"ХАМСТЕРИ" -изработка и закрепване

bleu81

Редовен Потребител
Не мисля че ще има оферти. Тази седмица можеш да пробваш няколко варианта които се предлагат и да решиш кой ти допада

Така и ще направя. Моля всички да си носят "хамстерите" на асеновград за да ги "пробвам"
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Почти като оригиналния :). Хванал е идеята, но не мисля, че ще работи заключването по този начин :).
 

vedra

Редовен Потребител
Гледам че темата е в кома повече от година време но понеже аз сега имам нужда от такова "животинче", ми се ще да я поразручкам малко.
Понеже не съм "на ти" нито с изработката, нито с монтажа ми се налага да си купя готов хамстер. Това обаче се оказа проблем и не мога да намеря нищо което да ми допада най-вече като възможности за реглаж (Jethro ме разглези с този, който ми предложи безвъзмездно за временно ползване). Ще бъда благодарен ако някой ме посъветва от къде мога да купя хамстер.
В главата ми се върти нещо такова:

black silvetr paint.png

Намерих го в еuropeanairguns.com на цена от 132 евро, като с такси и транспорт юнаците ми искат 190 евро.
Видях че фирмата е базирана в Тенерифе, а и след като ми поскаха паролата на имейла се отказах.
Ако някой е пазарувал от тях без проблем и цената на изделието си е тази, аз нямам против да я платя.
Или може би някой знае място от където бих могъл да купя хамстер с подобни параметри на по-добра цена?
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Доста хора използваме този хамстер. Произвеждат се в испания от submoa systems. По спомен около 150 евро. Моя го взех от световното в полша директно от производителя за 125 евро мисля. Човекът е коректен и изпраща бързо нещата. Ако има проблем си поема гаранция. Владо KILLER комуникира често с него и може да ти помогне.

Ето линк
http://submoasystems.com/en/producto/hamster-largo-negro-completo/
 

vedra

Редовен Потребител
Много благодаря за инфото. Как не се сетих при него да проверя, купувал съм от там разни работи.
Горово, поръчах го.
 
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Здравейте, някой може ли да ми помогне за намирането на шина за аксесоари, за закрепване към долната релса за аксесоари на fwb300 от България. Може и да е от двунога или нещо подобно, искам да закрепя към нея трупче и да си направя по-простоват хамстер. Ако някой си е майсторил нещо подобно, ще се радвам да ме насочи.
Благодаря предварително.
 
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Опа, тъй като не си намерих простичко хамстерче, а варианта да търся майстор, който да ми направи шина за евро релсата ме отказа, се реших да експериментирам с по-простички "захвати". Нещата писани в тази тема изобщо не са за моето аматьорско майсторство и трябваше да измисля нещо по-лесно постижимо в домашни условия с подръчни средства.

След работа отскокнах до хоуммакса и почнах да търся болтове, които що годе да пасват на евро релсата. Най-близкото, което намерих беше коларски болт м6х50. Взех гайки и шайбички.

IMG_20210915_201034.jpg IMG_20210915_201042.jpg IMG_20210915_201106.jpg
В къщи се поразрових за планка и открих перфектния вариант за "устройството", което ми се въртеше в главата. Насрещник, останал от скорошния ми ремонт в къщи.
IMG_20210915_081845.jpg

И така, заех се с изтъняване на главата на коларския болт. Размерите, които гоних са 12мм широчина и 2мм височина.
IMG_20210915_185319.jpg

Поизрязох насрещника и пробих дупки за захващане.

IMG_20210915_185342.jpg

Малко натъманяване, доизкусуряване тук-там и "шината" почна лесно да се вкарва в релсата. Нужни са по 2 шайби ф8 за да компенсират "квадратчето" на болта, което настърча от релсата.
IMG_20210915_185648.jpg IMG_20210915_185756.jpg

Намерих парче дъска от бук мисля, колкото за пробата дали "устройството" ще е стабилно. Изрязох е по ширината на пушката. Позагладих е с вибро шлайфа, колкото да не е ръбата. Дупки за гайките и закрепих с винтове за дърво. Бях си приготвил и дремел да вкопавам шината, ама ще оставя това упражнение за орехова дъсчица. Също така и дупките за винтчетата трябва да се направят конусовидни, да не изпъкват така грозно.

IMG_20210915_191915.jpg IMG_20210915_192813.jpg IMG_20210915_193412.jpg

И остана закрепването към пушката с ключе 10, за законтряне на гайките. Оказа се, че съм изкарал доста инструменти от гаража, представях си го още по-просто първоначално :)

IMG_20210915_193859.jpg

Крайния резултат ме удовлетворява, оказа се доста стабилно, дори със захват в края на "висящото" парче. Сумарно около 2 лева за материали и 1+ час труд. Надявам се да е полезно за някой пишман майстор, като мен :)

IMG_20210915_195119.jpg IMG_20210915_195130.jpg IMG_20210915_195359.jpg IMG_20210915_195940.jpg

Едит: принципно може да се направи малко по-красиво ако вместо гайки се използват дистанционни втулки с вътрешна резба, но тогава, ще трябва да се "инсталират" шипови гайки в дъската и с врътки да се закрепя към планката и свалянето ще става по-сложно. 1во дървото от планката и после гайките и втулките. Но пък по този начин, човек може да си приготви различни дървении и да си ги сменя по-лесно.
 
Последна промяна:
Нагоре