Фотоапарати и мобилни телефони

DANNY

Редовен Потребител
За да си сигурен в картата снимай на по-ниска резолюция и виж дали там ще забива. При мен например забиваше при видео 4К но без проблем снимах в 1080... Моите менте карти ми ги бяха донесли от Нова Зеландия. Абсолютно същите като моите. Единствената разлика бе, че на тези ментета всичко бе изписано на опаковката само на китайски... Казаха ми че били купувани от реномиран магазин, но ментаци.....
 

Sen

Редовен Потребител
За да си сигурен в картата снимай на по-ниска резолюция и виж дали там ще забива. При мен например забиваше при видео 4К но без проблем снимах в 1080... Моите менте карти ми ги бяха донесли от Нова Зеландия. Абсолютно същите като моите. Единствената разлика бе, че на тези ментета всичко бе изписано на опаковката само на китайски... Казаха ми че били купувани от реномиран магазин, но ментаци.....
Снимам само на FHD, така че не е и това. И то на 30 кадъра. Още веднъж, пробвах няколко карти, две от тях закупени от ГоПро, повече от способни за целта.
Не е това причината. Влез във форума на страницата на ГоПро и виж какво са писали хората за аудиото на 9та серия - над 20 страници има по темата. Просто са осрали нещо и това е.
Забиването пък изобщо няма кво да се коментира, пробвал съм всичко вече.
 

DANNY

Редовен Потребител
Новата ми мания, дронове...
Заснето от синът ми в първите 2-3 дена летателно време... Аз само сглобих филма :) Утре ще се уча и аз да летя... :)
дрона е DJI Mini 2
 

bgbul

Редовен Потребител
Май по-добре е да се пързаляш...като гледам времето, снегът е стигнал до селото.
Идеално се справяте отборът (тати и син). Хубаво видео!
По какъв повод видеото е от Павелско?
 

DANNY

Редовен Потребител
цитат: "По какъв повод видеото е от Павелско?"
А ми, жената наполовина е от там... Тя е Пловдивчанка, но баща и е роден там и сега си мат вила там... Ние много често също сме там...
 

DANNY

Редовен Потребител
Още един кратък клип от с Павелско. Интересното е, че този път го дигнахме до 400м височина.
Първоначално, по подразбиране максималната височина която ти се разрешава от софтуера за полет е 150 метра. Ние я променихме и разрешихме до 500м. На тази височина и при малкия размер на дрона, който е колкото телефон, го губиш от пряка видимост... Така и не го вдигнахме до максимално разрешената 500м
 

DANNY

Редовен Потребител
До тук общо взето ви показвах какво е заснел синът ми. ..
...Но вчера и аз направих своят първи полет над с. Кътина, Софийско...
Мисля, че като за първи самостоятелен полет стана доста добре. :) Много ме кефят едни от последните кадри... ...с проследяването на ATVтата. :) Щом успях това да направя съм обнадежден за по-нататъшното ми развитие като пилот на дрон :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Все повече се паля по това нещо :) За сега много лашкам дрона на ляво и на дясно и се получават едни скокове в картината, но ще свикна... ...Ако ли не, те могат да се премахват при монтажа на филма и да се оставят само кадрите в които се движиш по права линия без да се вижда преместването или завоя който правиш.
 

DANNY

Редовен Потребител
Вчера пуснаха в продажба Mini 3.
Знам :( Аз знаех че се очаква пускането още когато отидох да купя моя. Момчето в магазина ми каза въпреки, че не е в техен интерес... Но реших, че ще го взема. Аз съм малко на моменти. Искам го сега и трябва да ги имам сега... :)
 

Sen

Редовен Потребител
Знам :( Аз знаех че се очаква пускането още когато отидох да купя моя. Момчето в магазина ми каза въпреки, че не е в техен интерес... Но реших, че ще го взема. Аз съм малко на моменти. Искам го сега и трябва да ги имам сега... :)
Това не е лоша философия. Новият е доста по-скъп и въпреки допълнителните функции и защити, малко е съмнително заслужава ли си.
 

DANNY

Редовен Потребител
От вчера... ...кадъра мисля, че се получи много добре като се има предвид, че на моменти имаше доста силни пориви на вятъра :) Въпреки, че дрончето е по-малъко на размер от телефонът ми се представя доста добре на вятър... :) Може и да се тормози и да хаби батерия, но не му личи много. Стабилизацията на гимбълчето явно си работи добре. Много хепи съм... :)
 

didarai

Редовен Потребител
Не намирам темата за общи въпроси без тема, затова ще питам тук .
Някой ползва ли PTZ камера с приложението ICSEE ?
Интересува ме върши ли някаква работа, защото YCC365 за нищо не става . Дава аларми за хюман детекшън и от най-малката муха , т.е тази важна функция не може да се използва . Демек ...имам само камера която снима, но не ме и предупреждава . Отделно като пусна на плейбек и камерата забива , а кадрите в близките 20 мин. са недостъпни . Пълен шит .
Ползвам две с Hisee и те работят много добре , но искам да ги дублирам с две с различно приложение .
 

Attachments

  • 4c344eb.jpg
    4c344eb.jpg
    22.8 KB · Прегледи: 10

DANNY

Редовен Потребител
Един филм, който си мисля, че ще ви е интересен. Заснех го преди 15-тина дена в изоставеният строеж на Costa Del Croco гр. Царево. Комбинирал съм кадри от дрон DJI Mini 2 и спортна камера DJI Action
...За мен посещението на обекта беше доста силно преживяване. ...Летата от детството ми са минали точно на този хълм и точно на този плаж. Много жалко да гледаш как алчноста е загробила милиони евро и ги е превърнала в една изоставена бетонна джунгла... За няколко часа дори не можах да видя всичко... Губех се и забравях да снимам... Който не е ходил там, а има път в тази посока, силно препоръчвам да посети обекта докато не са го затворили напълно, като опасна за посещение територия. А който го посети нека бъде много внимателен и безопасността да е на първо място. Има много скрити капани и трябва да бъдете много внимателни! ...НО СИ ЗАСЛУЖАВА
 

DANNY

Редовен Потребител
Предполагам, че на много хора ще им е интересно да погледнат на Бонсови поляни от друг ъгъл и друга перспектива... Клипа е заснет вчера... Нямах особено настроение за полет и снимки, но се получи що годе добре... Не успях да изхабя дори и една батерия... А бях тръгнал с четири :) Но като се потопиш в тишина спокойствие и слънчеви лъчи, някак си всичко друго остава на заден план... :)
 
Нагоре