ХФТ/НХФТ - ,,The river of DEATH" - Монтана 13-14 август 2011

bor1968

Потребител
Мероприятието ще се проведе на същото място, както и миналата година, като аз лично ще съм там от 10 до 14 август. Подробности за мястото и мероприятието ще намерите на следващия линк:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=2
Както и миналата година ще има 30 бр. мишени. ХФТще се стреля на 6-ти сутринта от 9 часа по всички мишени, а НХФТвечерта по 20 бр. /като се стъмни/ . Класирането ще е въз основа сбора от двете стрелби.
Спане - на палатки. В непосредствена близост има и други варианти за спане /вижте линка който съм дал горее/.
Вода за миене има на воля. Носете си питейна вода и ядене и пиене.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз на 15-ти съм на море, но въпреки това смятам да съм там. На всички, които не знаят за какво иде реч ще сложа две снимки от миналата година. Най-доброто ми преживяване за миналата година. Има вир за къпане, хубави орехови сенки за августовските жеги и трасе което е разположено от двете страни на реката... Позиций за стрелба от водата, както и плуващи, клатещи се от течението мишени. Много е якооо !!

020126351.jpg

020126366.jpg

020126284.jpg

020126272.jpg


Радвам се, че пак ще го има !!!
 

djboby

Потребител
Радвай се и мен ще ме има. Този път е сигорно 100% даже се глася от петък по обяд да пристигна.
 

bor1968

Потребител
djboby написа:
Радвай се и мен ще ме има. Този път е сигорно 100% даже се глася от петък по обяд да пристигна.
Радвам се, че те има и добре ще си дошъл. Ще приготвим един язо за мезе ;), в твоя чест :D.
 

djboby

Потребител
Ехе че аз да не си нося нищо за ядене и пиене. От троян знам, че има нещо там се котка за мен, от тебе язо. И като надуша на дико сърцата ;) той сега нали ще е резерве за скарата само няма да може да стреля ;)
 

bor1968

Потребител
Още малко уточнения.
Състезанието ще бъде в събота, в 2 кръга: дневен и нощен. Крайното класиране ще се определи като сума точки от дневни и нощни стрелби. Както съм написал записването и минаването по трасето ще започнат от 9 часа. Който пътува в събота, няма да е проблем да се запише и тръгне по-късно. През деня ще се стреля по 30 мишени, а вечерта по 20бр.
Предвиждат се 3 класа:
- РСР - НЕОГРАНИЧЕН
- РСР 16Дж;
- ППП.
Таксата е 3 лв. за членове на БАФТ и 5 лв. за останалите. /Разликата в цената е минимална понеже 90% от мишените ще са собственост на БАФТ/ . За ученици, студенти и пенсионери ще е безплатно. Таксата е символична и е една, независимо в колко класа ще участва човек.

За момента в мен и Братушка има 18 мишени. Боби, или друг от Русе ще трябва да докара още 10бр.

Това е мястото:
 

Attachments

  • BG_MAP2_IMS231482124360.JPG
    BG_MAP2_IMS231482124360.JPG
    59.2 KB · Прегледи: 103

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Тази година на 99.9% ще дойда. Имам 4бр. мишени +1 , мога да ги донеса и да ги ползваме. Ако прецените пишете ми на ЛС за да си планирам пътуването.
 

bor1968

Потребител
dp1962bg написа:
Тази година на 99.9% ще дойда. Имам 4бр. мишени +1 , мога да ги донеса и да ги ползваме. Ако прецените пишете ми на ЛС за да си планирам пътуването.

4бр. от Оги и 4 от теб и се събраха мишените :). Предполагам, че няма да ви заемат много място в колата, така, че носете ги.
Ще се радвам да се видим.
Всички са добре дошли :cheers:.
 
A

Anonymous

Гост
КСПП/Клуб по Спортна Пневматика Пловдив/ има 12 бр мишени.Виждате ги на снимки в предстоящото състезание в Асеновград.Ако има нужда свиркай.
 

bor1968

Потребител
Тишо вземи 5-6 бр. Да има. Който има такива дето се закрепят на дърво да ги взима.

Мероприятието ще ще е по правилата за ХФТ/НХФТ на БАФТ, НО ПО МОНТАНСКИ
Т.е. ще има изменения на регламента ала Монтански /понеже така е решил организаторския екип/.
Мишените които ще плуват на платформа, тази година ще са повече и няма да стоят мирно, а ще се поклащат от водата. При зареждане /дърпане на въженцето/ почти всеки път положението ще е различно. Въпреки това екипа от инженери е проектирал така нещата, че убойната зона ще сочи към стрелеца. /който е бил миналата година го знае/. Значи няма да има еднакви условия за всички, защото понятието ,,равен старт" е химера ;). Т.е. условията ще са приблизително еднакви.
Пък ако решим да направим позицията за стрелба от реката в положение легнал или седнал по-леките има възможност да ги отнесе течението на реката. Ами това е - МОНТАНСКИ ПРАВИЛА. Най-вероятно тази позиция ще е FREE, но не обещавам :D.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
И аз ще присъствам 99,9% ;) Семейно. 4 бр. мишени и от мен + шатра 9м[sup]2[/sup].

Дзверих се тук и в миналогодишната тема но GPS координати не найдох. Т`ва ли е мястото за палатковия лагер?
http://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%93%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B8%D0%BB+%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE,+%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8+%D0%94%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE&daddr=43.400308,23.078005&hl=bg&ie=UTF8&sll=43.400394,23.081138&sspn=0.006447,0.009645&geocode=CRKnK70Rj-qQFYwxlgIdaddfASkTW6qHZ85URzGw6Q3NFKAACg%3B&mra=mift&mrsp=1&sz=17&t=h&z=17
 

bor1968

Потребител
Вальо, много си близо. :cheers:
Това е точно мястото, отбелязано с С: http://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%93 ... 7&t=h&z=17



ПП. А тук от D до J е разположено трасето. Както се вижда трасето е обрасло и поне ще сме защитени от слънцето. Пък ако е толкова жега, че и сянката не помага, предлагаме екстрата - топене в реката /гарантирано помага/.
http://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%93 ... 7&t=h&z=17


ППП- А тук маркираното с D е вир, който е дълбок почти колкото моя ръст.
http://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%93 ... 8&t=h&z=18

Плюс това реката служи за естествен хладилник за бирата и всякакви други питиета. Само ви трябва по един чувал, в който да се слагат питиета и въженце за чувала. Иначе има опасност течението да отнесе бутилките.
Ще се постараем да осигурим дърва за печенето на мръвки. Не носете НАдървени въглища :D
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ха, щях да подмина и нямаше да има с кого наздраве да си кажа ;) :cheers:

Аз да напиша и координатите от гуглето: 43.399887,23.079291

По план-график в петък следобед трябва да сме пристигнали.
 

djboby

Потребител
Предполагам, че всеки от нас ходи за риба, живарниците са по добрия вариант за алкохола. А пък аз се замислям да помъкна един шаран за скарата към 1.5кг, че имам няколко в излишък.

Динка ако ще идваш осигори от твойто мезе дето ме дразниш всеки път. :cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
DJ, ;) не знам дали ще идвам, ама дойда ли нЕмЪш прУблем :) ;) :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
valens1968 написа:
Ха, щях да подмина и нямаше да има с кого наздраве да си кажа ;) :cheers:
Там си на един изстрел разстояние до лагера, все щеше да ни видиш през оптиката :)
Но понеже там ще е зоната за прострелка може да се случи да нямаш не с кого, а с какво да вдигаш наздравица :cheers: (шишета трошим всякакви, от раз :rambo: )
 

bor1968

Потребител
Утре товаря багажа и отивам към местото на палатка.
Ако някой го интересува нещо, може да звъни на 0878302956 Янко.
:cheers:
 
Нагоре