ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Диаболо формата на чашките не се нуждае от въртене, за да е стабилна в полет.
Не разбирам от науката балистика,даже и не искам да разбирам честно казано,но правиш генерална грешка от самото начало на теорията си.Доколкото разбрах според теб щом перото за бадминтон "може" ,значи и "диаблото" ще може.....
Излиза, че производителите на ВО не са играли бадминтон като деца или са го забравили
Може би и ти не си бил много активен ,като дете ,на бадминтон,но не се лъжи ,че перото няма "спин".Ако не ти се играе бадминтон,поне разгледай хубаво перата и ще видиш нарезите от цевта;)
 

astra

Редовен Потребител
Може би и ти не си бил много активен ,като дете ,на бадминтон
Бях и то много активен. Хем в зрялата си възраст. Наиграх се на бадминтон в Белгия, хем и се нагледах на класни играчи на съседните игрища. И с часове съм им гледал перцата, какви шамари им бият и как точно летят. А перца съм пробвал, събирал и купувал...то е друга мания...
Но може би, наистина имаш право и греша като отъждествявам чашките диаболо с бадминтон перцето. Повлиях се силно от статията в линка на Космев, още повече, че изводите в нея ги потвърдих за себе си и експериментално.
Хубава дискусия забъркахме и аз съм доволен от наученото и изпробваното :)
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Като си говорим за субкалибри, баланс на масата на чашката спрямо надлъжната й ос и прочее взискателни параметри, как бихте коментирали следната картинка, която си снимах тази сутрин?
20200207_101042.jpg 20200207_101340.jpg
Чашки от 73-та и 75-та серия Екзакт, двете серии производство 2019г.
Цели 0,2мм разлика.
Най-малкото влизат различно във входната фаска на цевта и кой знае накъде се накланя центъра на масата на по-дългата и накъде този на по-късата...
Измерих на височина още чашки и от други серии. Наби ми се на очи, че точно стрелящите серии чашки са по-късите, с височина 6мм. Това при мен, естествено...
 

Viper

Новодошъл
Някой има ли опит с чашките Prometheus на Norica, тези с пластмасовите поли, тежат 0.58г за 5.5мм. Изкушавам се да ги пробвам, е така за спорта, но цената им е доста дебела и се колебая.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Според данните дадени на стр 43 от тази тема БК на ЖСБ 1.175/5.5 е 0.027. Според Стрелок БК на същите е 0.035. Някой знае ли къде е грешката и кое е истината?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Според данните дадени на стр 43 от тази тема БК на ЖСБ 1.175/5.5 е 0.027. Според Стрелок БК на същите е 0.035. Някой знае ли къде е грешката и кое е истината?

Измерен от мен е 0,042-0,043
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз с такива не съм стрелял и мерил.
Досега всичките ми пушки в . 22 са харесвали 5,53.
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Има ли някой идея откъде може да се вземе такъв тестер-пак?

h-n-sport-slugs-hp-sample-pack-22-800x800.jpg
 

llcoolj

Редовен Потребител
Днеска направих един бърз тест с новинте пълнотели на JSB Knockout cal .216 - 1,645 гр. Пушката с която тесвах е KRAL ARMS Puncher NP 05 , 5.5mm , настроена да стреля JSB 1,175 гр със средна скорост 277 м/с (45 J). Новите пълнотели пушката ги стреля с 225 м/с (41,6 J) , без да бутам никакви настройки по нея. След 30-40 изстрела на дистанция 33 метра, 45 метра и 92 метра, останах изключително доволен от точността на пълнотелите с тази ниска скорост. Цевта на пушката ми е оригинална турска с дължина 41 см, с правена дулна фаска при Ivodoc. Мисля да настроя пушката за тези пълнители, да ги стреля със средна скорост 250-255 м/с.
 
Последна промяна:

du6ata

Редовен Потребител
Днеска направих един бърз тест с новинте пълнотели на JSB Knockout cal .216 - 1,645 гр. Пушката с която тесвах е KRAL ARMS Puncher NP 05 , 5.5mm , настроена да стреля JSB 1,175 гр със средна скорост 277 м/с (45 J). Новите чашки пушката ги стреля с 225 м/с (41,6 J) , без да бутам никакви настройки по нея. След 30-40 изстрела на дистанция 33 метра, 45 метра и 92 местра, останах изключително доволен от точността на пълнотелите с тази ниска скорост. Цевта на пушката ми е оригинална турска с дължина 41 см, с правена дулна фаска при Ivodoc. Мисля да настроя пушката за тези пълнители, да ги стреля със средна скорост 250-255 м/с.
И аз ги тествах ама само за скорост от 285 с жсб хеви 250 със слъговете тея дни и за групи ще стрелям да видим
 

du6ata

Редовен Потребител
Интересно ми е да чуя мнения защо с турската цев дава повече разлика в скоростите, спрямо чз-то на душата.
Може би защото я давах на павката dominus и той ми обработи входната фаска защото имаше нещо като праг където почваха нарезите и 5.52 си влизаха трудно след обработката влизат мазно без да се усеща напрежение изобщо а пък слъговете направо не се усещат иначе чз то си е с шок ще видя утре на мишена как са а и друго стрелях у дома на 24 градуса Целзий и на метан
 
Нагоре