ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

Jorom

Редовен Потребител
С цел компактност на оръжието (Hatsan Barrage 5,5мм) искам да скъся цевта със 100 до 150 мм, цевта е с дължина 500мм, чашката прави пълно завъртане за цялата дължина на цевта, тоест за 500мм
Ще има ли осезаема разлика в точността и силата в зависимост от това дали цевта ще бъде с дължина 350 или 400 мм на...да кажем 25-30 метра?
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Ще ти падне доста скоростта.Точността също ще пострада.Срязах само шока-3 см.,скоростта падна с 10 м/с.Това е на Крал Брейкър.Точността не пострада.
 

anibis

Редовен Потребител
С цел компактност на оръжието (Hatsan Barrage 5,5мм) искам да скъся цевта със 100 до 150 мм, цевта е с дължина 500мм, чашката прави пълно завъртане за цялата дължина на цевта, тоест за 500мм
Ще има ли осезаема разлика в точността и силата в зависимост от това дали цевта ще бъде с дължина 350 или 400 мм на...да кажем 25-30 метра?
Щом прави едно завъртане чашката от край до край за 500мм дължина цевта ти е с твист 500мм.
Срежи е до 430-450мм. Няма да имаш осезаем спад на скоростта,никога не може да се каже на 100% дали ще има голям спад на скоростта, и дали ще се подобри точността или ще се влоши,това само на мишената ще се види.Но говоря принципно,дългата цев не значи по-голяма точност,има повече енергия но точността даже може да спадне от дължината. 500мм цев има по-големи вибрации при изстрел отколкото 430мм дължина, примерно. Не напразно казвам точно 430мм цевите на Daystate Air Wolf са с такава дължина. И осезаем спад на скоростта, не може да се очаква със скъсяването на едни 50-70мм от 500мм цев. Зависи и дали има шок цевта и той какъв е,защото съм виждал шок на АТ и на БТ все комшолърски цеви... Двата шока на двете цеви, такъв стегнат беше че доста усилие трябваше да се натиска шомпола за да избута през шока чашките. Чашките така излизаха, през цевта/шока/ все едно ги е хапал Съблезъб тигър...
И на двете цеви шока се разкара и воалааа,стана на мишената.И нямаше спад на скоростта,напротив вдигна се увеличи се скоростта с около 15м/с отгоре. То такъв стегнат шок беше че направо задира чашака,дава на задна :dazzed:
 
Последна промяна:

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!

Жалко, че нямам време за форума, но направи ми впечатление срязаната цев на Георги от Русе.
Георги, в никакъв случай не набивай втулка на горещо, защото ще се получи обратен шок. Вероятността да свиеш канала на цевта и то значително е много голяма. Моят съвет е следният:
Направете гладка втулка, без канал за О пръстена, като този смотан пръстен можете да го прехвърлите на дотиквача.
В началото на годината правих подобна хватка и схемата работи отлично. За целта ще се наложи да разглобиш барабана и да му направиш някои леки интервенции. Втулката, която ще направите я "набийте" на студено, като първо райберовате и шлайфате поемния отвор на втулката, а после много внимателно шлайфате участъка, който влиза в нея (цевта). Когато шлайфате отворите, добре е почти да няма разлика в диаметъра.
Правих подобна схема на моя бивш вече двуцилиндров Питбул. Там се двоумях между две цеви - Лотър Валтер Полигон кал 5,5 мм. и Лобаев 5,5 мм. В крайна сметка се спрях на шоков Лотър Валтер. Рзултатите са перфектни. Все пак скоростта, която търся и силата на пушката трябва да са съизмерими. С тази цев просто не са проблем 120 джанки. Някъде в темата за Еваникс бях публикувал проектили с маса 2,4 - 2,7 гр. Когато си седна на задника, а това няма да е скоро, ще си подсигуря този боеприпас и ще буликувам мишени.
Схемата за втулка без О пръстен и О прътсен на дотиквача, я приложих на един от моите Рексимекси, само че та там вече е друга бира, тъй като подобренията, които съм направил са огромни.
В момента разполагам с две цеви полигонални Лотър Валтер калибър 6,35 мм. и външен диаметър 14 мм., дължина 600 мм.
Така че ако някой реши нещо, можем да измислим нещо.
Поздрави(
 
Последна промяна:

Martyn

Потребител
Здравейте,група! Имам малък проблем ,понеже закупих цев от Алфа Пресижън-Русия ,платих цевта + доставка около 200 кинта всичко ! Проблема е с доставката вече над месец и нещо не може да дойде ,стига най-много до Москва и после пак се връща до Ижевск ( доставката е с Руската поща !). Въпроса ми е някой правил ли е схемата с Русия и как става??????
Благодаря предварително!
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

lynx

Редовен Потребител
Няколко души са си внасяли неща от Русия, даже и пушки.
Но се знае, че от там е тегаво. Може да пристигне, а може и да си изгубиш парите.
Затова хората предпочитат да пазаруват от други места, по-скъпо е, но стават по-лесно нещата.
Може би е трябвало да попиташ тук във форума, още преди да пазаруваш цев от там, за да те светнат за важните подробности още преди да си направил покупката. Не искам да посочвам имената на колегите, които са пазарували от там, защото може и да не желаят да се включат в дискусията.
Ако те решат, ще си дадат мнението.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да беше попитал преди да поръчаш. Проблема е в пощите. Трябваше да ползваш куриерска служба. По-скъпо е но нямаш грижи за нищо.Според техния закон износа на оръжие или части за оръжие е забранен.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте,група! Имам малък проблем ,понеже закупих цев от Алфа Пресижън-Русия ,платих цевта + доставка около 200 кинта всичко ! Проблема е с доставката вече над месец и нещо не може да дойде ,стига най-много до Москва и после пак се връща до Ижевск ( доставката е с Руската поща !). Въпроса ми е някой правил ли е схемата с Русия и как става??????
Благодаря предварително!
Цената е много добра за цевта. Дано да намериш някакъв начин да я донесеш до България.
 

anibis

Редовен Потребител
Прав е цилиндъра недей нагрявай цевта защото ще се получи шок. Една LW цев си замина геройски. Бланка 16мм 610мм полигонал без шок. За да стане на Едган-а на един колега трябваще да е шлайфаме до 12.5мм. Но машината беше заета,и отидох при един (майстор) стругар.... Казах му че трябва на 420мм и на 12.5мм в диаметър да е смъкне от16мм цевта. Казах му да е маже здрово с маслото,сложи люнетите намести цевта, първо е резна и се почна. Еми нямаше и 10мин тая цев като запуши като посиня, олеее викам си отиде...Еми отиде за пищаци,хем му казах да слага обилно масло тоя сякаш му се свидеше ,е след това 320лв си плати (майстора) стругар.
За Жоро На 25-та цевта е с набита втулка райберована,влизаше със лек зор,но реших да и играя едно Бизон-че двукомпонетно лепило. Абе уж го водят течен метал,уж де....но пък като исъхне няма мърдане,все едно е заварена тая втулка,за цевта.Жоро трябва да сметнеш О/пръстена който е в цевта какъв. Защото трябва да смъкнеш с 1мм дори 2мм тя е 10мм тая вложка с каналите нали? Ще стане 8-9мм но тия О/прэстени горе на цевта между транверпорта трябва и те да се знаят,не те сэветвам по тэнки да слагаш,защото от там ще минават бая джанки. 25-та сэм е направил с месингова втулка,но никакви О/пръстини между трансверпорта а яко Бизон и никакъв,теч не може и да си помисли да излезе,всичко духа през цевта. Нарочно съм го направил така защото там има излизат доста джанки. Имай в предвид нарочно съм сложил месингова втулка защото мн по бэрзо отдава топлината най вече обира вибрациите,някъде из руските форуми го четох това за вибрациите. Та О/пръстена е вътре в цевта никакъв проблем с горещия въздух върху ЦК и Бизончето потдаде,отпусна веднага. След смяната на О/пръстена вътре в цевта, хубаво се зачисти цевта от предното лепило,и по същия начин пак си е залепих,и тая цев,просто забрави да пуска въздух от ЦК.Извинете ме за прекрасните писаници,но с тия кебабчета и с тоя тел, е няма как да стане.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Колкото и масло да слага, файда няма. Трябва си борьол, демек охлаждането на струга да работи и да е пуснато естествено. :)
Може и без охлаждане, ама трябва да я "чеше" с тънки стружки от няколко десети.
Или ти искаш да кажеш, че в люнета я е запалил?
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Колкото и масло да слага, файда няма. Трябва си борьол, демек охлаждането на струга да работи и да е пуснато естествено. :)
Може и без охлаждане, ама трябва да я "чеше" с тънки стружки от няколко десети.
Не не колега и с масълцето ставаше без никакъв проблем, но се забля накъде стругаря и удари преди това по дебела стружка и работата се оака... 2-3 десити най много,той е закупал ножа здраво, на самоход ииии плати 320лв.
 

fotenliev

Новодошъл
според вас трябва ли да се направи фаска разсейва ми сачмите доста на 50 м. цефта е лотар валтер полигонална с шок,пушаката е с редуктор и стрелям на метан
 

Attachments

  • DSC_0262.JPG
    DSC_0262.JPG
    199.1 KB · Прегледи: 146
  • DSC_0266.JPG
    DSC_0266.JPG
    130.5 KB · Прегледи: 142
  • DSC_0267.JPG
    DSC_0267.JPG
    159.9 KB · Прегледи: 139
  • DSC_0269.JPG
    DSC_0269.JPG
    150.9 KB · Прегледи: 140
  • DSC_0270.JPG
    DSC_0270.JPG
    156.2 KB · Прегледи: 140
  • DSC_0271.JPG
    DSC_0271.JPG
    145.5 KB · Прегледи: 142

rivan

Редовен Потребител
Колега, а с други чашки пробвал ли си? И още, сигурен ли си, че е полигонална? На мен ми се струва, че различавам нарези и полета.Поне на тези снимки. Нека и други колеги кажат!
 

apapazov

Редовен Потребител
Като гледам цевта е оригиналната
Не знам дали турските цеви Лотар Валтер имат общо с Немските Валтерски цеви или е маркетингов трик
 

fotenliev

Новодошъл
цевта не е хасанската "уотър валтер" ,а е оригинална от Англия съм я купувал имаше заводска фаска ама ми я преебаха .Срелял съм и jsb пак ги разсейва .Резбата на заглошитела ми я направи един "майстор" стогар и наистина я съсипа
 
Нагоре