ФТ Световен шампионат - 2013г в Германия

cdman

Администратор
Днес попаднах на интересен коментар във Южно африканският форум относно провеждането на Световният шампионат по Фийлд Таргет за 2013. Президента на СФФТ Йохан Янсен вчера лично е обявил че първоначалната идея за Нова Зеландия е била сменена от кандидатурата на Германците. Ето точният пост http://www.airrifle.co.za/showthread.php?p=396395

Състезанието ще се проведе близко до малко градче на име Еберн, което се намира в северната част на Бавария.

Това е интересно развитие , тъй като е по-достъпна дестинация за нас :bravo:

Ето малко информация от Wikipedia за градчето http://en.wikipedia.org/wiki/Ebern

В поста най-отдолу се вижда че все още има свободни места за таз-годишният шампионат в Норвергия. Това ми се видя малко странно предвид намалената квота за състезатели - само 150.
 

Attachments

  • ft-germany.jpg
    ft-germany.jpg
    237.2 KB · Прегледи: 143
A

Anonymous

Гост
cdman написа:
че все още има свободни места за таз-годишният шампионат в Норвергия. Това ми се видя малко странно предвид намалената квота за състезатели - само 150.

в пред вид стандарта на живот не е никак странно,
на всички първенства провеждани там повечето държави
ходят с възможно най ограничен състав по финансови причини.
 

cdman

Администратор
Бъркаш се - ще бъде разрешено 16J за състезанието , най вероятно както в Унгария и Италия - ще има разрешително за оръжията които ще се получават по мейла предварително , срещу платена такса.
 

lynx

Редовен Потребител
cdman написа:
....В поста най-отдолу се вижда че все още има свободни места за таз-годишният шампионат в Норвергия. Това ми се видя малко странно предвид намалената квота за състезатели - само 150.

Това е последния публикуван списък с участниците за Норвегия.
Като гледам местата са запълнени, но има доста народ които не са си потвърдили участието.
 

Attachments

  • Norway2012.xls
    40 KB · Прегледи: 94

DANNY

Редовен Потребител

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
DANNY написа:
Имам въпрос към запознатите.
Новите ФТ правила от това първенство ли влизат в сила (Германия -2013г) ?
2012г Норвегия до колко разбрах всичко си е е по старо му.

Точно така.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
А като в Германия "свободната" мощност е 7,5 джаула как ще се пренасят пушките - подробности знае ли някой ? Не че съм се залетял да ходя де... ;) Просто ми е любопитно, пък и като не знам немски няма къде да прочета...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
А като в Германия "свободната" мощност е 7,5 джаула как ще се пренасят пушките - подробности знае ли някой ? Не че съм се залетял да ходя де... ;) Просто ми е любопитно, пък и като не знам немски няма къде да прочета...

До колкото знам, ще се издават временни лицензи за участие на състезанието.
Но това ще го разберем на по-късен етап. Вероятно след като мине Световното в Норвегия.
Доколкото знам, процедурата по издаване на тези лицензи не е проста, както в другите страни. Има размяна на документи, защото са необходими подписи и такси.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
cdman написа:
Бъркаш се - ще бъде разрешено 16J за състезанието , най вероятно както в Унгария и Италия - ще има разрешително за оръжията които ще се получават по мейла предварително , срещу платена такса.
Ето отговора Оги
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Последния флайер за световното в Германия 2013г.
 

Attachments

  • Flyer Worlds2013.pdf
    1.3 MB · Прегледи: 138

DANNY

Редовен Потребител
fatalen написа:
Последния флайер за световното в Германия 2013г.

И извадения текст от pdf-a за тези, които не могат да го прочетът без преводач.


--------------------------------

Thankfully i have not booked work



Flyer FT Worlds 2013 Page 1
Bund Deutscher Sportschützen 1975 e. V.
Bundesverband für sportliches Großkaliberschießen
Field Target World Championship 2013.
The Field Target World Championship 2013 will take place in the city of Ebern in Germany
at August 29th, 30th, 31st and September 1st, 2013 where already the 2004 Worlds took place
on a different shooting area.
Ebern is located in Franken (the
Northern part of Bavaria) in a lovely
rural landscape. It is a pittoresque
small city with medieval and more
other historical flair. For accompanying
persons there are plenty of
touristic highlights nearby as, e. g.,
the city of Bamberg or various
castles. There is an excellent infrastructure
with enough hotels, guest
houses, camping sites (also in the
close neighborhood) and plenty of
local and international restaurants. It
is easy to access by car, train and
plane. For the latter the airports of
Frankfurt (2 hours rental car drive)
and Nuernberg (1 hour rental car
drive) are more than suitable. I add
some images to give a small impression
of this lovely, friendly and
interesting host city
More important is the shooting area.
The “heart” is a large former military
shooting range which is property of
the BDS president. There will be the
headquarters, range food and beverage
facilities as well as the zeroing
range(s). The three courses with 25
lanes and 2 targets each will be shot
in an about 85.000 m2 Bavarian State
Forest in a challenging circle course
of about 4 km length around the BDS
Shooting Range. Toilets, compressed
air stations, medical service and free beverages will be provided there. BDS promises a more
than challenging course landscape with many uphill and downhill shots If you want to watch
the area with Google Earth more in detail take the geographic coordinates 50°04’51.57” N,
10°44’21.62” E. I add an overview and some detail images of the German National Championship
and International Open (thanks to “Paramags” Thomas Kiesswetter) to give you a first
impression. Needless to say that BDS and the city of Ebern will provide you with FrankenFlyer
FT Worlds 2013 Page 2
typical social events. I want to point out that according to the more than restrictive German
gun legislation which will become not better in the future it lasted more than 2 years to work
out this opportunity with tremendous efforts. It was the only chance to have a FT Worlds in
Germany for many years. BDS therefore would be more than happy to welcome you in Germany
in 2013! An international announcement will appear at the end of September 2012 in
the internet after all NGBs received a corresponding message,
Volker Bluem
BDS Federal Sports Director
Field Target Shooting
 

DANNY

Редовен Потребител
fatalen написа:

NOTE: Silencers, even for air rifles with a muzzle energy of more than 7.5 J are in practice prohibited in Germany except citizens who have a very hard to obtain permission which will be never edited for you. So, remove your silencers before travelling to Germany. We are obliged to inform you about that because otherwise you may have severe difficulties including legal consequences.
With a silencer you travel on your own risk !
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това означава ли че който е със заглушена фабрично цев, трябва да сваля кожуха ? Аз го тълкувам като да..
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ще помоля, всички, които имат желание да участват на световното, да ми пуснат всички данни, които се съдържат в този формуляр.

Не правете сами регистрацията!!!
Така ще ми спестите двойна работа.
Благодаря предварително на отзовалите се.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Крайния срок за записване и събиране на пари за такси, лицензи, вечери и т.н. е 15-ти февруари!!!
До тук са се записали:

аз
Симо
Явчо
Панчо
Милен
Пацо
Алексис (само при наличие на място от квотата)


Таксите са както следва:

Участие в състезанието (задължително) - 60 евро на човек
Коктейл за "Добре дошли" (не е задължителен) - 15 евро на човек
Тържествена вечеря и закриване на Световното (не е задължително) - 25 евро на човек
Импорт лиценз за пушките (задължителен при липса на евро паспорт за пушките) - 15 евро за 6 човека
Такса банков превод - от порядъка на 1-2 евро на човек

Нека не чакаме последния момент!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Квотата се запълни!
Оттук насетне, няма гарантирано място за евентуални желаещи!
ФТКС е на разположение за съдействие при евентуално желание на някой да се включи на по-късен етап при такава възможност от страна на организаторите.

аз
Симо
Явчо
Панчо
Милен
Пацо
Жоро Панчев
Алексис
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
fatalen написа:
Квотата се запълни!
Оттук насетне, няма гарантирано място за евентуални желаещи!
ФТКС е на разположение за съдействие при евентуално желание на някой да се включи на по-късен етап при такава възможност от страна на организаторите.

аз
Симо
Явчо
Панчо
Милен
Пацо
Жоро Панчев
Алексис



С пълна квота е къде много по-добре :bravo:^-^
 
Нагоре