Фийлд Таргет трасе - основни правила и разсъждения

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Позволявам си да публикувам личните ми разсъждения относно ФТ трасе и неговата трудност. Моля, да сте снизходителни и да не обръщате внимание на правописни грешки (излял съм си разсъжденията, като се опитах да ги подкрепя с примери).
Статията ще намерите в прикачения файл.
Екселския файл е пример и е свързан с основния текст, който е в Word формат.
 

Attachments

  • BFTA_GP5_stat.xls
    58 KB · Прегледи: 51
  • ФИЛД ТАРГЕТ ТРАСЕ_БГ.docx
    45.3 KB · Прегледи: 91
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
В прикачения файл....явно си уцелил момента, когато го редактирах и качвах отново.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Васко поздравления за положеният труд. Мисля, че форума одавна се нуждаеше от такава тема. Лично аз съм напълно съгласен с написаното.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Всичко е правилно. Качи я и на сайта.
И все пак аз съм фен на трасетата на Оги.
От трасетата на Оги до някъде .......аз съм посочил, че може да има 3-4-5 мишени от неудобни пози(да дадът разлика при майсторите и другите), но за повече става мъчение и предимство за по-добрия в йога позиции , а не забавление и се бяга от същината на стрелбата и спорта, като се отблъскват начинаещи състезатели (а и не само начинаещи)
 

didarai

Редовен Потребител
В Леденик бях свидетел на 2 събирания на привидно лесни трасета , които обаче се оказаха доста показателни . Едното си беше чисто ФТ състезание , с уж на пръв поглед лесни и еднообразни позиции . Жегата обаче беше голяма и основен затрудняващ фактор въпреки поставените чадъри . Не помня дали някой свали 100% мишени (евентуално 1-вото място САМО , което беше по спомен на Паната ) , но помня , че имаше достатъчно пропуски от най-добрите ни стрелци .
Второто беше на една тренировка , в която имаше 15-тина мишени наредени на ветрило на стадиона . Идеални за спокойна срелба от ФТ позиция . Лек вятър . Седнахме и ги подкарахме и всички имахме много добра успеваемост между шеги и закачки . Свалях ги между 70 и 80% от изстрелите . После решихме да направим 3 двойки и да ги минем състезателно и .... успеваемостта на всички рязко падна (при мен на отиде 30% ) , въпреки удобните и простреляни вече позици и сериозният подход . Факторът 3 минути и състезателният елемент си взеха своето .
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
В Леденик бях свидетел на 2 събирания на привидно лесни трасета , които обаче се оказаха доста показателни . Едното си беше чисто ФТ състезание , с уж на пръв поглед лесни и еднообразни позиции . Жегата обаче беше голяма и основен затрудняващ фактор въпреки поставените чадъри . Не помня дали някой свали 100% мишени (евентуално 1-вото място САМО , което беше по спомен на Паната ) , но помня , че имаше достатъчно пропуски от най-добрите ни стрелци .
Второто беше на една тренировка , в която имаше 15-тина мишени наредени на ветрило на стадиона . Идеални за спокойна срелба от ФТ позиция . Лек вятър . Седнахме и ги подкарахме и всички имахме много добра успеваемост между шеги и закачки . Свалях ги между 70 и 80% от изстрелите . После решихме да направим 3 двойки и да ги минем състезателно и .... успеваемостта на всички рязко падна (при мен на отиде 30% ) , въпреки удобните и простреляни вече позици и сериозният подход . Факторът 3 минути и състезателният елемент си взеха своето .
Да помня добре тренировката за Бритос. Бяха 20 мишени. Беше жега над 30 градуса. Бяха подредени на различни дистанции на футболното игрище (може да си представите колко удобно). Духаше ветрец топъл. Първия беше с 16 от 20. Аз имах един пропуск до 11 мишена, 12 беше на 8 метра - гътнах и нея. После се местихме на друг чадър на сянка за следващите коридори ...точно след 8 те метра ....забравен тумблер (превъртян тумблер) и пропуснах следващите две или три мишени (Евгени мисля помниш) Та така на лесно трасе , но хитро сложена втора мишенка на близка дистанция преди местенето и .....Другото хитро беше че първите мишени бяха леко вляво по стадиона и отпред, следващите отидоха много на дясно от позицията за стрелба (съответно се промениха корекциите за вятър защото вятъра вече беше срещу мишените и ето Ви пак затруднение на терен тепсия) Така без зор , а само с малко мисъл, Архитекта беше успял да направи разнообразно и забавно трасе, което кара сътезателя да мисли и да е съсредоточен. (добър пример как на скучен и равен терен може да се извлече максимума, като трудност)
Помня Валенса не искаше да стреля състезателно и след като приключихме все моята пушка и ги почна от първа мишена - като стигна 12 та без пропуск, каза "Айде да не продължавам, че трябва аз да пия бирата" (наградата беше бира)
 
Последна промяна:

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Не виждам с какво нашите трасета пречат на развитието на ФТ. Нормални трасета които по сложност са на ниво като тези които стреляме на световните.
Последното трасе в Троян ако инвентара беше правилен и се виждаха нормални убойни заони, а не луни щеше да е само доста трудно и нищо повече.
И не мисля , че стрелба на 40м по 40мм УБ. ще е кеф за някого и ще допренесе за неговото развитие като фт стрелец. Напротив мисля, на наши състезания мишените трябва да са на пределни дистансии, които разбира се са съобразаени с изискванията за разстояния и УБ.
Проблема си остава липса на наредени трасета а не тяхната сложност.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Да де ама аз щот гледам пределни дистанции в Унгария изпуснах близки мишени 25 мм а свалях тези над 45м. Трябва от всичко да има.....и най-вече да има трасета както казваш Симо. Затова каквото и да е трасе,трябва да се уважава труда на хората, които са го подредили. Иначе нашите трасета не пречат на развитието.
 
Последна промяна:
Нагоре