ХФТ Тренировка 09.04.2011.г. гр. Велико Търново

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Колеги имам честа да ви поканя на първото официално мероприятие на "Мускетарите". Решихме първото ни мероприятие да е ХФТ тренировка-състезание. Целта е генерална тренировка за пролетната национална среща във Варна. Дистанциите ще са от 7 да 41 метра. Убойни зони от 15мм до 40 мм. Брой мишени 24. Два кръга. Такса участие - няма. Аранжор трасе: аз, главен съдия аз :pardon:
Програма на срещата:
Сборен час за Мускетарите на паркинга до стадиона в с.Леденик - 10.00 часа
Разгръщане на трасе до 11.00
За гостите 11.00 Който закъснее няма да има време да прострелва ;)
Прострелка от 11.00 до 11.45
Кратък брифинг 11.45
Старт на състезанието 12.00
Между двата кръга ще има почивка за хпване и сръбване(някой може и да подремне ;)) Предполагам към 14,30

Ще има 10 позиции с естествени опори по дървета. 6 задължителни позиции за стрелба: 2 "легнал" , 2 прав и 2 "от коляно". Другите 8 ще са свободни, но без опори. Който иска да ляга който иска прав ;) По-вече от половината мишени ще са разположени под голям ъгъл нагоре и надолу до 50[sup]о[/sup]. Голямо предизвикателство за всички който ще присъстват.

Класирането ще е общо. Разделение по класове няма да има.

За първо, второ и трето място грамоти осигурени от Архитекта.

Голямата награда е една :pardon: Шише което не се търкаля от колегата dp1962bg за първо място. ;)
dp1962bg написа:
Аз подсигурявам наградния фонд:
За 1 място - една бутилка която не може да се търкаля пълна със тъмножълта течност;
За 2 и всички останали места правото да се облизват и надяват първия да почерпи от бутилката.

Мястото за провеждане на срещата е до стадион-мотописта с. Леденик на 7 км от Велико Търново. Координати от Гугъл Еърт:
43*4' 40.95" С
25*33' 11.88 И
http://maps.google.bg/maps?f=q&source=s_q&hl=bg&geocode=&q=Bulgaria&aq=0&sll=37.628296,-122.426619&sspn=0.048196,0.077162&ie=UTF8&hq=&hnear=%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F&ll=43.077532,25.553223&spn=0.005556,0.009645&t=h&z=17




 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
:yahoo:
Ако приемате предварително записване за Мускетари...
Пишете ме №1 :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Няма да има предварително записване.

Всеки който пристигне до 11.45 ще може да учства, след като чуе инструкциите за безопасност, разясненията за трасето и бъде записан в протокола. Безкомпромисен съм. След този час пак добре дошли, но като публика и помощници на скарата
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
valens1968 написа:
Няма да има предварително записване.

Всеки който пристигне до 11.45 ще може да учства, след като чуе инструкциите за безопасност, разясненията за трасето и бъде записан в протокола. Безкомпромисен съм. След този час пак добре дошли, но като публика и помощници на скарата

Само така Вальо :exclaim:
Несериозни работи и простотии - компроментират нашето хоби и нас самите.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Мероприятието ще е OPEN. Достъпно за всички. Който има въздушна пушка със или без оптика може да присъства. Такса няма да има за никого. Състезателните двойки(тройки) ще разпределя аз на принципа учствал в такова мероприятие със неучаствал. Старо куче с новобранец :D

П.П. Предварително записване както казах не съм предвидил, но не е лошо колеги които ще пътуват от по-далече да ми пратят по едно Л.С.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Очакваме гости не само от Русиииии ;) Всички са добре дошли :yes:
 

DANNY

Редовен Потребител
Понеделник от София се дигаме и отиваме в Пловдив.
Но точно заради вас на 09.04.2011 ще сме в Търново :rambo:
...Това ако не е уважение......
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе хора, шатра ще има ли че може да поръси отвреме на време :)
 

Attachments

  • weather.jpg
    weather.jpg
    58.1 KB · Прегледи: 66

andi

Редовен Потребител
Оги , шатрата вместо крило за кайт ли ще ти е - при 11 м.с. вятър ? Или връзваш байка и практикуваш 'кайтбайк' ;) ;) ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
andi написа:
Оги , шатрата вместо крило за кайт ли ще ти е - при 11 м.с. вятър ? Или връзваш байка и практикуваш 'кайтбайк' ;) ;) ;)


Шатрата - кайт, а масата на съдията - дъска. Яхвам я и прелитам над мишените с налудничава физиономия и Асан в ръка :rambo:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Руснаците промениха прогнозата. Няма вятър, няма дъжд само :wsunny: ^-^ дано да познаят.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
БАСИ вятъра дето е при нас :windy:
ще правим ли нещо утре!? въобще!? има ли смисъл ???
То ще ни кенделка барабар с пушките бе :wall:

И тъй и тъй е тренировка... поне да ни е приятно викам :exclaim:
 

qtex

Потребител
То май в почти цяла Северна България е така...
При мен дори BMG патрон не може да ти помогне... камо ли чашка... :wall:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Разумът в мен крещи да го отложим за по хубави дни това мероприятие.
Но съм се обещал да присъствам, така че:
Организатора да реши :exclaim:
 

st_beer

Редовен Потребител
qtex написа:
То май в почти цяла Северна България е така...
Май не е само Северна България. И при нас дука кораво. Разкрива покриви,летят тенекии саксии и други опасни предмети. За точна стрелба и дума не може да става камоли за тренировка за състезание.Ама то е вятър може да утихне за часове и утре да е съвсем друг пейзажа. Пожелавам Ви успех и късмет момчета :cheers: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Уж говорят за постепенно стихване на вятъра през нощта, НО ... отново увеличение утре.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3736011
Този вятър сам ще сваля мишените. Няма нужда да ги уцелваме.
Егати и късмета.
 
Нагоре