"ХАМСТЕРИ" -изработка и закрепване

lynx

Редовен Потребител
А дано , ама надали :D един такъв сонар едва ли тежи повече от 300-400гр. Закачи му една дулма 5-6кг. и пак ще говорим, каква гума...
Теглото върху стойката реално е по-голямо от 5-6кг. (колкото е теглото на пушката+оптиката и другите накичени неща)
Когато хамстера е поставен върху коляното на стрелеца, той притиска инстинктивно пушката върху коляното.
Дори и натиска да е слаб, не е по-малък от няколко килограма.
Аз затова се принудих да си направя стойката на принципа на винтовия крик, но в мини вариант и много ниско тегло.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Самия РАМ монтаж тежи около 500 грама. И не говорим за 5 кг натиск че държи топката, а че издържа до 5 кг закачени на него при вибрациите на яхтата и вятъра в движение.
Ще пиша на колегата от Шутинг дъ Бреезе (от където видях , че се ползва това монтажче) да сподели дали още го ползва и как е .
Щото ми се вижда лесен вариянт. Аз не съм стругар, нямам чертеж, не познавам стругар дето за тия пари да ми го направи - та може би затова ми се иска да стане :)
 

lynx

Редовен Потребител
Качи някоя снимка да го видим, ще е интересно като идея и изпълнение. :cheers:
Не съм в къщи и не мога да снимам.
Под ръка имам само клип на първия прототип, който направих за тестове.
Сегашният е по-малък и още по-лек, под 100 грама е целия механизъм.
Естествено, "новия модел" е от "каменен" дурал и анодиран в черно за да заприлича на заводско изпълнение :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Че регни се у фейса. Мен ми го отваря. 155 евра и шипинга. Не е много..

Sent from my A850S using Tapatalk
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Сега слизам на компа и ще го оправя...

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
https://www.maestro-design.co.uk/product/sas-adjustable-forend/

С молба към колегите на ти с техниката да кажат смятат ли това дали ще върши работа. Вижда ми се поне на мен несложно за изработка, но дали ще издържи. По детайлна информация има в снимките. Такива стяги ги има във веломагазините по 3,50 за брой.
 

rashko

Редовен Потребител
Според мен два винта на две точки за стягане са ок.
Друг е въпроса колко бързо и удбно е за смяна....хич....с едната дътжиш с другата стягаш...муджис...с кво ще подпираш...третата.
Ако го запитваш драсни и цената.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Цената от 110 до 135 лири, без доставка така пише
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
На мен ми се вижда добре. Цената е малко ХМ ама всравненис този на роуан за 300евро е добър вариант
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мен ми аресва оня на немеца.. Тоя мисля че ще изпуска ...
 
  • Харесвам
Reactions: kid

didarai

Редовен Потребител
Aе хaмстерите нямaхa ли огрaничения по височинa (или сaмо зa хфт беше ? ) . Кви сa тез кулокрaнове ? То нaпрaво с по един трипод дa идвaме тогaвa . Точно нa мускетaри шсa обърнем .
 
Нагоре