ХФТ/НХФТ - ,,The river of DEATH-3" - Монтана 11-12 август 2012

bor1968

Потребител
Мероприятието ще се проведе на обичайното място. Аз лично мисля да съм там от 8 вечерта, та до 12 август. Подробности за мястото и мероприятието ще намерите на следните линкове от предните мероприятия:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=2
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=2528.15
Ще бъдат поставени 30 бр. мишени. ХФТще се стреля на 11-ти сутринта от 9 часа по всички мишени, а НХФТ вечерта по 20 бр. /като се стъмни/ . Класирането ще е въз основа сбора от двете стрелби.
Спане - на палатки. В непосредствена близост има и други варианти за спане /вижте линка който съм дал горее/.
Вода за миене има на воля. Няма питейна вода!
Предвиждат се 3 класа:
- РСР - НЕОГРАНИЧЕН
- РСР 16Дж *
- ППП.
Един участник ще може да участва най-много в два класа
Таксата е 3 лв. за членове на БАФТ и 5 лв. за останалите.

На следващия линк отбелязаното С е мястото, дадени са и координатите:


Който има мишени да ги носи. Разчитам най-вече на мишени от Русе.

Ако някой го интересува нещо, може да праща л.с. или да звъни на 0878302956 Янко.

ПП. ако няма много участници с 16 дж /поне 4-ма/, класовете ПЦП ще бъдат обединени.
Ако някой пътува в събота и няма възможност да пристигне преди 9 часа, не е проблем да се пусне по трасето и по-късно.
 

go_panch

Потребител
Понеже не съм стрелял досега ХФТ дали ще е удобно да се напишат правилата за провеждане на състезанието.
Тук са дадени световните правила https://sites.google.com/site/whfta1/ukahft-rules-2011 но ще е добре да се знае какви изключения и/или промени ще бъдат въведени за конкретното мероприятие.
 

bor1968

Потребител

luis vu

Потребител
go_panch, най важното правило е че не може да си пипаш оптиката по време на състезанието . стреля се на око , по дотове . скарата се прави на дървени въглища ,а бирата се охлажда в реката. и също най важно е участието .и да се видиме . ако се колебаеш ,да ти кажа че това е най готиното състезание заедно с варминта и бенчреста на Ботево.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Янко, трябва да наредиш само птичи мишени, тъй като датата съвпада с откриването на птичия лов. ;) ;). И после :rambo:
 

bor1968

Потребител
То не е проблем да набавим паломи*, но хем ще са батални сцени, хем след всеки изстрел ще трябва да сменяме мишените :crazy:
Та който успее да си бутне хвъркат вредител /сврака, врана, скурец/ ще му пишем +5 точки. За който не успее ще има достатъчно метални врани и плуващи метални плъхове, а те са на целогодишен отстрел ;)






*гълъб
 

dinkata

Редовен Потребител
bor1968 написа:
То не е проблем да набавим паломи*, но хем ще са батални сцени, хем след всеки изстрел ще трябва да сменяме мишените :crazy:
Та който успее да си бутне хвъркат вредител /сврака, врана, скурец/ ще му пишем +5 точки. За който не успее ще има достатъчно метални врани и плуващи метални плъхове, а те са на целогодишен отстрел ;)






*гълъб

Ебати якия регламент :) Ако успея да дойда май май ще си тръгна със схванат врат от гледане нагоре ;) ;) :no: :pardon: :cheers:
 

me4o.grizzly

Потребител
жалко,че на Русе нямаше точки за Вредители иначе можеше да взема некой друг медал ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Вий внимавайте да не ви срещне Зайо-Байо и да ви пита нещо, като се обърне към вас по име! ;) :D ;)
 

bor1968

Потребител
MAD MAX написа:
Вий внимавайте да не ви срещне Зайо-Байо и да ви пита нещо, като се обърне към вас по име! ;) :D ;)

MAX-а ме е изпреварил.
Дидо ти получи /макар и неофициално/ награда за майстор на късия разказ. Сега мнозина знаят Качо Бараката ;)
Та ако трябваше да ти дават и още награди, щеше да си най-титулования състезател от пролетната национална среща :D.

ПП. - Понеже на л.с. бях разкригикуван, че не съм обявил колко е минимума участници за да има клас 16 дж. Пропуснал съм да направя гъдел на аудиторията, като не съм обявил наградния фонд и съм правил нещата сякаш са ми по задължение.

Отговарям и тук за да има информация и за другите, които ги вълнуват подобни въпроси.

1. - Участниците в 16 дж. трябва да са минимум 4 бр. за да има отделен клас. Няма да бъде върнат нито един желаещ да мине с 16 дж. трасето. Само дето от бр. участници ще зависи в кое класиране ще бъдат вписани.
2. - Организирам мероприятието с удоволствие, а не по задължение и се радвам, че ще се видя със съмишленици, Само аз си знам какви средства и усилия ми коства това, но нямам намерение нито да мрънкам, нито да се оплаквам, нито да се хваля.
3. - Наградния фонд ще е по една грамота и по традиция за първенците във всеки клас осигурявам по един символичен подарък.
Тези които търсят награден фонд, няма да го намерят на това мероприятие!
Мероприятието е насочено към тези, които искат няколко дни да изкарат добре сред хора споделящи общи интереси и обичат атрактивната стрелба-съревнование по ламаринени добичета.
4. - Съжалявам, че не съм дал яснота по някои въпроси. Приемам го като пропуск от моя страна и се извинявам за причиненото неудобство. Ако съм пропуснал и нещо друго, питайте.
:cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
bor1968 написа:
Мероприятието е насочено към тези, които искат няколко дни да изкарат добре сред хора споделящи общи интереси и обичат атрактивната стрелба-съревнование по ламаринени добичета.

Днес се чухме с Янко с надеждата че не съм разбрал кога ще е стрелбата, но уви съвпада с една сватба на приятел... :'(
Благородно ви завиждам - със сигурност ще прекарате страхотно!
Янко - браво за труда и ентусиазма ти!
Дано има повече състезания като това че каръци като мен да имат и други шансове да пуцат и да се видят с този и онзи :D
Пък кой знае, може и аз да се престраша и да организирам нещо в едно бъдеще време...
:cheers:
 

bor1968

Потребител
Днес с Дидо /me4o.grizzly/ посетихме мястото на мероприятието. Покрай реката е Ладовина :).
А лагера ще бъде открит в сряда. ББ ще реже лентата ;)
 

bor1968

Потребител
Първите Вече са разпънали палатковия лагер и пазят мястото.
Аз не можах да ида днес. Ходих да записвам дъщерята за студентка и това ми обърка плановете /току що се прибирам/, но утре сутринта съм там.
Ще набавим дърва за лагерния огън и след това програмата е волна :yahoo:
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Прибрахме се благополучно.
Вчерашият порой развали настроението и нощната стрелба, но не може да ни уплаши и занапред да посещаваме мероприятието.

Беше ми приятно, че се видяхме.
Браво на Янко исие помощници за положеният труд! :bravo:
:cheers:
 

TeXHo

Потребител
И от мен благодарности към организаторите за интересното и много приятно изживяване. За пръв път участвам на подобно мероприятие, но твърдо мога да кажа, че много ми хареса. Извинявам се още веднъж, че не останах за цялото мероприятие, но ангажиментите ми не позволяваха. Пък и като чета за порой, май по-добре, че не останахме ;)

До нови срещи, приятели!
 

petkof

Редовен Потребител
Браво за снимките! :bravo:
Като не можем да дойдем, поне да се порадваме на запечатаните моменти.
 

lynx

Редовен Потребител
Тази година още по-завишени нива на трудност ;)
Мокри гащи и пълни с вода обувки, неудобни пози и наклони :bravo: :bravo:
Братушка, браво за снимките и честито на победителите!
:cheers:
 
Нагоре