влизаха и се натикваха без никакво усилие, направо сякаш халтавеха, но се притеснявах да ги прокарам през тоя choke с избутване...
Стелях само с надяното хроно, да си настроя пушката, строших една тухла (мноууу якоу ей :bravo:), ето един опит за група със скорост около 280м/с
Единия флайер си е моя грешка, другия не.

52m.jpg
Та общо взето съм приятно изненадан, със стокова турска цев и без да се старая хич резултата на мен ми хареса.
 

zograffa

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е на Вулкан,Ураган или въобще на ЧЗ-цев в .22 слъговете на H&N 21gr.Гледам,че са само в 217,а не искам да изнасилвам пушката с по-тежките варианти и тези,като тегло най ме устройват.И въобще с какви слъгове,като субкалибър и скорост стрелят най-добре тези цеви.Предполагам,че ще си остана на чашките понеже е скалпел,ама ей така за пробата и модата питам.
 

du6ata

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е на Вулкан,Ураган или въобще на ЧЗ-цев в .22 слъговете на H&N 21gr.Гледам,че са само в 217,а не искам да изнасилвам пушката с по-тежките варианти и тези,като тегло най ме устройват.И въобще с какви слъгове,като субкалибър и скорост стрелят най-добре тези цеви.Предполагам,че ще си остана на чашките понеже е скалпел,ама ей така за пробата и модата питам.
Със чз цев ги вкарва в една дупка на 50 м точно тия където си писал със скорост 285-290 МС а за 100 м нема какво да говорим в пъти по добре от чашките
 

zograffa

Редовен Потребител
С чашките е на 5.53,кои да взема,четох,че с нокаута харесват 216,но там няма избор,а ми идват тежки и затова се спрях на H&N 21gr.


Значи последно 217 ,така ли да го разбирам.
 

du6ata

Редовен Потребител
С чашките е на 5.53,кои да взема,четох,че с нокаута харесват 216,но там няма избор,а ми идват тежки и затова се спрях на H&N 21gr.


Значи последно 217 ,така ли да го разбирам.
Да по принцип нашите чз цеви харесват и двата субкалибъра но с .217 са по малки групите
 

zograffa

Редовен Потребител
Така,днес си взех модерните слъгове H&N .217 21gr.Отворих кутията и вътре се показаха тези чернилки обилно омазани с някаква бяла смазка и пълни с люспи и остатъци от пресата.Трябва ти парцал за да си бършеш ръцете при зареждане.
IMG_20200915_152059.jpg

Настроих ги на скорост 275м/с ,колкото е скоростта с ,която стрелям с чашките JSB 1.175/5.53.От там на стрелбището,вятър колкото искаш,върти го от всякъде,викам си идеално за слъгове,нали не им пукало въобще от ветровете.Зареждам един пълнител слъгове,разстояние 50м. резултата това:
IMG_20200915_143541_1.jpg

За 80 метра даже не си и помислих.Зареждам един пълнител чашки веднага след слъговете,вятъра същия резултата това:
IMG_20200915_143544_2.jpg

Следващ пълнител вече с обмазаната цев с чашки,резултата това:Групата е от един пълнител над кръгчето,другите дупки в ляво са после на 80м.

IMG_20200915_143552_2.jpg

Повече нямам какво да кажа за слъговете,явно моята пушка ги не ще,ама,като им видях качеството и аз ги не ща.Сега ще чистя цев,но поне си начесах любопитството.Оставаме твърдо на JSB.
 
Последна промяна:
Нагоре