ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

Airguner

Потребител
Колеги, каква е тази парична единица COM във сайта на алфа? Като задам в адреса, че пратката е до България излиза тази крайна цена от 25968 СОМ
 

Attachments

  • IMG_20231102_124918.jpg
    IMG_20231102_124918.jpg
    132.6 KB · Прегледи: 29
  • Screenshot_2023-11-02-12-48-58-079-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-02-12-48-58-079-edit_com.android.chrome.jpg
    54.9 KB · Прегледи: 27
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Валутата на Киргизстан. От там пращат. На мен до Пловдив ми излезе 30000 сом-а. По курса за деня 0.021 смятай. Отделно може да има и митници евентуално, освен ако Киргизстан не е влезнал и той в ЕС без да съм разбрал.
 

Sen

Редовен Потребител
Благодаря колега. По този курс в моят случай, излиза цевта на 231 лв , а транспорта 314 лв. Транспорта е много скъп :rolleyes:
Прав си, колега; аз пуснах "мухата", но съм напълно съгласен, че транспортът е безумен; вероятно няма как иначе да стане с текущите санкции. Наистина не си струва.
 

Hidden

Редовен Потребител
Търся си донорна цев за ПЦП. Гледам, че има на добри цени цеви на Хатсан за пружините модели Air tact, Edge, 80 и т.н. Мисля да взема от Air tact в 5.5 или в 6.35, защото цевната кутия е полимерна и ще я махна лесно с нагряване. Дали цевите на споменатите модели са удачни за целта? Дали разсъжденията ми за полимерната цевна кутия са правилни?
 

wakafaka

Редовен Потребител
Търся си донорна цев за ПЦП. Гледам, че има на добри цени цеви на Хатсан за пружините модели Air tact, Edge, 80 и т.н. Мисля да взема от Air tact в 5.5 или в 6.35, защото цевната кутия е полимерна и ще я махна лесно с нагряване. Дали цевите на споменатите модели са удачни за целта? Дали разсъжденията ми за полимерната цевна кутия са правилни?
Какъв диаметър,калибър и дължина ти трябва? Имам 2 останали цеви 5.5 от експерименти.
 
Последна промяна:

kokodjambo

Потребител
Търся си донорна цев за ПЦП. Гледам, че има на добри цени цеви на Хатсан за пружините модели Air tact, Edge, 80 и т.н. Мисля да взема от Air tact в 5.5 или в 6.35, защото цевната кутия е полимерна и ще я махна лесно с нагряване. Дали цевите на споменатите модели са удачни за целта? Дали разсъжденията ми за полимерната цевна кутия са правилни?
Вземи си цев от kral arms за стотина лева поне ше може да стреляш и слъгове
 

Hidden

Редовен Потребител
Ха, как ме изпревари с това видео! ;) Щях да качвам на същата тема,но с пружинна пушка. Вероятно пак ще го кача, пък дано се спре чистенето с метални четки на тези меки цеви.
Добре се е получило видеото :cheers:
 

wakafaka

Редовен Потребител
То добре ама оловото в цевта не вярвам и с 10 минавания с парцалче да го свалиш така.
Цев FX Slug liner .25 с олово в цевта.Как ли не я чистих,то бяха парцали,хартия,стреляне с натъпканите парцали/хартията.
Накрая отидох и си купих нов дълъг шомпол подходящ за 700мм цев с бронзови втулки там където може да опре и четки от бронз / фосфорен месинг подходящи за калибъра(от ВИП-а за 20 лева).След 3,4 минавания с четката падна това олово което съм снимал на салфетката.Ето снимки като това е снимано СЛЕД почистването с парцали и хартия.

IMG_20240315_100016.jpgIMG_20240315_100030.jpgIMG_20240315_100044.jpg
 
Нагоре