ХФТ - ,,The river of DEATH" - Монтана 13-15 август

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
bor1968 написа:
ПП. Няколко човека ще спретнем палатковия лагер и отпочваме още 09.08.2010г. Това ще рече, че приемаме гости и преди обявената дата 13-15.08.2010г.

Местноста предоставя ли възможност за други забавления освен стрелба? Да речем речен риболов, плуване.... ако някой реши да пристине по-рано от деня на състезанието?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дидо, ако ходите скоро може да вземете апарат и да сложите някоя снимка, да видят хората мястото... На мен много ми хареса, и мисля че снимките ще помогнат за избора колегите да идват или не :):) Особено и на тези които обичат риболов. Доколкото видях най-добре ако имат мухарки да си ги носят....
 

братушка

Редовен Потребител
На 5км от мястото има и голям язовир.
 

Attachments

  • Photo (207).jpg
    Photo (207).jpg
    517.5 KB · Прегледи: 89
  • Photo (211).jpg
    Photo (211).jpg
    560.6 KB · Прегледи: 88
  • Photo (213).jpg
    Photo (213).jpg
    597.5 KB · Прегледи: 83
  • Photo (215).jpg
    Photo (215).jpg
    658.1 KB · Прегледи: 84

me4o.grizzly

Потребител
е,Братушка свърши тая работа със снимките вместо нас :cheers: на живо е още по-хубаво,абе има има кво да се прави,така,че който дойде няма да Сори ;)
 

djboby

Потребител
Аз на това място съм идвал, така като гледам. Аз лично съм се нагласил да идвам. Който пропусне ще се жалява много. Терена е същия като на Русе, но с предимството че има рекичка в която мисля да изкарам времето докато се разхлади.
 

братушка

Редовен Потребител
След уточнение днеска се разбрахме за следното:
Състезанието ще бъде 1 ден ,събота, в 2 кръга: дневен и нощен. Крайното класиране ще се определи като сума точки от дневни и нощни стрелби.
Предвиждаме 3 класа:
- РСР;
- РСР 16Дж;
- ППП.
Като окончателно за 16Дж ще решим на място, според броя реално присъстващи.

Чакаме Ви.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
братушка написа:
След уточнение днеска се разбрахме за следното:
Състезанието ще бъде 1 ден ,събота, в 2 кръга: дневен и нощен. Крайното класиране ще се определи като сума точки от дневни и нощни стрелби.
Предвиждаме 3 класа:
- РСР;
- РСР 16Дж;
- ППП.
Като окончателно за 16Дж ще решим на място, според броя реално присъстващи.

Чакаме Ви.
уточнете някакви часове за записване,за начало на първи и втори кръг.все пак трябва да ви донесем 20-тина мишени,ленти и табели и да ви помогнем за трасето.
 

братушка

Редовен Потребител
Точно за часове не сме се уточнявали. Мисля, че за дневни може и без точен час, народа (ако има такъв) ще се включва според пристигането. А нощни според кога се стъмни.

Иначе колегите ще са там няколко дни предварително да пазят мястото, че много мераклии има за него по това време. Ленти и част от мишените вече са осигурени.
Аз ще съм там от петък. Ще гледаме по-голямата част от подготовката да се свърши предварително и за събота сутрин да остане само монтаж на част от мишените на предварително определени места.
 

bor1968

Потребител
братушка написа:
Точно за часове не сме се уточнявали. Мисля, че за дневни може и без точен час, народа (ако има такъв) ще се включва според пристигането.

Точно така. Кой когато дойде, почива от пътя, настройва пушката и тръгва по трасето.


братушка написа:
А нощни според кога се стъмни.

За нощните стрелби мишените /убойната зона/ няма да е осветена и всеки ще разчита на личното си фенерче. Имайте го предвид :exclaim:

братушка написа:
Иначе колегите ще са там няколко дни предварително да пазят мястото, че много мераклии има за него по това време. Ленти и част от мишените вече са осигурени.
Аз ще съм там от петък. Ще гледаме по-голямата част от подготовката да се свърши предварително и за събота сутрин да остане само монтаж на част от мишените на предварително определени места.

Там ще сме от сряда и ще подготвяме нещата. Както съм написал, който има желание и възможност може да дойде и по-рано.
Ще издам малко тайни за да не остане някой изненадан /да сте подготвени/. Освен мишените в реката, ще има позиции за стрелба от самата река - Водата ще е до колене. Тези позиции ще са ,,фри" който иска може да стреля и легнал от водата :crazy:.
Това го казвам за да сте подготвени за подобно нещо и който не иска да е бос във водата да си носи подходящи обувки /джапанки, Ботуши/ За нощните стрелби тези позиции ще бъдат изтеглени от брега, за да няма комични ситуации.
Това е в общи линии. Знаете правилата за ХФТ/ще са като тези на БАФТ, Който е бил в Русе ги е практикувал/
Отчитането на точките също мисля, че са ясни, но ще ги повторя. При съборена мишена 2-точки, при уцелена мишена- без да е съборена 1-точка.
Мерките за безопасност мисля, че се знаят, но ще кажа, че ще се стреля единствено от позициите за стрелба и в зоната за прострелка. През другото време пушките ще се носят незаредени и с дулото на горе, или надоло /кой както предпочита, но НЕ и насочена хоризонтално и още повече срещу хора/
Хубавото място и добрите емоции са гарантирани. Заповядайте.
:cheers:
 

ангел иванов

Потребител
Събота и неделя си бях на село(Горно Церовене), и се разходих до орешака на Видлица където ще е сбирката,съжалявам много че ще я пропусна,просто не мога и тая събота и неделя да мина 900 клм.
Мястото е чудесно. Много широко и много място за палатки.Реката е пълноводна в момента-20-25 метра и има риби! Ама къси риби ;) ;)!
Нямаше никой за съжаление от Монтанските колеги,за което още повече съжалявам,ама имаше явни следи от присъствието им ;) ;) ;)!
Завиждам на всички които отиват ,ще си изкарате чудесно,сигурен съм :cheers:.
 

Attachments

  • 08082010590.jpg
    08082010590.jpg
    771.1 KB · Прегледи: 107
  • 08082010593.jpg
    08082010593.jpg
    631.2 KB · Прегледи: 64
  • 08082010597.jpg
    08082010597.jpg
    607.1 KB · Прегледи: 63
  • 08082010600.jpg
    08082010600.jpg
    661.7 KB · Прегледи: 62
  • 08082010601.jpg
    08082010601.jpg
    634.5 KB · Прегледи: 63
  • 08082010602.jpg
    08082010602.jpg
    604.9 KB · Прегледи: 72
  • 08082010603.jpg
    08082010603.jpg
    559 KB · Прегледи: 86

bor1968

Потребител
Колегата явно ни е разконспирирал и е открил мястото, а и е направил някои фотоси :cheers:.
Отново малко подробности за по-лесно откриване на мястото.
След Монтана се хваща към Чипровци. Минава се разклона за с.Горно Церовене. След това отляво на пътя следва едно заведение наречено ,,Тихия Кът". Като го подминете намаляте, защото след 100 до 200 метра е отбивката /кръстовището/. На дясно е асвалтов път за с.Видлица. От дясната страна на пътя има табела ,,Община Георги Дамяново" Точно срещу тази табела в ЛЯВО има черен път по който трябва да хванете. Ще сложа и обозначителна лента там където ще трябва да се завие към черния път.

ПП.- Има осигурени 30 бр. мишени и толкова ще бъдат закрепени по-трасето. Който има някакви въпроси или нужда от допълнителни указания тел. 0878 30 29 56 - Янко. Аз съм си осигурил палатка, бира, мезе, пушки и чашки, които да ми стигнат от сряда до неделя. Нека всеки подсигури, каквото мисли, че ще му е нужно и да заповяда.
Айде до :cheers: :rambo:
 

Sisi

Потребител
Само за информация- Ще се опитаме да зарадваме присъщващите с JSB w 5.5 и 4.5 к. на хубави цени.
 

DANNY

Редовен Потребител
Sisi написа:
Само за информация- Ще се опитаме да зарадваме присъщващите с JSB w 5.5 и 4.5 к. на хубави цени.
:bravo:
Точно така, Занесете на братушка, че стига е стрелял с тоя Про Хънтър ;)
 
A

Anonymous

Гост
Явно сме първите добрали се до компа.

Резюме на мероприятието=ПРЕКРАСНО.
Благодарности на Янко за положения труд и за интересното трасе което предложи./особено последната позиция,където имахме възможност да измием позора от предходните/ :D :D Прекарахме чудесно с приятелите с които имахме удоволствието пак да се видим.

БЛАГОДАРНОСТИ ОТ НАС!!!

п.п. Ще има и снимки по-късно.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
...и ние с шутъра се прибрахме преди 2-3 часа.
Цялото мероприятие наистина беше едно много приятно изживяване,а трасето-забавление в най-чист вид за всеки,който си пада по ХФТ.
Големи благодарности на всички монтаняри за топлото посрещане,на Янко :bravo:,Кирето, Момчил ,Тишо и Милен за чудесното трасе!
Мишени във водата,позиция за стрелба ОТ водата(Тишо,милост! ;))...просто неописуемо,трябваше повече стрелци да го пробват.
 

bor1968

Потребител
Благодаря на всички които уважиха мероприятието и на тези които го подпомогнаха с материално техническа база /мишени, карти, грамоти и т.н./ Благодаря и на тези, които помогнаха и с чисто физическа работа по трасето.
Предполагам, че никой не съжалява за това, че е присъствал. Видяхме се, хапнахме, пийнахме, направихме блага раздумка, постреляхме подобаващо.
Честито на победителите. Резултатите от класирането по-късно.
Имах време само за няколко снимки в петък. Ето ги:
http://bor1968.snimka.bg/family/the-riv ... ath.526009
 

bateiav4o

Потребител
Мероприятието беше на европейско ниво и благодарение на топлото посрещане на домакините се получи една доста добра среща.Специални благодарности на Монтанската група за осигурения терен изпълнен с клопки и препятствия определено си заслужи името ,,The river of DEATH". ;) Постреляхме побърборихме и :cheers: на воля беше страхотно.
До нови срещи. :cheers:
 

bor1968

Потребител
Победители бяха всички присъстващи, но ето класирането:
020126565.jpg


020126565-big.jpg
 
Нагоре