ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

sa6o

Редовен Потребител
някаква информация да имате за цевта на кросман-2200аа-писах в темата за кросман но няма отговори или коментари.изглежда масивна но ми се стори с бронзова вложка.това ме спира да коментирам последващата сьдба на пушката сьс собственика и(75 годишен).....
 

sts1969

Редовен Потребител
Вземай я, какво и се чудиш толкова, рядко срещани са цевите с бронзова вложка, но не са чудо невиждано. Една от руските Байкал беше с такава цев още преди години. Предполагам че бронза има по-малко съпротивление, и корозира по-малко от желязото. Погледни нарезите в цевта, ако са добре я вземай.
 

dberov

Редовен Потребител
Цевите от неръждавейка и тия бронзовите вложки са много Убави, колкото и време да не стреляш - не ръждясват...:D
 
7

7842

Гост
Здравейте.Мъчи ме един въпрос-с колко ще се увеличи скоростта с по дълга цев с 12,5 см?От 58,5 см на 71 см,за точност е ясно че ще е по добре.:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
За точността не съм много съгласен,дългата цев има по-голямо трептене/плаване на цевта/ и от там точността се влошава.
 
7

7842

Гост
Миро,при снайперовите пушки в огнестрелното защо са с доста по дълги цеви от нормалните ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Старите пушки да, погледни новите,всички са около 500мм.
Но не ми се спори,като е вземеш сам ще се убедиш. Това е стара тенденция че колкото ти е по-дълга цевта толкова точността ти е по-добра.
Това не е вярно!!!;)
 
7

7842

Гост
Не споря,сондирам мнение:).Гледах няколко клипа за FX Impact-вече със 70 см. цеви и много добри отзиви.
 
7

7842

Гост
Само за да стреля по далече или и да цели?То и с късата ще стреля далече....
 

sts1969

Редовен Потребител
Е помисли малко де, питаш с колко ще се вдигне скоростта с по-дългата цев. По-висока скорост..по-далечен изстрел, пробвай да сравниш Калашников с Драгунов. С дългата цев постигаш и далекобойност, и по-голяма точност.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Цев
 

lynx

Редовен Потребител
Не мисля, че намесването на огнестрелното ще ни отвори очите за истината.
Ако 70см. цев е най-подходящото за ВО, всички пушки щяха да са с такива ;)
Трябва да се уцели "златната среда", по-дългата цев не винаги е панацея.
Всеки според нуждите си поставя цеви като за него и трябват проби.
Ако целта е да се гонят високи мощности и намаляване на преразхода, ще е добре с по-дългата цев.
Но ако е прекалено дълга, резултатите би трябвало да се влошат.
Най-неприятното е, че покупката за проби на нова и дълга цев е скъпо удоволствие и не обещава чудесни резултати :D
 

Sen

Редовен Потребител
Звучи може би донякъде теоретично, но съм чувал и мнения, че при по-дългата цев по-силно се отразява и човешката грешка, тъй като чашката е за по-дълго време в цевта.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Не съм разбирач, но някъде четох, че 600 мм е за предпочитане при ВО спрямо другите.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е това не изисква метафизични познания,става въпрос за точни изчисления и добри технологии :)!
П.С
Става въпрос за дължината на цевите...а и икономическа целесъобразност!
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
От личен опит мога да споделя, че Ер Уолфа ми с 43 см. цев и Щаера с 65 см., двете в 5,5, стрелят еднакво точно, макар и с различна мощност(около 8 дж. в плюс за Уолфа).
 
Нагоре