ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

7

7842

Гост
Ако се отстрани шока на дадена цев,скоростта пада или се качва?
 

lynx

Редовен Потребител
Не мисля, че ще можеш да премахнеш шока, освен ако не подстрижеш леко отпред цевта.
А скъсяването на цевта почти винаги води до известен спад в скоростта(говорим за ПЦП), може и да не е много но ще се види на хроното.
 

anibis

Редовен Потребител
Ако се отстрани шока на дадена цев,скоростта пада или се качва?
Напротив няма да падне, или ще си остане същата или даже може да се вдигне,защото шока винаги притиска-намалява скорости на чашката,когато се резне шока на някой цеви се качва скоростта,на всяка цев,и пушка си е индивидуално.
Аз съм рязал цев от 340мм на 300мм и не мръдна скоростта,остана си същата +/- 2-3м/с. Цевта нямаше шок оригинално.
 

nikolela

Потребител
Шока на цевта, не играе ли ролята на дюза? Да ви насоча към пожарникарския маркуч, който завършва с дюза с тесен отвор. Ако махнеш тесния накрайник, колко на далеч ще мята вода?
 
7

7842

Гост
Напротив няма да падне, или ще си остане същата или даже може да се вдигне,защото шока винаги притиска-намалява скорости на чашката,когато се резне шока на някой цеви се качва скоростта,на всяка цев,и пушка си е индивидуално.
Аз съм рязал цев от 340мм на 300мм и не мръдна скоростта,остана си същата +/- 2-3м/с. Цевта нямаше шок оригинално.
Миро отрязах 3 см. и без да пипам настройките замерих скоростта със същият проектил,падна с 10 м/с.Дали нарезите в цевта са много хлабави не знам,може различните цеви да дават разлика,но при мен падна.Този въпрос дето съм го писал във темата беше преди да отрежа шока.
 
7

7842

Гост
Здравейте.Даден проектил се държи стабилно и точно с цев 450 мм. стъпка на нарезите с 285 м/с,когато решиш да го засилиш с 310 м/с става нестабилен със спирали,няма точност.За да се постигне стабилност и точност,без спирали с каква цев ще се получи:стъпка 360 мм. или стъпка 510 мм.?За да е нестабилен скоростта на въртене идва малка или е голяма?
 

andi

Редовен Потребител
Здравейте.Даден проектил се държи стабилно и точно с цев 450 мм. стъпка на нарезите с 285 м/с,когато решиш да го засилиш с 310 м/с става нестабилен със спирали,няма точност.За да се постигне стабилност и точност,без спирали с каква цев ще се получи:стъпка 360 мм. или стъпка 510 мм.?За да е нестабилен скоростта на въртене идва малка или е голяма?
Имаш понятие от техника , и ще разбереш принципа и теорията която ще обясня :
При 450 об. и 285 мс проектила (ако не приплъзва) прави (примерно) 50 000 об/мин . И при тези обороти е стабилен .
Ако вдигнеш само скороста , се вдигат оборотите с тази цев . Примерно стават 60 000 , и с тях е нестабилен този проектил . Или пък започва да приплъзва в тези нарези .
Значи нещо трябва да се промени - или проектила ( такъв , че да стабилизира на 60 000, или да не приплъзва ) , или стъпката на цевта ( за да се върнем на 50 000) .
Значи ни трябва по-бавна стъпка , за да намалим оборотите . За да може с новата висока скорост да са толкова об/мин ,колкото с по-ниската скорост и по-бърза стъпка . Примерно 480 , или 510 .
Колко точно е въпрос и на проби , не само на сметки .
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При стъпка 45 см и 285 м/с, оборотите в минута са таман 38000 като абсолютна ст-ст при напускането на цевта. После почват да падат и там е другата важна стойност - под която също се дестабилизира проектила.
 
7

7842

Гост
Здравейте.Даден проектил се държи стабилно и точно с цев 450 мм. стъпка на нарезите с 285 м/с,когато решиш да го засилиш с 310 м/с става нестабилен със спирали,няма точност.За да се постигне стабилност и точност,без спирали с каква цев ще се получи:стъпка 360 мм. или стъпка 510 мм.?За да е нестабилен скоростта на въртене идва малка или е голяма?
Ето LW Polygon със стъпка на нарезите 406 мм.Руснаците я препоръчват като компромисен вариант за чашки и пълнотели.76 изстрела........
 

dberov

Редовен Потребител
46 метров | пуля JSB Monster Redisigned 1.645 | ствол LW полигональные нарезы 406 твист
Хоооп, пак лъжа. Освен ако на тоя крачката му не е 95 сантиметра а се знае че при нормална походка и чатал, крачката е около 70 санта.
Едно е да стреляш на 45 а друго на 35 метра, що са тия преувеличения не мога да ги разбера.
 
7

7842

Гост
Митак закрасти ме и му гледах и другите клипове.52 крачки:52/2=26*1,5=39-40 метра.
Четох за Руска военна топография.На времето са ги обучавали като вървят да четат само единият крак(ляв или десен),после го умножават по 1,5.Вярвай сметката излиза,пробвал съм го много пъти ей така от любопитство.Вървя и чета крачките,умножавам после го меря с далекомера и е вярно.
 

dberov

Редовен Потребител
Аз ги броих 49 крачки, хайде да кажем че са 52, разделяме на две и се получава 26, умножено по 1,5 са 39 метра. Е, как излиза сметката щом пишат че е 46 метра а по тая схема е 39. Извинявай, но слижи една Бенч мишена на 25 метра и същата на 35 метра и ще се убедиш че едни 7-8 метра разлика оказват не малко влияние на точноста а колкото е по голяма дистанцията, точноста намалява прогресивно. Майната им на няколкото метра в клипа, ама що лъжат бе Гоше, ей това ме дразни. Иначе евала за мишената, супер е при тоя брой изстрели.
 

Васко

Потребител
И 39 метра да са 76 изтрела в една дупка си е как и да го погледнеш мнООого добре. Другия вариянт е тия да са егати измамниците.
 
Нагоре