ХS-BAM 40 както и AA TX200 и AA Pro Sport

andi

Редовен Потребител
сотис преди месец имаха със сигурност , но с някои условности и уговорки какво точно ше получиш от тях ;)
 

bor1968

Потребител
andi написа:
сотис преди месец имаха със сигурност , но с някои условности и уговорки какво точно ше получиш от тях ;)
Напълно си прав, но вносители на БАМ са Сотис и дали ще вземеш от тях или от друг, риска да попаднеш на калпава бройка е един и същ. Най добре е човек да отиде и да я огледа на място, но ще видиш само цев и външен вид, а карантията остава скрита.
Ако купуваш онлайн, най добре е да направиш предварителна уговорка с магазина, че ако има някакъв кусур, да можеш да я върнеш /замениш/ без проблем.
Така взимаш, отваряш пушката внимателно, оглеждаш, почистваш и зглобяваш. След това е най добре да премериш с хронометър и да отидеш да постреляш. Ако стреля задоволително и няма забележки, отиваш да черпиш, че имаш хубава пушка. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
bor1968 написа:
andi написа:
сотис преди месец имаха със сигурност , но с някои условности и уговорки какво точно ше получиш от тях ;)
Напълно си прав, но вносители на БАМ са Сотис и дали ще вземеш от тях или от друг, риска да попаднеш на калпава бройка е един и същ. Най добре е човек да отиде и да я огледа на място, но ще видиш само цев и външен вид, а карантията остава скрита.
Ако купуваш онлайн, най добре е да направиш предварителна уговорка с магазина, че ако има някакъв кусур, да можеш да я върнеш /замениш/ без проблем.
Така взимаш, отваряш пушката внимателно, оглеждаш, почистваш и зглобяваш. След това е най добре да премериш с хронометър и да отидеш да постреляш. Ако стреля задоволително и няма забележки, отиваш да черпиш, че имаш хубава пушка. :cheers:

Направо ми разгледай мненията от юни. Поне аз я заръчах от МСА по телефона, като предварително успях да се скарам с тях и да ги увикам :crazy: , да внимават каква пушка ми пращат, че дори и за драскотинка я връщам моментално. И факт накрая получих перфектна неотваряна пушка ^-^
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Искам да си сложа на Бам-а надулник някои може ли да ми каже от каква пушка става или да се прави нов?От Хатсан 60 става ли пружината на Бам 40?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Може ли да се сложи ГП на бам 40?Ако не се лъжа не можеше но нека питам знаещите.
 
A

Anonymous

Гост
Още не е правено , поне в БГ . Доколкото знам братушките са правили някакви разработки , но дали са внедрени незнам . :-\
 

praetorian

Редовен Потребител
Май идеите са само на хартия за ГП за тази пушка.Но моето мнение е, че имайки предвид точността и почти липсващия откат, ГП и не требе, тя и така си е отвратително точна.Лятото продадохме на мисля, Соундмакс беше една такава, още ми е жал за нея. :sorry:
 
A

Anonymous

Гост
Като бивш собственик на такава пушка съм абсолютно съгласен с горния пост на колегата . :yes:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Май идеите са само на хартия за ГП за тази пушка.Но моето мнение е, че имайки предвид точността и почти липсващия откат, ГП и не требе, тя и така си е отвратително точна.Лятото продадохме на мисля, Соундмакс беше една такава, още ми е жал за нея. Съжалявам
Има за какво да те е яд, аз не бих я продал вече ;) особенно от както взех да си правя групи по 20мм и по-малко на 35 метра след някои подобрения от как я взех, не бих казал че ми трябва нито надулник нито ГП, въпреки че и аз по едно време си мислих да слагам надулник се отказах от експеримента :cheers:
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Как да и вдигна мощността моита е на около 1500 изстрела и дава около 200 м.с?
 

dinkata

Редовен Потребител
Колко искаш да стане ? 240 с баракуда ? Пружинка е все пак.... провери уплътненията да не са наранени, за да нямаш и минимална загуба въздух.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ако искаш да вдигнеш мощноста, но не с много че инак няма да ти хареса резултата е хубаво да сложиш примерно Дианска пружина те са по дълги и с по-голяма стъпка(или друга пружина с по голяма стъпка), както и имат и по тънка тел на пружината което помага за подлагане на шайби в задния край за допълнително натягане, инак с оригиналната пружина ако подложиш шайби може да не успееш да заредиш. Някъде назат в темата мисля че bor1968 беше описал какво е правил и колко е отрязал от дианската пружината (мисля че беше я отрязал с 5-8см по-дълга от оригиналната демек към 24см) и беше вдигнал скороста с 10-20м.с. , но може да се увеличи отката и малко по-бързо ще ти умори оптиката, хубаво ще е да и вземеш в този случай някоя по добра оптика. Успех в начинанието и пиши какви са резултатите ако направиш нещо :cheers:
А 200 м/с с какви чашки дава между другото?
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Ако има пушка в средния клас, която не се нуждае от бърникане и подобрения - това е Б-40. Веднъж влезе ли в правия път тази пушка има голям потенциал. Моята засега я ползвам за стрелба над ФТ дистанции. Има прав откат, за разлика от повечето пушки с телена пружина, и на 100м при безветрие дава впечатляващи резултати. Направо й се чудя как събира попаденията при 90см пропадане на чашката.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Нека се похваля вече си имам Бам 40 уникална пушчица много добре ми пасна имам 15-тина метра тук в апартамента дистанция даже няма точно 15 метра сложих 1 мишенка и след 3-я изтрел и прострелката на оптиката дупка в дупка много искам да я видя на 30 50м как ще се държи иначе откат много малък а визия уникална.Има малка повърхностна ръжда как мога да се избава от нея да изчезне и да предотвъртя появата и пак.Имам много сериозни намерения за тази пушка мисля да стане като на симо чз-то.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Честито да ти носи много радост и точни попадения :cheers: относно ръждата мога да ти препоръчам внимателно да я отстраниш с финна шкурка и със студена оксидация да си я оправиш, при мен има също подобен проблем ама все не намирам време да я премахна, ако друг знае друг метод да каже, между друго пушката нова ли е? За да се предотврати аз лично след всяка стрелба си я почиствам със сух парцал и в калъфа, до следващия път когато ще стрелям си я държа там :)

ПП В момента съм намазал с тънка смазка ръждясалите петанца за да не се разпространява
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Не е нова пушчицата но е супер запазена само тази ръжда която е супер малко и незабележима но мен ме дразни искам да я махна.
 

stelibg

Потребител
PUNISHERvw написа:
Как да и вдигна мощността моита е на около 1500 изстрела и дава около 200 м.с?


Привет - притежавам оригинала на китайчето БАМ 40 - АА TX200 MK3 - наистина невероятна пушка.
На сайта http://airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=Air%20Rifles&SubCat=Air%20Arms%20Air%20Rifles има пружини за FAC пушки. Моята я купих от там. В момента прави 255 м/с с половинграмова чашка
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Сама по себе си оксидация е достатъчна за пълно предпазване от ръжда. Е, въпрос е на качеството на оксидацията и малко грижа. Например ръждата обикновено тръгва от пръстовите отпечатъци по оксидацията, по-точно от солите в потта
Това го е писал братушка в една от темите и точно поради тази причина с парцалчето след стрелба :)

@stelibg Привет и на теб твойта пушка в кой калибър е 4.5 или 5.5? Пусни някоя снимка на пушчицата да разкраси темата :cheers:

ПП. Не обърнах внимание на това "половинграмова чашка" значи е в 4.5 :)
 
Нагоре